KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 30-11-07, 00:26   #1 Αρχή
Aetonail
E.M.A.A.
 
Το avatar του χρήστη Aetonail
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: WTC
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 2.365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Aetonail Send a message via Skype™ to Aetonail
Προεπιλογή Μια ιστορία με αρχή και κανένα τέλος

Καλά θα έχει τέλος (κάποτε) αν και όσο θα βρίσκετε κάποιος που θα το συνεχίζει δεν τα έχει τέλος

Το σενάριο είναι απλό. Ο καθένας απο μας θα μπορεί να συνεχίζει την ιστορία οπως αυτός/ή θέλει. Αρκεί τουλάχιστον να έχει μια "συνέχεια" με τα γραφόμενα του προηγούμενου.

Ας κάνω την αρχή λοιπόν

Ο Τζο ήταν οδηγός λεωφορείου. Κάθε μέρα έβλεπε εκατοντάδες φάτσες, μικρούς, μεγάλους, μικρές, μεγάλες. Ποτέ μέχρι τώρα όμως δεν του τράβηξε τίποτα την προσοχή. Θα μπορούσε κάποιος να τον χαρακτηρίσει αναίσθητο, άοσμο και άχρωμο. Όμως εκείνο το δευτεριάτικο πρωϊνό του Δεκέμβρη θα του άλλαζε για πάντα τη ζωή. Ηταν το πρωϊνό που άνοιξε η πόρτα του λεωφορείου και το μάτι του Τζο έπεσε πάνω στην ...
__________________
Ο χρήστης Aetonail δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 01:27   #2 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

...στην εφημερίδα που κρατούσε στα χέρια της εκείνη η κυρία που έπαιρνε κάθε πρωί εδώ και μια εβδομάδα το λεωφορείο απ’ την αφετηρία και κατέβαινε πάντα στην επόμενη στάση.
Το μόνο που πρόλαβε να διαβάσει καθώς εκείνη πέρασε από μπροστά του -που όμως του πάγωσε το αίμα στις φλέβες- ήταν ένα τμήμα του πρωτοσέλιδου: "Ακόμα ένα άγριο έγκλημα...".
Ίσως ήταν η παράξενη αίσθηση που συνειδητοποιούσε τώρα μόλις πως του προκαλούσε εκείνη, ένα περίεργο ρίγος που διαπερνούσε την πλάτη του, σαν ένα παγωμένο άγγιγμα. Και τώρα, αυτή τη στιγμή, το πώς έμοιαζε να τον αφορά αυτή η είδηση, για έναν ανεξήγητο λόγο…. Όλα αυτά ξύπνησαν τον Τζο από τον μόνιμο λήθαργό του.
Και μέχρι να συνέλθει από την αναπάντεχη αυτή αίσθηση, το λεωφορείο του ειχε φτάσει κιόλας στην επόμενη στάση. Η κυρία κατέβηκε τα σκαλοπάτια και χάθηκε μικραίνοντας αργά μέσα στον καθρέφτη του.
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 02:18   #3 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

Με το που χάθηκε, κατάφερε και "ξύπνησε" από το σκεπτικισμό του (την σκεφτόταν συνέχεια εννοώ ) και έκλεισε την σκουριασμένη (δίνω και λίγο εικόνα στην ιστορία ) πόρτα του λεωφορείου, με εκείνο τον ανατριχιαστικό θόρυβο (αλλά και ήχο ). Όλη η υπόλοιπη διαδρομή παρέμενε ίδια με τις προηγούμενες. Παράλληλα είχε στο μυαλό του τη στάση της επόμενης μέρας που θα την ξαναδεί.

Μετά από 5 ώρες (δημόσιο ξέρετε.. 8ωρο?? μπα) έφτασε για τελευταία φορά για τη μέρα στον τερματισμό και παρέδωσε το λεωφορείο στο συνάδελφό του. Η ώρα ήταν 2 το μεσημέρι και ξεκίναγε για το μεσημεριανό του μέχρι που.....
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 02:18   #4 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

ki opws apomakrunotan den mporouse na bgalei ap to miallo tou ta matia ths opws thn eixe mprosta tou nekrh kai aselgouse panw ths. Ki an broun ta ixnh tou kai nomizoun pws autos th skotwse kai ton peta3oun sth fulakh mazi me dolofonous biastes ekbiastes kai dikhgorous? oxi kati eprepe na kanei eprepe na tre3ei na kruftei na apofugei opoiadhpote ... "Kur odhgeeeee, me anoigeis apo piswwwwwww" htan pali auto to zwo pou pote den pataei to koudouni... "AMAN KURIA MOU ENA KOUMPAKI EINAI, PATHSTE TO!"
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 09:58   #5 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Τί ζώα! (σκέφτηκε) τί κόσμος! Τους βάζεις ένα κωλοκουμπάκι να το πατάνε για να σταματάω στην στάση τους και αυτοί σάν τα γελάδια μουγκρίζουν και φωνάζουν "άνοιξέ μου να κατέβω!" ΖΩΑ! Τέτοιος κόσμος πάει και ψηφίζει. Ανεβάζει και κατεβάζει κυβερνήσεις, επιλέγει το μέλλον του κόσμου. ΟΥΣΤ ΟΛΟΙ!

Ήταν φανερά συγχισμένος. Το 5ωρό του στην δουλειά (δημόσιο... λέμε τώρα...) του φαινόταν αιώνας. Ένιωθε πνιγμένος, Το μόνο που ήθελε να κάνει ήταν να πάρει την γυναικα του την Χουανίτα και να φύγουν μακρυά. Θα σε πάρω να φύγουμε σ'άλλη γή σ'άλλα μέρη...
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 10:21   #6 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

isws auth na einai h lush... 8a parw thn gunaika mou ws swstos oikogeniarxhs kai 8a paw oso pio makrua ginetai! kata protimish konta -TI KANEIS RE MALAKA DEN BLEPEIS TO STOP ASTADIALA BRADIATIKA- sta sunora... na xei kai 8alassa.... igoumenitsa 8a paw. telos! pws to lene omws th gunaika twra pou xei suni8isei stis tsikoudies.... 8a to pw apla. GUNAIKA, MAZEPSE TA PRAGMATA SOU. FEUGOUME DIAKOPES EGW EIMAI O ANTRA KAI DIATAZW
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 12:53   #7 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

.....το καλοσκεφτηκε και ενω ειχε ηδη φτασει εξω απο το σπιτι του πηρε το αμαξι του και επεστρεψε σπρινιαροντας στην αφετηρια των λεωφορειων , θυμιθηκε πως εκεινη η κυρια με την εφημεριδα καθως στεκοταν κοντα στην πορτα του εριξε ενα λαγνο βλεμα απο τον καθρεφτη και πεταξε ταχαμου ταχαμου χωρις να το καταλαβει μια καρτα απο την τσαντα της , πηγαινει με γοργο βημα στο λεωφορειο που οδηγουσε και ναι οντως ηταν στην πορτα μια καρτα "doctor Angelina Starova" ειδικος ψυχοθεραπευτής , κοινωνιολογος ,master ktl" Η κυρια angelina ηταν μια πολυ κομψη κυρια με τελειες αναλογιες οι οποιες διακρινονταν ακομα και κατω απο το αυστηρο ταγερ της .
Αρχισαν να δουλευουν πονηρα σεναρια μεσα στο μυαλο του Τζο, "και γιατι να μου πεταξει την καρτα της ?ωραιο τεμαχιο ! κτλ" περνει αποφαση να της τηλεφωνησει και να κλεισει ραντεβου στο γραφειο της , χωρις ομως να της αποκαλυψει ποιος ειναι .... τουτ τουτ τουτ..(καλει το τηλεφωνο)
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 16:32   #8 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

10 ΛΕΠΤΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ

τουτ τουτ τουτ...
Η αντζελίνα απαντάει στην κλήση.
-Περίμενα να με τηλεφωνήσεις...
-Κατάλαβες ποιός είμαι;
-Είσαι αυτός ο λάγνος οδηγός του λεωφορείου με το θεληματικό πιγούνι και τα αινιγματικά μάτια. Βρήκες την κάρτα μου όταν την έριξα στις σκάλες. Ήλπιζα να με πάρεις... τηλέφωνο.
-Ίσως να γκρεμίσω τα όνειρά άν σου πω πώς δέν ειμαι ο οδηγος...
-Ποιός είσαι.
-Δέν θα σου πώ το όνομά μου. Απλώς λέγε με... Αετό! Ήμουνα κι εγώ επιβάτης στο ίδιο λεωφορείο μαζί σου. Στεκόμουν πιό πίσω. Είδα που έπαιζες με τον οδηγό. Είδα την κίνησή σου και με το αετίσιο μάτι μου έπιασα το νουμερο απο την κάρτα σου όταν την πέταξες κάτω.
-Για ποιόν λόγο με παίρνεις τηλέφωνο.
-Για να σου προσφέρω αυτο που θές...
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 16:41   #9 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

maRtina: (χαχαχαχχα μαρεσει που ειναι Σαλονικια η Αντζυ)
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-11-07, 16:47   #10 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

...-αυτο που θελω ξερω να το διεκδικω ..και για να μη σε προσεξω συμαινει πως δεν εισαι κατι που θελω να διεκδικήσω , κλεισε λοιπον το τηλεφωνο γιατι θα με καλεσει ΕΚΕΙΝΟΣ και θα φανει απασχολημενο
-Αντελινα ακουσε με , μπορει ν αμην ειμαι δημοσιως υπαλληλος μπορει να μην δουλευω στον ΟΑΣΘ , στην ΕΥΑΘ η στη ΔΕΗ αλλα ξερω πως να σου αλλαξω τα φωτα , μπορει να μην δουλευω στο Π.Σ αλλα ξερω πως να σε κανω να παρεις φωτια ..μπορω ακομα..
-Μη συνεχιζεις , ειμαι στο γραφειο μου και περιμενουν πελατες στην διπλανη αιθουσα , τα μαγουλα μου εχουν κοκκινισει και οι παλαμες μου ιδρωσαν ...κλεισε το τηλεφωνο σε παρακαλω....
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.