Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 03-08-06, 13:19   #3 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Η Κριστυ στέκεται μπροστά στον Αντώνιο μέσα στην μεγάλη τους έπαυλη και του μιλάει με μάγουλα γεμάτα δάκρυα και μάτια κόκκινα.

-Αντώνιο! Γιατί μου το έκανες αυτό μου λες; Ε; Πώς μπόρεσες! Πες μου γιατί; Γιατί; Γιατί; Πες μου! Γιατί δεν μου μιλάς! Πες μου!
-Κρίστυ! την αγαπώ! Πάντα την αγαπούσα! Στην αρχή γινόταν παρά την θέλησή μου αλλά μετά την αγάπησα!
-Πώς μπόρεσες να κάνεις παιδί μαζί της την στιγμή που έχω μέσα στην κοιλιά μου το παιδί σου! Μου λες;
-Κρίστυ σταμάτα σε παρακαλώ! Δεν μπορείς να καταλάβεις!
-Τι να καταλάβω Αντώνιο! Τι! Τι τι τι τι τι !!!!!

Η Κρίστυ τραβάει τον Αντώνιο από το μπράτσο περιμένοντας εξηγήσεις, όταν ξαφνικά χτυπάει το κουδούνι της εξώπορτας.

-Ροζάννα! Πήγαινε να ανοίξεις! Λέει η Κρίστυ στην δούλα της.
-Μάλιστα κυρία.

-Καλησπέρα σας,
-Καλησπέρα.
-Είμαι ο Νιδις Ζάν Χοσέ Καρύδας.
-Είμαι η Ροζάννα σκέτο. Τι θα θέλατε;
-Βασικάαα… Διάβασα μια αγγελία για συντηρητή πισίνας. Ζητάτε…
-Α ναι, κατάλαβα. Όχι κάνετε λάθος. Το δίπλα ακριβώς σπίτι έχει βάλει την αγγελία. Εμείς έχουμε ήδη συντηρητή.

-Ποιος είναι Ροζάννα; Φωνάζει η Κρίστυ από μέσα.
-Είναι κάποιος Νιδις παραπίμ παραπόμ καρύδας, λέει πως βάλαμε μια αγγελία για συντηρητή πισίνας.

Εκείνη την στιγμή ο Αντώνιο φεύγει από το σπίτι. Η Κρίστυ σκουπίζει τα δάκρυα και πηγαίνει προς την είσοδο.

-Πήγαινε μέσα Ροζάννα!
-Μάλιστα κυρία.
-Λοιπόν; Είστε ο Νίδις παραπίμ παραπόμ Καρύδας!
-Όχι, είμαι ο Νιδις Ζάν Χοσέ Καρύδας
-Α μάλιστα. Είσυε συντηρητής πισίνας.
-Ναι. Για την αγγελία, αλλά χτύπησα λάθος πόρτα από ότι είπε η δεσποινίς Ροζάννα.
Ο Νίδις έστριψε να φύγει. Από το μυαλό της Κρίστυ πέρασε η εικόνα του Αντώνιο να κάνει έρωτα με άλλη γυναίκα. Το μυαλό της θόλωσε κατευθείαν!
-ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ! Φωνάζει η Κρίστυ. Όχι δεν κάνατε λάθος… Στο σωστό σπίτι ήρθατε, περάστε μέσα.

Μετά από λίγες ώρες ο Νίδις επιστρέφει σπίτι και βρίσκει τον Νικρεδ σε στάση γιόγκα.

-Λοιπόν; Πώς πήγε η συνέντευξη;
-Καλή. Ωραία. Μια χαρά! Υπέροχα!
-Τι θες να πεις! Σε προσλάβανε κατευθείαν!
-Όχι.
-Τι θες να πεις… Τότε;
-Έκανα σεξ με την οικοδέσποινα…
Ο Νικρεδ πέφτει κάτω από την στάση γιόγκα, ξεμπλέκει πόδια και χέρια και στρέφει την προσοχή του στον Νίδι.
-Τι; Και;
-Καλή. Ωραία. Μια χαρά! Υπέροχα!
-Και με την δουλειά;
-Δεν ξέρω… Μου είπε να ξαναπεράσω να το κουβεντιάσουμε.
-Μάλιστα… Δεν σε πιστεύω ώρες ώρες.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Freeman : 18-09-06 στις 19:06.
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση