Θέμα: Monica Bellucci
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 28-09-07, 15:52   #1 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή Monica Bellucci

Πρώην μοντέλο και νυν ηθοποιός, η Μόνικα Μπελούτσι, στα 43 της χρόνια, αποτελεί την ενσάρκωση της μεσογειακής γοητείας.



Σήμερα, αφοσιωμένη στο ρόλο της μητέρας και της συζύγου στο πλευρό του Βενσάν Κασέλ, η Ιταλίδα καλλονή με τον αισθησιασμό που κόβει την ανάσα αποδεικνύει ότι δεν είναι απλώς μια femme fatale. Η Ιταλίδα sex symbol εξομολογείται ότι ο ρόλος της μητέρας έχει αλλάξει τη σχέση της με τον εαυτό της: «Τώρα που είμαι μητέρα δεν έχω το δικαίωμα να αρρωστήσω ή να πεθάνω. Η κόρη μου με έχει ανάγκη, γι' αυτό πρέπει να προσέχω. Τώρα πια δεν ανήκω στον εαυτό μου».



Για τη σχέση της με την τρίχρονη κόρη της, Ντεβά, η ηθοποιός αποκαλύπτει: «Είμαι υπερπροστατευτική. Την παίρνω μαζί μου σε όλα τα ταξίδια και με παρακολουθεί όσο δουλεύω στο πλατό. Μιλάει γαλλικά, ιταλικά και λίγα αγγλικά. Συχνά τα μπερδεύει όλα μαζί». Προφανώς η μητρότητα της αρέσει πολύ και δεν κρύβει ότι θα ήθελε να αποκτήσει δεύτερο παιδί. Δεν αποκλείει μάλιστα το ενδεχόμενο της υιοθεσίας στο άμεσο μέλλον.




Ευρωπαία μέχρι το κόκαλο
Η γοητευτική ηθοποιός βρέθηκε στη Νέα Υόρκη για να παρουσιάσει την καινούργια της ταινία «Shoot 'Em Up», σε σενάριο και σκηνοθεσία του Μάικλ Ντέιβις, όπου συμπρωταγωνιστεί με τον Κλάιβ Όουεν. Αν και δεν αρνείται τον τίτλο της σταρ του Χόλιγουντ, η Μόνικα Μπελούτσι δηλώνει αμιγής Ευρωπαία!



Όπως λέει «είμαι Ευρωπαία, ζω στην Ευρώπη και δεν κατάλαβα καν πως άρχισα γυρίσματα στην Αμερική, αφού δεν πηγαίνω σχεδόν ποτέ στις ΗΠΑ και δεν έχω επαφές εκεί». Αναγνωρίζει ότι οι αμοιβές των Αμερικανών ηθοποιών είναι καλύτερες σε σχέση με την Ευρώπη, αλλά όταν βρίσκεσαι μπροστά στην κάμερα, δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά.



Όμορφη για πάντα
Για το... καυτό θέμα της ομορφιάς, η άποψη της είναι ξεκάθαρη: «Η ομορφιά έχει να κάνει με το πνεύμα. Δεν είναι η εξωτερική εμφάνιση που κάνει κάποιον όμορφο, αλλά το πώς αισθάνεται με τον εαυτό του. Υπάρχουν τόσες ωραίες κοπέλες που αφιερώνουν πολύ χρόνο και κόπο για μια αισθητική εικόνα την οποία στην ουσία δεν έχουν ανάγκη. Η χάρη υπάρχει μέσα τους».


Όσο για το πως ξελογιάζει το σύζυγο της, το γνωστό Γάλλο ηθοποιό Βενσάν Κασέλ, η Μόνικα Μπελούτσι αποκαλύπτει: «Ο σύζυγός μου λατρεύει τα ψηλά τακούνια και το έντονο μακιγιάζ. Γι' αυτόν θέλω να παίζω πάντα τον καλύτερο ρόλο μου».


Το πέρασμα του χρόνου δεν αγχώνει τη γοητευτική ηθοποιό που φαίνεται απόλυτα συμφιλιωμένη με το θέμα της ηλικίας: «Στην Ευρώπη έχουμε την τύχη να βλέπουμε ηθοποιούς όπως είναι η Σαρλότ Ράμπλινγκ και η Κατρίν Ντενέβ, οι οποίες ακόμα και σήμερα υποδύονται δυνατούς ρόλους που αναδεικνύουν τη θηλυκότητα τους. Στην Αμερική μόνο είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα».



myworld.gr




είναι απλά υπέροχη υποκλίνομαι μπροστά σ'αυτή την γυναίκα
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση