KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κομπλεξισμοί

Κομπλεξισμοί Των φρονίμων τα παιδιά κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 05-10-11, 11:04   #1 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Cool Θέλουν να μ' εξοντώσουν!

Είμαι πλέον σίγουρος. Στην αρχή ήταν μία απλή υποψία. Σκέφτηκα ότι μπορεί να ήταν ιδέα μου. Αλλά μετά από τόσες περίεργες συμπτώσεις, δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Είμαι σίγουρος ότι η γυναίκα μου κι η πεθερά μου θέλουν να με στείλουν στον άλλο κόσμο.
Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα απ' την αρχή.

Μία μέρα, λοιπόν, μου λέει η γυναίκα μου ότι κάηκε η λάμπα της εισόδου της πολυκατοικίας και πρέπει να πάω να την αλλάξω. Κανένα πρόβλημα. Πήρα μαζί μου μία σκάλα, την καινούρια λάμπα, ένα κατσαβίδι και μία πένσα. Η γυναίκα μου ήρθε μαζί για να με βοηθήσει. Την ώρα που ανέβαινα στη σκάλα και πριν ξεκινήσω οτιδήποτε έπρεπε να βεβαιωθώ ότι το φως ήταν κλειστό. Δεδομένου ότι υπάρχουν δύο διακόπτες, δεν είναι σίγουρο ότι η θέση του διακόπτη δείχνει αν το φως είναι ανοικτό ή κλειστό. Από τη σκάλα έβλεπα μόνο τον ένα διακόπτη και αυτός φαινόταν κλειστός. Ζήτησα από την Εύη λοιπόν να ρίξει μια ματιά και στον άλλο διακόπτη.
- Κλειστός είναι!
- Είσαι σίγουρη;
- Ναι!

Ξεκίνησα λοιπόν να ξεβιδώνω την παλιά λάμπα. Όμως με τα χρόνια είχε πιάσει μάκα και στρίβοντας τη λάμπα αυτή έσπασε στη βάση της.
Είχαν απομείνει μερικά κομμάτια της λάμπας μέσα, τα οποία δεν μπορούσα να τα τραβήξω εύκολα. Πήρα λοιπόν την πένσα και με δύναμη προσπαθούσα να βγάλω τα κομμάτια. Ταυτόχρονα πρόσεχα μη τυχόν η πένσα ακουμπήσει στην επαφή, γιατί ποτέ δεν είσαι σίγουρος τι μπορεί να γίνει. Μερικά ζόρικα κομμάτια με δυσκόλεψαν πάρα πολύ. Ήταν πολύ μικρά και δυσκολευόμουν να τα πιάσω. Μερικές φορές η πένσα γλιστρούσε με δύναμη αλλά κάθε φορά είχα το νου μου να μην ακουμπήσω την επαφή.
Τελικά μετά από αρκετή ώρα κατάφερα να καθαρίσω όλη τη βάση ώστε να μπορέσω να βάλω την καινούρια λάμπα. Και με το που ακουμπάω τη λάμπα, ανάβει!
Έγινα πυρ και μανία.
- Μα καλά, εσύ δεν μου είπες ότι ο διακόπτης ήταν κλειστός;
- Συγνώμη, έτσι νόμιζα...
- Τι θα πει "νόμιζα"; Ε; Λίγο να μου είχε ξεφύγει η πένσα, τώρα θα ήμουν στον άλλο κόσμο!
- Μα δεν το ήθελα!
- Αυτό θα μου έλεγες αν ήμουν καβουρνιασμένος; Θα ήταν πολύ αργά τότε! Άκου "νόμιζα"! Αν δεν ήσουν σίγουρη έπρεπε να μου το πεις. Θα κατέβαζα την ασφάλεια εν τέλει.

Τέλος πάντων. Δεν μπορούσε να μου περάσει από το μυαλό ότι επρόκειτο για την πρώτη απόπειρα εξόντωσής μου. Ήταν απλά ένα ατυχές συμβάν...
Ακολούθησαν διάφορα περίεργα περιστατικά. Καψίματα, τροχαία κ.λπ. αλλά όλα τα απέδιδα στον παράγοντα "τύχη" (ή μάλλον "ατυχία") άντε και στον παράγοντα "σύμπτωση".

Πριν από δύο εβδομάδες πήγαμε για μπάνιο στα Λεγραινά. Πάντα εκεί πάμε για μπάνιο, σε μία συνήθως ήσυχη κι ωραία παραλία. Και πάντα πριν μπω στο μπάνιο βάζω αντιηλιακό (καθότι πλέον καίγομαι εύκολα, κάτι που δεν συνέβαινε περιέργως παλιά). Μου λέει, λοιπόν, η Εύη:
- Γύρνα την πλάτη σου να σου βάλω αντιηλιακό.
Πράγματι μου έβαλε αντιηλιακό στην πλάτη, στους ώμους, στο πρόσωπο κ.λπ. και μετά από λίγο μπήκαμε στη θάλασσα. Μία θάλασσα όπου, όπως είπα παραπάνω, πηγαίναμε συνέχεια. Αφού κολύμπησα λίγη ώρα, με το που στάθηκα μού επιτέθηκαν ψάρια! Δεν κάνω πλάκα. Άρχισαν να με δαγκώνουν στην πλάτη, στο στήθος, στη γάμπα... Από πολύ μικρά μέχρι πιο μεγάλα ψάρια με είχαν περικυκλώσει και με δαγκώναν από παντού! Πανικός!
Άρχισα να κολυμπώ προκειμένου να τα τρομάξω και να φύγουν. Αυτό πέτυχε. Πλην όμως κουράστηκα. Έπρεπε να ξαποστάσω. Με το που σταματούσα, αμέσως επιτίθονταν!

Λυσσασμένα ψάρια μού κάνανε ντου από παντού! Αυτό δεν είχε ξαναγίνει! Βγήκα έντρομος από τη θάλασσα. Αισθανόμουνα λες και έκανα μπάνιο στον Αμαζόνιο και μου επιτέθηκαν μεταλλαγμένα πιράνχας.
Η Εύη, πάλι, έκανε μπάνιο αμέριμνη και ανενόχλητη. Όταν βγήκε την ρώτησα:
- Συγνώμη, εσένα δεν σε φάγανε τα ψάρια;
- Όχι!
- Πώς γίνεται αυτό; Εμένα με κατακρεούργησαν!
- Αααα, δεν ξέρω.
"Κάτι δεν πάει καλά", σκέφτηκα. Μετά, δεν ξέρω πως μου 'ρθε, και τη ρώτησα:
- Εσύ έβαλες αντιηλιακό;
- Όχι γιατί;

Αυτό ήταν. Ήμουνα πλέον σίγουρος ότι κάτι έβαλε στο αντιηλιακό. Στο κάτω-κάτω πώς γινόταν κι από όλους όσους έκαναν μπάνιο, τα ψάρια επιτίθονταν μόνο σε μένα; Αυτό το ''γύρνα την πλάτη να σου βάλω αντιηλιακό'' ακουγόταν πλέον πολύ ύποπτο. Δεν μπορούσα να δω πίσω από την πλάτη μου. Κι ήμουνα σίγουρος ότι αυτό ήταν απλά η δοκιμή. Άμα θα τσίμπαγαν τα μικρά ψάρια, όπως κι έγινε, τότε την επόμενη φορά θα το δοκίμαζε στα μεγάλα ψάρια (σκυλόψαρα, καρχαρίες κ.λπ.).
Θα μπορούσε να πει κανείς ότι επρόκειτο απλά για μία διαβολική σύμπτωση, αν και δεν υπάρχει καμία λογική εξήγηση να είμαι εγώ το μοναδικό θύμα επίθεσης λυσσασμένων ψαριών.

Και φτάνουμε στο προηγούμενο Σάββατο. Κάθε Σάββατο η πεθερά έχει ''έθιμο'' να μαγειρεύει ψάρια. Κάθε Σάββατο. Εδώ και χρόνια. Δεν υπήρξε ποτέ Σάββατο που να μην φάγαμε ψάρια εκτός από τις περιπτώσεις που τρώγαμε έξω.
Αυτό το Σάββατο, λοιπόν, συνέβη ένα ''περίεργο'' θαύμα. Δεν υπήρχαν ψάρια! Η Εύη μου είπε ότι η μητέρα της δεν θα μαγείρευε ψάρια γιατί είχε μείνει φαγητό από τις προηγούμενες ημέρες και θα τρώγαμε από αυτό.
- Και τί έχει μείνει ακριβώς;
- Μακαρόνια με κιμά, και φασολάκια με πατάτες.
- Χμμμ... θα φάω τα μακαρόνια.


Έτσι, το μεσημέρι έφαγα εγώ μακαρόνια με κιμά και η Εύη φασολάκια με πατάτες. Την ώρα που έτρωγα τα μακαρόνια παρατήρησα ότι η εμφάνισή τους και η υφή τους ήταν περίεργη.
- Να σου πω. Τα μακαρόνια είναι καλά;
- Ναι, γιατί;
- Σαν περίεργα μου φαίνονται...
- Τα είχα βάλει στον φούρνο μικροκυμάτων. Ίσως γι' αυτό να είναι έτσι.
- Α, καλά.
Τα έφαγα όλα. Ή μήπως με φάγανε;
2-3 ώρες αργότερα, μου ήρθε ένας πόνος και μία ζαλάδα στο κεφάλι, έτσι από το πουθενά. Εντελώς ξαφνικά. Κι εγώ είμαι άνθρωπος που δεν αρρωσταίνει ποτέ. Μα ποτέ. Ξαφνιάστηκα από τα συμπτώματα. Αισθανόμουνα ότι κάτι δεν πάει καλά. Της λέω της Εύης:
- Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά δεν αισθάνομαι καλά.
- Τί έχεις;
- Μ' έπιασε ξαφνικά μια ζαλάδα. Πάω να ξαπλώσω.


Προσπαθούσα να καταλάβω τι μ' έπιασε. Δεν είμαι συνηθισμένος σε τέτοια πράγματα. Σιγά-σιγά ο οργανισμός μου ατονούσε όλο και περισσότερο. Ένιωθα να καταρρέω. Να σβήνει ο κόσμος γύρω μου. Η Εύη με κοιτούσε μη ξέροντας τι να κάνει.
- Να καλέσω γιατρό;
- Έτσι όπως είμαι τώρα καλύτερα να καλέσεις το γραφείο τελετών!
- Μη λες βλακείες! Να σου φτιάξω ένα τσαγάκι μήπως να σου περάσει;
- Το στομάχι μου είναι τόσο σφιγμένο που ούτε παγωτό δεν μπορώ να φάω.
- Τι να κάνω;
- Απλά μη μου μιλάς για φαγητό γιατί θα ξεράσω!

Στην πραγματικότητα δεν μπορώ να ''ξεράσω''. Η τελευταία φορά που το έκανα αυτό ήταν όταν πήγαινα στο δημοτικό. Αυτό δυσκόλευε τα πράγματα. Ήξερα ότι αν τα έβγαζα θα ηρεμούσα. Αλλά δεν μπορούσα. Οι προσπάθειές μου ήταν άκαρμπες. Κι όσο περισσότερο ατονούσε ο οργανισμός μου, τόσο περισσότερο δυσκολευόμουνα να κινηθώ. Αισθανόμουνα να παραλύω. Ούτε τα μάτια μου δεν μπορούσα πια ν' ανοίξω. Το μόνο που δούλευε ήταν το μυαλό μου.
Μήπως ήρθε το τέλος; Μήπως ήρθε η ώρα να περάσω στην απέναντι όχθη; Ο κόσμος μου έσβηνε. Η Εύη καθόταν μπροστά μου και με ρωτούσε:
- Τι μπορώ να κάνω;
- Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φύγεις από μπροστά μου!
Έκπληκτη έκανε στην άκρη κι εγώ με τις τελευταίες εναπομείνουσες δυνάμεις μου έτρεξα στο μπάνιο. Κι επιτέλους, την ύστατη στιγμή, κατάφερα να αποβάλω τα δηλητηριώδη μακαρόνια από μέσα μου.
Δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές ξέρασα. Όταν βγήκα από το μπάνιο ήμουν ιδρωμένος. Αλλά ζωντανός! Και τα δηλητηριώδη μακαρόνια έπαιρναν τον δρόμο δίχως επιστροφή, αυτόν που παραλίγο να έπαιρνα εγώ στη θέση τους...

Και τώρα σάς ερωτώ: Όλα αυτά (υπάρχουν κι άλλα) είναι απλώς μία διαβολική σύμπτωση ή μήπως υπάρχει κάποιο σκοτεινό σχέδιο εξόντωσής μου;
Οι δε μεθόδους που εφαρμόζουν ποικίλουν τόσο πολύ ώστε ο Ρίτσαρντ Κουκλίνσκι μοιάζει με ερασιτέχνης μπροστά τους!
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 01:26   #2 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Σχέδιο εξόντωσης απο πεθερά και γυναίκα ή μήπως κάτι πιό σκοτεινό, κάτι πιό πονηρό, κάτι πιό υποχθόνιο; Κάτι που να χρησιμοποιεί τις δύογυναίκες προκειμένου να πετύχει τον σκοπό του;;;
Μπά. Μάλλον θα είμαι επηρεασμένος απο την σειρά Supernatural που παρακολουθώ ανελειπώς


ΥΠΟΘΕΣΗ ΛΑΜΠΑ

Άς σχολιάσω την πρώτη απόπειρα δολοφονίας, με την λάμπα.
Η λάμπα δέν πιστεύω να έχει καεί τυχαία. Και επίσης απο όλους τους ένοικους της οικοδομής, δέν ήταν τυχαίο το οτι επιλέχθηκες εσύ για να κάνεις την "βρωμοδουλειά".
Υποψίες μου βάζει και το γεγονός του ότι επάνω απο την σκάλα δέν μπορούσες να δείς τον δεύτερο διακόπτη. Τον διακόπτη "κλειδί" στην υπόθεση. Τον διακόπτη σημείο αναφοράς που θα αποδείκνυε το άν ο διακόπτης με την καμένη λάμπα είναι όντως κλειστός ή όχι.
Άρα... δέν είναι τυχαία η θέση που είχε τοποθετηθεί εκεί ο διακόπτης όταν ανεγέρθη η οικοδομή! Ήταν μελετημένη η θέση των διακοπτών ωστε κάποιος που είναι επάνω στην σκάλα να μήνέχει οπτική επαφή με τον άλλον διακόπτη! Και στοίχημα, θα δείς πως άμα ανέβεις να αλλάξεις την άλλη λάμπα, του άλλου διακόπτη, τότε αντίστοιχα δέν θα έχεις οπτική πρόσβαση όταν είσαι επάνω στην σκάλα, στον άλλο διακόπτη. Σε οποιαδήποτε περίπτωση δηλαδή, βλέπεις μόνο τον έναν διακόπτη, την καμμένης λάμπας που επρόκειτο να αλλάξεις!!! Τυχαίο; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!
Ακόμα και ο μηχανικός λοιπόν και ο ηλεκτρολόγος ήταν συνομότες για την ημέρα που κάποιο θύμα θα πάει να αλλάξει αυτή την μοιραία λάμπα!

Hint & Tip:
Όταν αλλάζουμε λάμπα κατεβάζουμε πάντα τον γενικό διακόπτη. Στην περίπτωση που σπάσει η λάμπα (είμαι σίγουρος πως η συγκεκριμένη θα ήταν επίτηδες φθαρμένη...) χρησιμοποιούμε ειδική ηλεκτρολογική πένσα και κατσαβίδι με μόνωση. Όχι πέντα και κατσαβίδι μηχανικού ή υδραυλικού κτλ, παρα μόνο ειδικά εργαλεία ηλεκτρολόγου με μόνωση!





Ακόμα και ο διακόπτης να είναι όντως κλειστός, ΠΑΝΤΑ ο διακόπτης κλείνει το ρεύμα ΜΟΝΟ στο ένα απο τα δύο καλώδια που έχει ένα ντουι λάμπας. Διακόπτη ΜΟΝΟ την φάση και ΟΧΙ τον ουδέτερο. Ο ουδέτερος θεωρητικά και πολλές φορές και πρακτικά, είναι ένα άς πούμε "νεκρό" καλώδιο που απλώς επιστρέφει το ρεύμα που φέρνει η φάση. Αλλα υπάρχουν στην βιβλιογραφία και περιπτώσεις που διαπερνά ρεύμα τον ουδέτερο παρόλο που έχει διακοπεί η φάση. (άς μήν σε τεχνικές λεπτομέρειες )

Είτε κλειστός ο διακόπτης είτε ανοιχτός λοιπόν (όπως στην περίπτωση του ΠΛΑΤΩΝΑ) δέν πρέπει να ακουμπήσουμε με γυμνό χέρι κανένα απο τα μεταλλικά σημεία της λάμπας και του ντουί.
Μπορούμε να τα ακουμπάμε με το κατσαβίδι ή με την πένσα (αρκεί να είναι ειδικά τα εργαλεία όπως είπα πιό πάνω). Σε περίπτωση που γίνει μ@λακία και που ο διακόπτης είναι ανοιχτός, το πολύ πολύ να πέσει η ασφάλεια.

Συμβουλή:
Πρίν να ανεβείτε να αλλάξετε οποιαδήποτε λάμπα που σας έχει υποδείξει η γυναίκα ή η πεθερα, ΠΑΝΤα να ελέγχετε την σκάλα για τυχός πριονισμένο πόδι!!



ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΨΑΡΙΩΝ

Ήταν ανιηλιακό αυτό που σε επάλοιψε ή "βιτάμ στο ψωμί" των ψαριών;
Αντιηλιακό ή "βενζίνη σε φωτιά";
Αντιηλιακό ή "αίμα για κάποιον καρχαρία";;;;

Μυστήριο θα μείνει το ερωτηματικό διότι ξεπλύθηκε με το μπάνιο και δέν μπορούμε να πάρουμε δείγματα απο αυτό που σε επάλοιψε.

Μήπως και εδώ υπάρχει κάτι πιό βαθύ και σκοτεινό; Κάτι πιό βαθύ και απο 10.000 λεύγες κάτω απο την θάλασσα; Κάτι μεγαλύτερο απο μιά απλή πλεκτάνη γυναίκας πεθεράς; Με προβλημάτισες με το περίεργο φαινόμενο των ψαριών και αποφάσισα να το ψάξω. Σηκώθηκα και έβαλα τα μεγάλα μέσα. Πήρα τηλέφωνο τον Λεωνίδα και του πειέγραψα το περιστατικό. Μου είπε πως ΄΄οταν δούλευε στις ιχθυοκαλλιέργειες, υπήρχαν μυστηκά υποχθόνια κονδύλια απο "μαύρα" κυκλώματα που χρηματοδοτούσαν ερευνες για οικονομικότερη σίτηση άρα και παραγωγή των ιχθυοπροιόντων. Τί εννοώ.
Σκοτεινές εταιρίες παρασκευάζουν, εξελίσουν και χρηματοδοτούν τις ιχθυοκαλλιέργειες προκειμένου να δοκιμάζουν ένα νέο προιόν, το οποίο θα μειώσει πολύ το κόστος της παραγωγής! Πώς; Τα ψάρια δέν θα χρειάζονται να ταίζονται. Οι εταιρίες ΔΕΝ θα χρησιμοποιούν τροφή! Τα ψάρια θα τρέφονται με Υπολοίματα, αντικείμενα, σκουπίδια. Δέν θα πηγαίνουν τα σκουπίδια στις χωματερές αλλα στην θάλασσα! Τα πάντα θα εμποτίζονται με ένα ΕΙΔΙΚΟ ΥΓΡΟ το οποίο θα λειτουργεί έτσι στο dna των ψαριών ωστε τα σκουπίδια θα μοιάζουν με θρεπτικά εδέσματα στα μάτια και στους γευστικούς αισθητήρες των ψαριών! Πλέον η μόλυνση αντί να σκοτώνει, θα θρέφει το ψάρι! Αλχημία; Απάτη; Δέν ξέρω... Όταν ο Λεωνίδας είδε όλο αυτό το συνομοτικό κλίμα στην εταιρία του αποφάσισε να μιλήσει! Δέχτηκε απειλές για την ζωή του! Έκτωτε το σύστημα της ιχθυοκαλλιέργειας των απέβαλε. Πλέον είναι ιδ. υπάλληλος σε μιά εταιρία και ζεί με την οικογένειά του. Άν συνέχιζε, μπορεί να τον είχαν "καθαρίσει"...
Είμακι σίγουρος Πλάτωνα πως άν ψάξεις στα σπκουπίδια του σπιτιού σου θα δείς κάπου πεταμένη μιά απόδειξη απο κούριερ. Σιγουρα γυναίκα ή πεθερά θα έχουν λάβει κάποιο πακέτο απο μία τέτοια σκοτεινή επιχείρηση προκειμένου να τεστάρουν το προιόν επάνω σου. Σίγουρα θα κέρδισε χρήματα η γυναίκα σου απο αυτό και με ένα σμπάρο δυό τριγώνια. Θα πλούτιζε και θα σε έβγαζε απο την μέση χωρίς ίχνη!!! :flisten:


ΥΠΟΘΕΣΗ ΤΡΟΦΙΚΗ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΗ

Ο πρώτος κανόνας για να αποτρέψουμε μιά τροφική δηλητηρίαση είναι να προκαλέσουμε εμετό βάζοντας το δάχτυλο βαθειά στο στόμα προσπαθώντας να ακουμπήσουμε την σταφυλή.


http://www.myworld.gr/site/content.php?artid=539828
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 02:45   #3 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

Ρε παιδιά, να στε καλα! Μου φτιάξατε το βράδυ και οι δύο!

Κωσταντίνε, 3 ερωτήσεις:

1) Σου είπε δεν χρειάζεται να κατεβάσεις τον γενικό;
2) Άλλαξε το μπουκάλι με το αντηλιακό ή ήταν το ίδιο που χρησιμοποιούσες πάντα;
3) Σου είπε τι από τα 2 έπρεπε να φας;

Αν ναι, έχω έναν καλό δικηγόρο να πάμε αύριο για την αίτηση!
Αν όχι, μάλλον τζάμπα την κακολογείς και εγώ στην θέση της θα σου έριχνα μισή κατσαρίδα στο φαγητό για να μάθεις!
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pastoula : 06-10-11 στις 02:57.
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 15:21   #4 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

pastoula αρχικα του διαβεβαιωσε πως ηταν κλειστος ο διακοπτης. Αν του ελεγε αρχικα πως δεν ηταν σιγουρη, τοτε θα εκλεινε ο Πλατωνας τον γενικο. Αλλα σαν καλος συζυγος της εδειξε εμπιστοσυνη και ευτυχως που το ενστικτο επιβιωσης του τον απετρεψε απο το να ακουμπησει με το χερι τα μεταλλικα σημεια εκει που μαστορευε.

Οσο αφορα το μπουκαλι αντιληακου θα μπορουσε να το αλλαξει κρυφα με αυτο που της εστειιλαν οι εταιριες πειραματικης ιχθυοτροφιας, οταν ο πλατων ειχε γυρισμενη την πλατη. η ακομα πιο σσυνομοτικα, θα μπορουσε να το ειχε αραιωσει το υγρο μαζι με το αντιηλιακο στο ιδιο μπουκαλι απο το σπιτι. δεν ειναι τυχαιο που εκεινη δεν φορεσε αντιηλιακο.

Για το περιβοητο φαγητο τι να πω... Δεν χρειαστηκε να του υποδειξει τι να φαει. Εαν εσας σας βααανε μπροστα μια μεριδα λαχταριστης μακαροναδας με κιμα, και μοα μεριδα φασολακια... ΤΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑΤΕ;

pastoula ειμαι σιγουρος πως ειναι πολυ καλα μελετιμενο το σχεδιο εξοντωσης του πλατωνα..

Να ξερετε πως αν ξαφνικα παθω κατι και σταματησω να γραφω εδω μεσα, τοτε σημαινει πως ειμαι πολυ κοντα στην αληθεια και εχω γινει στοχος της συνομωσιας!!!
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 15:35   #5 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 17:42   #6 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή

Θυμήθηκα και άλλα περιστατικά. Φέτος τον Ιούλιο εκεί που καθόμασταν στη βεράντα του κουμπάρου μας στο Αίγιο, μού λέει:
- Ξέρεις τί κάνω τώρα; Βλέπω ένα κουνούπι να σε τσιμπάει.
Αμέσως πετάχτηκα από τη θέση μου
- Και γιατί δεν το έδιωχνες και με άφησες να με τσιμπήσει;
- Ήθελα να δω πως γίνεται. Σαν ντοκιμαντέρ που το βλέπεις live.
- Είσαι με τα καλά σου; Κι αν ήτανε κουνούπι του Δυτικού Νείλου;
- Βασικά αυτό ήλπιζα κι εγώ αλλά σε βλέπω μια χαρά...
-

Περιττό να πω ότι το χέρι μου είχε γίνει τούμπανο λες και με τσίμπησε κόνδορας των Άνδεων και όχι κουνούπι. Που να φανταζόμουνα τη συνέχεια...
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-10-11, 22:17   #7 Αρχή
Highlander
Born to be...
 
Το avatar του χρήστη Highlander
 
Εγγραφή: 05-09-2006
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Κάτι ξέρω εγώ που μαγειρεύω μόνος μου...
__________________
Υπάρχει ζωή πριν το θάνατο ;
Ο χρήστης Highlander δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-11, 07:58   #8 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Η παρακάτω ιστορία θα μπορούσε να ήταν και ώς εξής:

[QUOTE=ΠΛΑΤΩΝ;90784]Θυμήθηκα και άλλα περιστατικά. Φέτος τον Ιούλιο εκεί που καθόμασταν στη βεράντα του κουμπάρου μας στο Αίγιο, μού λέει:
- Ξέρεις τί κάνω τώρα; Βλέπω μιά νυχτερίδα βαμπίρ να πλησιάζει να σε δαγκώσει.
Αμέσως πετάχτηκα από τη θέση μου
- Και γιατί δεν το έδιωχνες και με άφησες να με δαγκώσει;
- Ήθελα να δω πως γίνεται. Σαν ντοκιμαντέρ που το βλέπεις live.
- Είσαι με τα καλά σου; Κι αν ήτανε βαμπίρ που θα με μετέτρεπε σε δαιμονισμένο βρικόλακα;
- Βασικά αυτό ήλπιζα κι εγώ αλλά σε βλέπω μια χαρά...
-
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-10-11, 17:37   #9 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

η πολυ ξενυχτι βγαζεις εσυ ...
η πολυ νωρις σηκωνεσαι ..
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-10-11, 13:56   #10 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

Free. αν είχα να διαλέξω μακαρόνια με κιμα ή φασολακια, να είσαι σίγουρος ότι θα διάλεγα τα φασολακια! Λατρεύω τα λαδερά!

Πλάτωνα, τώρα με το κουνούπι συμπληρώνεται το παζλ. Μου διέλυσες ότι αμφιβολίες είχα. Όντως θέλει να σε σκοτώσει. Κουράγιο.
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.