KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 02-12-07, 04:31   #31 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

-WE WISH YOU A MERRY CRISTMAS WE WISH YOU A MERRY CRISTMAS WE WISH YOU A MERRY CRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAAAAARRR- (εποχιακό ringtone κινητού τηλεφώνου. )

-Τον έχετε;
Πιγγυ: Τον έχουμε Τσάρλυ. Όλα πήγανε καλά!
- Κάτω σας περιμένει ένα αυτοκίνητο με οδηγό. Τσουβαλιάστε τον και φορτώστε τον στο αμάξι. Σε μία ώρα να βρίσκετε στο σημείο που έχουμε πεί.- (Το τηλέφωνο κλείνει)

-Πάμε, φορτώνουμε.
-Το θεωρείς εύκολο;
Στο βάθος ο Σοραβερ αρχίζει να κουνιέται, προσπαθεί να ξαναβρεί τις αισθήσεις του.

Η πόρτα χτυπάει, κάποια φιγούρα βρίσκεται απο έξω.

-Δές απο το ματάκι.

Μιά ανθρώπινη φιγούρα με μαύρη καμπαρντίνα. Καπέλο αλα Ιντιάνα Τζόουνς και κεφάλι σκυφτό.

-Ανοιξε, με έστειλε ο Τσάρλυ, είμαι ο οδηγός. Φρίμαν.

Η Μέσουα ανοίγει την πόρτα.
- Έλα Freeman. Πάρτον γρήγορα.

Τα χέρια του Φρίμαν πιάνουν τον γιακά του Σαραβερ και τον σέρνουν λίγο πιό εκεί. Πλησιάζει στο αυτί του Σαραβερ και του ψιθυρίζει.
Φρίμαν: Αν και σε σκότωσα, αυτοί σε αναστήσανε. Την έβγαλες καθαρή γιατί αντί να σε ξεκάνουν απλά σου άλλαξαν το όνομα απο Τζό σε Σοραβερ. Στάθηκες τυχερός Τζό! Φύγαμε, σε περιμένει ο Τσάρλυ...

Ο Φρίμαν μαγκώνει τον σόραβερ και τον φορτώνει στο αμάξι. Βάζει μπροστά και ξεκινάει.
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-07, 02:35   #32 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Freeman Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Φρίμαν μαγκώνει τον σόραβερ και τον φορτώνει στο αμάξι. Βάζει μπροστά και ξεκινάει.
piggy:mesoua? έχω την εντύπωση οτι κάτι ξεχάσαμε να κάνουμε
mesoua:αχ τί? τι? μή μου λές τέτοια στην κατάστασή μου
piggy:ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΡΙ ΧΑΖΙΑ
mesoua: (σκέφτεται για λίγο)ooooooooooo αιμέεεεεεεεεεεε θεοί του ολύμπου ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΆΝΟΥΜΕ ΤΏΡΑ?
piggy:τώρα θα σταματήσουμε κανένα περαστικό αυτοκίνητο μπάς και βγάλουμε άκρη.

την ίδια ώρα η Ματίνα είχε περάσει τα σύνορα και λαχανιασμένη απο την τρεχάλα που έριξε κάθισε σε ένα βράχο να ξεκουραστεί σκεπτόμενη:

βρε μήπως δεν ήταν κατσαρίδα αυτό που είδα μήπως τελικά έριξα τζάμπα τόσο τρέξιμο? και τι να κάνει άραγε ο σόραβερ μου φάνηκε πως τον είδα με την άκρη του ματιού μου αλλά με την λαχτάρα που πήρα εκείνη την ώρα δεν ξέρω αν όντος ήταν αυτός...
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-07, 11:43   #33 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

..........
Ο Σόραβερ ανοίγει τα μάτια του και συνειδητοποιεί πως βρίσκεται ξαπλωμένος σε ένα φορτηγό-ψυγείο, γεμάτο με νωπά κρέατα, κατσίκια, κοτόπουλα και συκωταριές.
«Θεέ μου, είμαι στον παράδεισο. Φέρτε μου μια ψησταριά!» αναφώνησε γουρλώνοντας τα μάτια του. Την αμέσως επόμενη στιγμή όμως ένιωσε το τράνταγμα του φορτηγού (ο Φρήμαν δεν είναι και ο καλύτερος οδηγός, σβάρνα τις πήρε τις λακκούβες) που φρενάρησε απότομα ρίχνοντάς τον πάνω σε ένα σωρό από χοιρινά αμελέτητα.
Θόρυβος και έντονες ομιλίες ακούστηκαν απέξω αλλά ο Σοραβερ μες στην ταραχή του (και στο δέος μπρος στα γιγάντια κοντοσούβλια που ανακάλυψε ξαφνικά ότι κρεμόντουσαν πιο κει) δεν κατάφερε να καταλάβει σε τι αναφερόταν και η πόρτα του φορτηγού-ψυγείου άνοιξε απότομα. Μέσα στο έντονο φως που τύφλωσε τα μάτια του, ξεχώρησε τη γνωστή φιγούρα του Φρήμαν. «Κατέβα κάτω βρε λεχρίτη… κακόμαθες και θέλεις να σε κουβαλήσω πάλι?»


(σ.σ. το ξέρω πως είπατε "αμάξι" αλλά δικό μου ειναι το σενάριο και ήθελα να τον ταλαιπωρήσω λίγο παραπάνω . Πειράζει?)
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-07, 12:07   #34 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

εκει που καθοταν η Μαρτινα και ξαπωστενε πανω στο βραχακι , βλεπει ξαφνικα διπλα της ενα φιδακι (τα σιχενεται εν τω μεταξυ)τιναζεται πανω φοβισμενη "αυτο μας ελειπε τωρα" -σκεφτηκε - " εφτασα μεχρι τα συνορα απο μια κατσαριδα , να με ξυνομίσουν(ξυνομιζωι=διωχνω) και απο δω τα φιδια"
-Μη φοβασαι , δε θα σε πειραξω (μιλησε το φιδακι)
-Μη χειροτερα ακουω φωνες , παρανοω Χριστε μου
-Οχι δεν παρανοεις, με λενε Cj και ειμαι το πρασινο φιδακι που βλεπεις στα ποδια σου , εγω σου μιλαω , δεν ακους φωνες απο το υπερπεραν
-Καλα ειναι δυνατον?
-Και ομως ειναι , να σου πω? εχεις τιποτα να φαμε?
-Εχω κατι τυρακια λαβας κυρι, θα φας αμα σου δωσω?
-Αν θα φαω λεει? (σηκωθηκε και αρχισε να χορευει σαν κομπρα λαβασ κυρι λαβας κυρι , ειναι το πιο νοστημο τριγωνο τυρι) (λοοοολ)
....περασε αρκετη ωρα και αφου μασουλισαν τα τυρακια ο Cj ειχε σχεδον φιδιασει απο τη νυστα
-Ελα cj μη νυσταζεις , βραδιαζει και φοβαμαι , αληθεια πως βρεθηκες εσυ εδω?
-Αστα μεγαλη ιστορια
-Πες ρε..
-Ειχε γινει ενα παρτυ , τρελο παρτυ μιλαμε , εμενα που με βλεπεις πριν καταντησω ετσι ημουν οδοντογκουρου ιστιοπολος , μετα απο εκεινο το παρτυ η ζωη μου αλλαξε (και αρχισε να μουτζωκλαιει)
-Μη κλαις και πες μου
-Εχεις ακουσει ποτε για τη μαγισα της Καλαμαριας?
-Τη μαγισα της καλαμαριας? οχι , αλλωστε εγω μενω δυτικα
-Προκειται για ενα πανεμορφο μωρο ...αλλα τι να σε λεω τωρα
-Πες μου , δε μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν ολα αυτα που μου λες με το πως βρεθηκες εδω και μαλιστα με τη μορφη αυτη
-Η Xouanita , η μαγισα της Καλαμαριας , διοργανωνει συχνα τετοια παρτυ , ξεμοναχιαζει τα καλα τεμαχια , βλεπε εμενα , και μετα μας πηγαινει στο καστρο της , εκει αποκαλυπτεται και το πραγματικο της προσωπο , προκειται για μια γρια , χηρα , κακασχημη κακιασμενη που φυλακιζει νεα παλικαρια θελωντας να τους μυησει στον ερωτα της ...Ειναι ομως αδυνατον αυτο να γινει μολις αποκαλυφθει το πραγματικο της προσωπο , και οποιος αρνειται να την μπιιιιιιπ βγαζει απο την βρωμικη καμιζολα της (πανοφορι) ενα ραβδι του δινει μια κατακεφαλα και τον μεταμορφωνει σε ζωο ..
Η μαρτινα τα χασε
-Ασε ρε , ποιον δουλευεις?
-Δε με πιστευεις? ελα μαζι μου να σου δειξω
Αφου προχωρησανε κανα 10 λεπτο απο μακρυα διακρυνονταν ενα σκοτεινο μυστηριωδες σπιτι
-Να εκει ειναι το σπιτι της Χουαν , εκει εχει φυλακισμενα και αλλα παλικαρια
... (ενα σκυλακι αρχισε να τρεχει προς το μερος τους) -Που σε ρε cj? εφερες τιποτα να Μασουλισουμε?
-Οχι δεν εφερα μακ, εφερα ομως αυτη την κοπελα
-Τι να την κανουμε να τη φαμε?
-Τι λες ρε κοπροσκυλο (λεει η μαρτινα και του δινει μια κλωτσια)
(ο μακ τα χρειαστηκε)

οσο πλησιαζαν στο σπιτι η μαρτινα εβλεπε και πολλα αλλα ζωακια που ολα ομως μιλουσαν ...
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-07, 13:02   #35 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Ματίνα: Αυτό μωρέ δέν είναι σπίτι! Είναι τα 101 κατοικίδια της Χουανίτας!
Μακτζουνιορ: Άστα να πάνε. Ματίνα θέλουμε να μας βοηθήσεις. Η Χουανίτα μπορεί και μεταμορφώνει τους άντρες σε ζώα, αλλα ΔΕΝ μπορεί να μεταμορφώσει τις γυναίκες! Δέν έχει καμιά επιρροή επάνω στις γυναίκες!
Ματινα: Ελάτε ρε παιδιά τώρα. Πού ζούμε! Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.
Σιτζει: Σου φαίνεται περίεργο η Χουανίτα και οι δυνάμεις τις και δέν σου φαίνεται περίεργο το οτι ένα φίδι και ένας σκύλος σου μιλάει; Δές και εκείνο το γουρουνάκι εκεί στο βάθος! Ήταν ένα πολύ ωραίο παλικάρι πρίν καταντήσει έτσι.
Ματινα: Καλά αυτό δέν μου κανει εντύπωση, ούτως η άλλος οι άντρες είναι γουρούνια.
Σιτζει,Μακτζουνιορ: Βοηθησέ μας ΜΑτίνα! Σέ παρακαλούμε!!

Την ίδια στιγμή σκάει μύτη ένα σκιουράκι μπροστά στην Ματίνα.

Σκίουρος: Σεατ ίμπιζα με χρηματοδότηση 2% για ένα χρόνο και απο τον δεύτερο χρόνο άτοκα!
Ματίνα: ΠΟΣΟ???


Ξύπνα! Ξύπνα κοπέλα μου!
Η Ματίνα ανοίγει σιγά σιγά τα μάτια της, είχε έναν φοβερό πονοκέφαλο!
-Πού βρίσκομαι;
- Στο σπίτι μου! Σε βρήκα λιπόθυμη στα σύνορα! Είμαι ένας βοσκός! Απο πού έρχεσαι κοπέλα μου; Τί σου συνέβη;
-Αχ έβλεπα ένα όνειρο με κάτι ζώα που μου μιλούσαν...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Freeman : 03-12-07 στις 13:06.
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-07, 13:08   #36 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

-τΙ να κανω? να κανω οτι τι γουσταρω?
αφου υπαρχει μαγικο ραβδι καπου θα υπαρχει και αντιδοτο .
Λοιπον ε? θα προσπαθησω να την πλησιασω , θα την κανω να με εμπιστευτει και μετα θα φαει καλα η κολογρια , Μη στεναχωριεστε βασιστειτε πανω μου , ειμαι Κονγκας εγω!
(η μαρτινα ενιωθε πιο δυνατη απο ποτε ,λυπηθηκε πολυ ολα τα καημενα τα παιδια που τα μεταμορφωσε εκεινη η μεγερα σε ζωα )
-Που ειναι τωρα αυτη?
-Μεσα πινει κατι ρετσινες απαντησε ο μακ
....- 8α φαει η μυγα σιδερο και γρια μπουνιδια

(ξεκινησε να πηγαινει προς την εισοδο )
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maRtina : 03-12-07 στις 13:10.
Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-07, 13:16   #37 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Εκείνη την στιγμή ο βοσκός σκάει έναν κουβά με νερό στα μούτρα της Ματίνας (όχι το νερο, όλον τον κουβά!)

-ΤΙ ΤΙ ΣΗΝΕΒΗ!!
-Σε ξαναπήρε η λιποθυμία. Ξύπνα επιτέλους! Τί όνειρα βλέπεις!!?
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-07, 13:27   #38 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

-καλα εισαι μαλακας? ..... Ασωτε μ'εσωσες πανω που θα μπουκαρα μεσα στο σπιτι μιας μαγισας , καλα τι ονειρα ειναι αυτα που βλεπω τελευταια ?Πως βρεθηκα εδω στο χωριο? ααααα τωρα θυμηθηκα , επεσα στις σκαλες καθως ετρεχα γιατι φοβηθηκα απο μια κατσαριδα , ο Κουραντρεας που ειναι? (ο κουραντρεας ειναι ο πολακις απατημενος συζυγος της μαρτινας) αυτος μεφερε?
εχω ενα επαγγελματικο ραντεβου στο γραφειο και το εχω αφησει στη μεση..
πρεπει να επιστρεψουμε....
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maRtina : 03-12-07 στις 14:03.
Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-12-07, 00:22   #39 Αρχή
mesoua?
Gourounaros
 
Το avatar του χρήστη mesoua?
 
Εγγραφή: 09-09-2007
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 270
Προεπιλογή

alla molis ths perase h zalada apo to ksafniko 3ypnhma, h martina synhdhtopoihse oti o voskos den htan san olous tous allous voskous!(gklitsa,moustaka ktl ktl)
etripse ta matia ths gia na 3e8olwsoun apo thn ekplh3h.
panw apo to kefali ths , se apostash anapnohs, stekotan enas 3an8os antras gyro sta 35, galano mati kai xamogelo alla Jhony depp!
H exw pe8anei kai aytos einai o paradeisos (skeftete) h o kourantreas ,o polyapathmenos mou syzhgos, mou esthse pagida o palio m@l@k@s!egw kai na eimai toso tyxerh, se aythn thn zwh toulaxiston, den ginete. Shkwnete kai pataei mia dagkwnia ston vosko!
Boskos:aaaaaaaa esy eisai trelh kyra mou(ths dinei mia 3anastofh)
Martina:ax panagia mou eisai alh8inos! kai eisai kai brutal pana8ema se....
Ο χρήστης mesoua? δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-12-07, 14:06   #40 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

-Ποιος εισαι? και που ειναι ο Ασωτος? Ο κουραντρεας που εξαφανιστηκε?
(Το γιαυρί αρχιζει να τραγουδαει το τραγουδι του εμιρλι" αυτο που σαρεσει ,αυτο που γυρευεις αυτο που σου παει το εχω εγω , στο πλαι μου μεινε και μη μαποφευγεις ο χρονος περναει μα εγω ειμαι εδω , ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑΙ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝ Α, ΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΚΟ , ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΟΜΟΡΦΑΙΝΩ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΣΑΓΑΠΩ"
.....η Μαρτινα δε μπορει να πιστεψει οτι χτυπησε τετοιο γιαυρι...
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 05:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.