Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 02-07-11, 08:09   #684 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Ριάνα: της έκανε μήνυση φωτογράφος!
Άλλη μία νομική περιπέτεια έρχεται να προστεθεί στο δικαστικό παρελθόν της Ριάνα, αφού ένας 19xρονος φωτογράφος κατέθεσε μήνυση εναντίον της, με την κατηγορία ότι έκλεψε φωτογραφία του και τη χρησιμοποίησε -χωρίς την άδειά του- στο βιντεοκλίπ του τραγουδιού της, S&M.
Ο φωτογράφος Philip Paulus -σύμφωνα με δημοσίευμα του περιοδικού Rolling Stone- ισχυρίζεται ότι το συγκεκριμένο πλάνο του βιντεοκλίπ, όπου η 23χρονη τραγουδίστρια εμφανίζεται παγιδευμένη να πιέζει έναν τοίχο από σελοφάν, έχει αντιγραφεί από λήψεις της συλλογής του, με τίτλο Paperworld.
Μάλιστα, είναι η δεύτερη φορά που η Ριάνα δέχεται μήνυση από φωτογράφο για παράνομη χρήση εικόνων στο συγκεκριμένο βιντεοκλίπ. Τον περασμένο Φεβρουάριο ο διάσημος φωτογράφος David LaChappelle κατέθεσε αγωγή εναντίον της τραγουδίστριας, της δισκογραφικής της εταιρίας αλλά και της εταιρίας παραγωγής του επίμαχου βιντεοκλίπ, ισχυριζόμενος ότι οκτώ από τις σκηνές του ανήκουν σε προσωπική συλλογή φωτογραφιών του.


Τρύφωνας Σαμαράς: «Μου έχουν γίνει τρεις τηλεοπτικές προτάσεις»
Σε ζωντανή σύνδεση με την εκπομπή «Κους Κους το μεσημέρι» , ο Τρύφωνας Σαμαράς μίλησε για τις τηλεοπτικές προτάσεις που έχει δεχτεί, τον Γιάννη Λάτσιο και τον Ηλία Ψινάκη.
«Τον κύριο Λάτσιο τον υπερλατρεύω, γιατί αν δεν ήταν ο κύριος Λάτσιος εγώ δεν θα ήμουν εκεί (σ.σ. στο Dancing With The Stars)», είπε ο γνωστός hair stylist. «Για μένα ήταν prestige να είμαι στο Dancing».
Όσο για τις τηλεοπτικές προτάσεις που έχει δεχτεί επανέλαβε: «Δεν είναι η δουλειά μου η τηλεόραση, δεν έχω υπογράψει κάτι», ενώ αποκάλυψε πως δεν είναι μία, αλλά τρεις οι προτάσεις που έχει δεχθεί για την επόμενη τηλεοπτική σεζόν: «Μου έχουν γίνει και άλλες προτάσεις. Η μία ήταν να κάνω τη ζωή μου στο κομμωτήριο και να με ακολουθεί μία κάμερα και η άλλη να παρουσιάζω ένα τηλεπαιχνίδι στην Κύπρο».
Παράλληλα, τόνισε για ακόμα μία φορά: «Προτεραιότητά μου είναι ο ΑΝΤ1, αν θα έκανα κάτι θα το έκανα με τον ΑΝΤ1. Ο κύριος Λάτσιος με ανακάλυψε πρώτος και μου έδωσε αυτή την ευκαιρία».
Για το σχόλιο του Ηλία Ψινάκη που τον είχε χαρακτηρίσει ως ένα απλό κομμωτή, ο Τρύφωνας Σαμαράς απάντησε: «Είμαι ένας κομμωτής που τον αγαπά πάρα πολύ ο κόσμος», ενώ αργότερα επανέλαβε: «Εγώ τον κύριο Ψινάκη τον θαυμάζω, θα ήταν μεγάλη μου τιμή να κάνω κάτι μαζί του. Τώρα, αν τον ρωτήσει κάποιος κάτι, μπορεί από κεκτημένη ταχύτητα να πει κάτι, αλλά εντάξει δεν είπε και κάτι άσχημο».
Υπενθυμίζεται ότι φήμες τους θέλουν να μοιράζονται από την επόμενη τηλεοπτική σεζόν την παρουσίαση της ελληνικής μεταφοράς του «Queer eye for a straight guy».


Άστον Κούτσερ: Επίθεση μέσω Twitter!
Διαδικτυακός "πόλεμος" ξέσπασε στο Twitter, ανάμεσα στον ηθοποιό Άστον Κούτσερ και την εβδομαδιαία εφημερίδα Village Voice της Νέας Υόρκης.
Αφορμή στάθηκε μια στατιστική για την παιδική πορνεία, που παρουσίασε ο 33χρονος ηθοποιός στην εκπομπή του Πιρς Μόργκαν στο CNN, στο πλαίσιο προώθησης της καμπάνιας «Real Men Donʼt Buy Girls» («Οι αληθινοί άντρες δεν αγοράζουν γυναίκες») η οποία έχει ως στόχο την εναντίωση στο εμπόριο γυναικών και την παιδική πορνεία.
Σε άρθρο με τίτλο «Real Men Do Their Facts Right» («Οι αληθινοί άντρες χρησιμοποιούν τεκμηριωμένα στοιχεία») η εφημερίδα αμφισβήτησε τα νούμερα της στατιστικής, σημειώνοντας ότι πριν γίνουν τέτοιες δημοσιεύσεις θα πρέπει να ελέγχονται τα νούμερα βάση επιστημονικών μελετών ώστε να μην παρουσιάζονται ανακρίβειες.
Αξίζει να σημειωθεί ότι μία ανήλικη εκδιδόμενη κοπέλα είχε μηνύσει στο παρελθόν την εφημερίδα με την κατηγορία ότι εν γνώσει τους οι υπεύθυνοι της Village Voice επέτρεπαν στον προαγωγό της να δημοσιεύει διαφημίσεις για τις «υπηρεσίες» της, στην πίσω σελίδα της εφημερίδας μαζί με τις υπόλοιπες αγγελίες σεξουαλικού περιεχομένου.


Λίντα Ευαγγελίστα: Αποκαλύφθηκε ποιος είναι ο πατέρας του παιδιού της!
Ο δισεκατομμυριούχος σύζυγος της ηθοποιού Σάλμα Χάγιεκ, Φρανσουά-Ανρί Πινό είναι ο πατέρας του 5χρονου γιού της Λίντα Ευαγγελίστα.
Το 46χρονο πρώην τοπ μόντελ επισκέφτηκε το δικαστήριο του Μανχάταν προκειμένου να καταλήξει σε μια συμφωνία με τον ιδιοκτήτη της πολυεθνικής εταιρίας PPR.
Σύμφωνα με την ιστοσελίδα Dailymail αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που η Ευαγγελίστα επισκέπτεται το δικαστήριο και είναι πιθανό να καταλήξει η υπόθεση σε δίκη.
Η Ευαγγελίστα αποχώρισε από το δικαστήριο φορώντας μαύρα γυαλιά ηλίου τα οποία δεν έβγαλε καθόλου και δεν έκανε καμία δήλωση στους δημοσιογράφους που περίμεναν έξω από το δικαστικό μέγαρο. Ο 49χρονος Γάλλος επιχειρηματίας δεν παρευρέθηκε στο δικαστήριο εξαιτίας κακής συνεννόησης σύμφωνα με τον δικηγόρο του, Ντέιβιντ Άρονσον.
Η σκανδαλιστική αποκάλυψη έγινε μετά από αρκετά χρόνια σιωπής της Ευαγγελίστα όσον αφορά την ταυτότητα του πατέρα του παιδιού της. Στο παρελθόν, η εφημερίδα New York Post είχε κάνει νύξη για το αν ο Πινό ήταν ο πατέρας του παιδιού της αλλά οι εκπρόσωποι του μοντέλου το είχαν αρνηθεί. Η ίδια μάλιστα είχε δηλώσει σε αρκετές συνεντεύξεις της ότι ο πατέρας του γιού της Αγκουστίν είναι ένας Νεοϋρκέζος αρχιτέκτονας.
Ο Πινό παντρεύτηκε την ηθοποιό Σάλμα Χάγιεκ τον Φεβρουάριο του 2009 αλλά η κόρη τους Βαλεντίνα γεννήθηκε το 2007. Ο επιχειρηματίας έχει ακόμη δύο παιδιά από τον πρώτο του γάμο.


Νίκος Μουτσινάς: «Πάω σε ψυχολόγο εδώ και μερικούς μήνες»
Στην κάμερα της «Πρωινής Μελέτης» μίλησε ο Νίκος Μουτσινάς για τα κιλά που έχασε κάνοντας δίαιτα αλλά και χορό, ενώ σχολίασε και το ενδεχόμενο να αποκτήσει κάποια στιγμή τη δική του οικογένεια.
«Δεν είμαι σίγουρος αν η σωστή λέξη για μένα τώρα είναι “fit”, γιατί αυτό το λες όταν κάνεις και γυμναστική. Είμαι πιο πολύ της διατροφής τώρα πια και μου αρέσει ο χορός» είπε ο παρουσιαστής του «Δέστε τους», ενώ αποκάλυψε ότι συνολικά έχει χάσει 20 κιλά.
Στη συνέχεια, ο δημοσιογράφος της «Πρωινής Μελέτης» τον ρώτησε αν είναι ερωτευμένος. «Τα καταφέρνω!» απάντησε ο Νίκος Μουτσινάς, ενώ σχετικά με το ενδεχόμενο να γίνει πατέρας δήλωσε: «Γενικά, είναι δύσκολο. Δηλαδή, οι σχέσεις είναι δύσκολες. Το να κάνεις ένα παιδί δεν είναι απλό. Βρήκες τη γυναίκα, τα συζητήσατε, τα βρήκατε, αγαπιέστε κιόλας, και λες “να κάνουμε ένα παιδί”. Δεν είναι τόσο εύκολο! Επειδή πάω και σε ψυχολόγο εδώ και μερικούς μήνες, το σκέφτομαι ακόμα πιο πολύ, γιατί αν δεν είσαι εσύ καλά, πώς θα είναι το παιδί; Δεν είναι σκυλί για να το αφήσεις μετά κάπου. Είναι παιδί, οπότε δεν είναι “άντε να το κάνουμε για να φωτογραφηθούμε σε ένα εξώφυλλο”».


Πηγή: yupi.gr

Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση