KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Οι Δύσεις

Οι Δύσεις Τι συμβαίνει στον κόσμο, πάρτε το βούκινό σας κι ελάτε!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 20-07-09, 13:08   #1 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή PROSOXH...APATH....!!!!!!!!

ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΛΙΟΥ



Η γραμμη του τηλεφωνου ειχε παρουσιασει προβλημα απο την Τεταρτη 15 ιουλιου(τελικα η γραμμη του τηλεφωνου δεν ειχε προβλκημα,ηταν λαθος συνδεσμολογια.Την Πεμπτη,πηρα τηλεφωνο το τεχνικο τμημα του ΟΤΕ και δηλωσα τη βλαβη...το Σαββατο το πρωι με πηρε τηλεφωνο ''ενας τεχνικος του ΟΤΕ''...

-Καλημερα σας

-Καλημερα...

-Απο τον ΟΤΕ τηλεφωνωγια το προβλημα που εχει η γραμμη σας.Τιακριβως συμβαινει?

-Λοιπον,το προβλημα ειναι αυτο και αυτο...

-Ωραια,θα ερθω σε δυο-τρεις ωρες....

-Μαλιστα,ευχαριστω....

Πριν το τηλεφωνημα του υποτιθεμενου τεχνικου του ΟΤΕ,με ειχε παρει τηλεφωνο καπιοα γυναικα..ζητησε καποιον απο τους γονεις μου,και αφου της ειπα οτι ο πατερας μου ειναι στο μαγαζι,μου ζητησε το τηλεφωνο...χωρις να υποψιαστω τιποτα,της το δωσα σκεπτομενος οτι θα ηταν καποια ιδιοκτητρια γραφειου στο μεγαρο οπου δουλευει ο πατερας μου(ειναι θυρωρος)...

Μετα απο 15-20 λεπτα,απο το πρωτο τηλεφωνημα του '''τεχνικου'' του ΟΤΕ,με ξαναπηρε το ιδιο ατομο τηλεφωνο...

Ναι ξερετε η βλαβη που εχετε δυστυχως δεν μπορει να επιδιορθωθει απο εκει ...πρεπει να παρετε το internet μαζι σας(καλα τεχνικος του οτε και αποκαλει το router,internet???)και να ρθειτε ΜΑΖΙ με την μητερα σας στην κεντρικη πλατεια της Νεας Φιλαδελφειας,Βρυουλων 28 στα τεχνικα τμηματα του ΟΤΕ,2 οροφος γραφειο 17 και θα ζητησετε εμενα τον κυριο Γιαννακακη..να εχετε μαζι σας και τις ταυτοτητες σας....επισης να βαλετε το κινητο σας να φορτισει 4 ωρες...ΚΛΕΙΣΤΟ...για να σας διορθωσουμε τη βλαβη(τι λεει ο )

Αρχισα να υποπτευομαι οτι κατι δεν παει καλα....κλεινω το τηλεφωνο και αρχιζω να σκεφτομαι τι συμβαινει...

Μετα απο 10 λεπτα,με ξαναπαιρνει τηλεφωνο και με ρωταει σε ποσην ωρα θα ερθω και να κανω γρηγορα..ρε μανια να μου ''φτιαξουν το internet''

Κατι δεν παει καλα....Πηγαινω να ψαξω στο internet αν οντως υπαρχουν γραφεια του ΟΤΕ στην συγκεκριμενη διευθυνση...Πρωτου προλαβω να καθισω στην καρεκλα,χτυπαει το τηλεφωνο...

Το σηκωνω και ακουω μια τρομαγμενη φωνη να σκουζει:ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ!!!...ηταν ο πατερας μου!!!!

-Ρε ηρεμησε θα με κουφανεις...Τι εγινε?

-Παναγιωτη??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Ναι εγω ειμαι..Ελα πες μου τι εγινε?

-ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ,ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

-Σπιτι,πες μου τι εγινε?Γιατι εισαι τρομαγμενος?......



Τον πηραν τηλεφωνα ΤΑ ΚΑΘΙΚΙΑ,και του ειπαν οτι με πατησε φορτηγο,οτι με εχουν μεταφερει στον ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟ,και οτι ειμαι σε εξαιρετικα σοβαρη κατασταση και χρειαζομουν επειγοντως εγχειρηση...να μαζεψει 8000 ευρω και να ερθει γρηγορα!Του δωσαν και καποια στοιχεια περι του που ακριβως βρισκομουν,σε ποιον γιατρο να απευθυνθει κλπ κλπ..τα οποια αν και δεν τα ελεγξα,προφανως ηταν ψευτικα.....μετα απο 2 λεπτα τον ξαναπηραν να τον ρωτησουν αν ερχεται...τους λεει οτι εχει μονο 500 ευρω πανω του... Τον προτρεπουν να ερθει γρηγορα και θα τα φερει τα υπολοιπα αργοτερα!!!



Ο ''τεχνικος του οτε'' θα αναλαμβανε να με διωξει μαζι με τη μανα μου απο το σπιτι,να μην εχουμε μαζι μας κινητα,ωστε να παραταθει και αλλο η αγωνια του πατερα μου και να τρεξει σαν τρελος στο νοσοκομειο....καπου στην διαδρομη θα του την πεφτανε θα του περνανε τα χρηματα και θα εξαφανιζοντουσαν...



Ενα αλλο αποβρασμα ξαναπηρε τηλεφωνο(τριτη φορα)τον πατερα μου(ο πατερας μου ομως ειχε μαθει ηδη οτι ειμαι καλα),να τον ρωτησει που βρισκεται...ο παερας μου του εριξε μερικα'' γαλλικα'' και το κλεισε. συννενοηθει με τους Δυστυχως δεν ειχε την ψυχραιμια,ωστε μολις εμαθε οτι ημουν μια χαρα,να παει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στην αστυνομια που βρισκεται ΔΙΠΛΑ απο το μαγαζι,να αναφερει το περιστατικο ωστε αν τυχων ξαναπαρουν να μπορεσει να στηθει καποια παγιδια,ωστε να τους συλλαβουν...



Αργοτερα,πηγαμε στην αστυνομια αναφεραμε το περιστατικο...μας ειπαν οτι πιθανον ειναι σπειρα που πεταει το δολωμα στο υποψηφιο θυμα,και αν τσιμπησει,τσιμπησε...αλλιως,παμε για αλλα..τους ρωτησα αν μπορω μεσω του ΟΤΕ να βρω τους αριθμους που καλεσανε(ειχαν δυστυχως αποκρυψη)..δυστυχως δεν εβγαλα ακρη....



το σκοτεινο σημειο που με προβληματιζει ειναι αυτο



1)πως ηξεραν οτι εχω προβλημα με τη γραμμη του ΟΤΕ?(το ηξερα εγω οι γονεις μου και δυο καλοι μου φιλοι)

α)παρακολουθουσαν τη γραμμη(απιθανο σεναριο)

β)εχουν ατομο μεσα στον ΟΤΕ

γ)λογω των αναβαθμισεων που κανει ο ΟΤΕ στις γραμμες υπεθεσαν οτι υπαρχουν προβληματα...παιρνοιυν τηλεφωνα στην τυχη και αν τυχει να υπαρχει προβλημα,μπαινει το σχεδιο σε εφαρμογη.........



τελος παντων,να εχετε τα ματια σας δεκατεσσερα,γιατι κυκλοφορουν πολλοι αλητες!!!!



υσ:τους ευχομαι ολοψυχα,τα λεφτα που θα αρπαξουν απο καποιον αλλο αφελη συμπολιτη,να τα φανε στους γιατρους και τις χημειοθεραπειες: @
Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-07-09, 15:42   #2 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

eprepe na kanei tsakalia o pateras sou
tosous mpatsous 3erei logw douleias
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-07-09, 15:52   #3 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή

an prin thn trith fora pou ton phran thlefwno eixe paei hdh stous mpatsous(efoson eixe mathei apo emena oti eimai kala),isws kati na ginotan....twra.....

epsaxa ligo to themna me ton ote...kai dystyxws einai ligo apithano na tous breis....xreiazese eisaggeliko bouleuma gia na pareis ta noumera(eixan apokrypsh)....kai pali,an oi typoi phran apo kartokinhta....apla tha breis thn perioxh apo pou eginan ta thlefwnhmata.....duskola ta pragmata...
Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-07-09, 16:24   #4 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

μαστα!
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-07-09, 22:09   #5 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

e pou na brei thn psuxremia re
sto troktiko to steiles?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-07-09, 23:03   #6 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή

to steila alla den eida na to dhmosieusooun...tha xanatsekarw aurio
Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.