KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΣΧΟΛΗ ΚΑΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ > Λογοτεχνία

Λογοτεχνία Πάντα είναι αναγκαίο ένα καλό προσάναμμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 22-08-11, 14:19   #11 Αρχή
symbolgr
Παριζακι
 
Το avatar του χρήστη symbolgr
 
Εγγραφή: 08-05-2011
Περιοχή: Νικαια
Μηνύματα: 98
Προεπιλογή

Για το συγκεκριμενο βιβλιο εχω να λεω: πολυ κακο για το τιποτα. Οχι οτι δεν θα σου αφησει κατι, αλλα ρε παιδι μου πως να το πω;.. Οχι για τοσο ντορο. Εχω διαβασει και πολυ καλυτερα.
__________________
Τριχες baby, τριχες...
Ο χρήστης symbolgr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-08-11, 01:49   #12 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

emena mou afhse mia ais8hsh... san auth pou mou afhsan ta 12 euro gia transformers 3 3d
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-08-11, 14:33   #13 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

xaxaxaxaxxaxaa stauro kedas agori !
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-08-11, 15:00   #14 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Το transformers 3 σε 3D ήταν κορυφή. Σε αυτό συμβάλει και το γεγονός πως το είδα κούτρα επειδή κέρδισα εισητήριο τζαμπε

Το βιβλίο αλχημιστής όταν το είχα διαβάσει το 1998 (ήμουν και φαντάρος τότε) με είχε πορώσει αρκετά. Το γουσταρα. Σπάνια διαβάζω βιβλία μονορούφι. Αυτό ήταν ένα απο αυτά. Πολύ εύπεπτο, Ευχάριστο παραμύθι με μηνύματα "δασκαλέματα ζωής" που λένε μερικοί. Ο αλχημιστής λέει πως "πίστεψέ το και θα γίνει". Ένα άλλο βιβλίο, Ο νόμος του Μέρφυ, λέει πως όταν όλα μπορούν να πάνε στραβά, πηγαίνουν σίγουρα στραβά και με την χειρότερη εκδοχή. Σε μιά διχάλα δύο δρόμων που μόνο ο ένας είναι ο σωστός, λές να πάω αριστερά ή δεξια; Έχεις 50% 50% να πετύχεις το σωστό και το λάθος δρόμο. Έ βάση νόμο Μέρφυ κατα 90% παίρνεις όμως τον λάθος δρόμο

Θα συμφωνήσω με την άποψη του ΠΛΑΤΩΝ πως η αλήθεια είναι κάπου ανάμεσα. Εντύπωση μου κάνει πάντως πως όλα τα διδάγματα που δίνει ο αλχημιστής τα είδα το 2006 στο ντοκυμαντέρ The Secret, το οποίο κατ' επέκταση βγήκε και σε βιβλίο και ξεκίνησε ένα ακόμη κίνημα για την δύναμη της σκέψης, πίστης, εσωτερικού διαλογισμού κτλ.

Το κουραστικότερο βιβλίο που έχω διαβάσει είναι "Ο κόσμος της Σοφίας". Το ξεκίνησα το 2000 και δέν το έχω ολοκληρώσει ακόμα....
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-08-11, 15:53   #15 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

to transformers 3 gia tzampa htan ok. gia ta 12 euro den htan ka8olou ok. htan patata apo tis liges.
to the secret me eixe xwsei enas filos na to dw alla toi bare8hka apisteuta. mou8umise tous amerikanous football couches otan prospa8oun na anebazoun to h8iko stous paixtes tous kai tous lene malakies.

o kosmos ths sofias einai sto programa kapoia stigmh. mou xoun pei pws einai apo ta kalutera biblia poukukloforoun.
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-08-11, 19:27   #16 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο soraver Εμφάνιση μηνυμάτων

o kosmos ths sofias einai sto programa kapoia stigmh. mou xoun pei pws einai apo ta kalutera biblia poukukloforoun.
Yeah.... right.... Αλλα εδύ είσαι και λίγο περίεργος Μπορεί και να το γουστάρεις :fcoffe:
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.