Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 02-02-12, 11:46   #708 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Η ερωτική φωλίτσα της Τζένιφερ
Οι φήμες τη θέλουν να εγκυμονεί και να ετοιμάζεται να παντρευτεί τον εκλεκτό της καρδιάς της Τζάστιν Θερού.
Κανείς δεν ξέρει αν το πρώτο ισχύει, ενώ το δεύτερο είναι μάλλον πιθανό. Μέχρι τότε όμως το μόνο σίγουρο είναι ότι η Τζένιφερ Ανιστον έχει βρει τον τρόπο να κλείνει «γόνιμες» συμφωνίες σε ό,τι αφορά την ακίνητη περιουσία της.
Τελευταίο απόκτημά της είναι μια έπαυλη σχεδόν 800 τετραγωνικών μέτρων στο Μπελ Ερ, η οποία είχε αρχική τιμή 24.900.000 δολάρια, αλλά η ίδια κατάφερε να ρίξει την τιμή στα 21 εκατομμύρια!
Η έπαυλη, η οποία περιβάλλεται από έκταση περίπου 15 στρεμμάτων, βρίσκεται στους πρόποδες των βουνών της Σάντα Μόνικα, σε μια περιφραγμένη «κοινότητα», στην οποία εντάσσονται και πολυτελείς κατοικίες σταρ όπως ο Νίκολς Κέιτζ, ο Χιου Χέφνερ και η Λορίν Μπακόλ.
Η έπαυλη περιγραφόταν από την αγγελία ως «μια απολύτως προστατευμένη από τα αδιάκριτα βλέμματα κατοικία με τοίχους από τζάμι, ιδανική για ανθρώπους που θέλουν να συνδυάζουν τη θέα με την άνεση και να διασκεδάζουν».
Διαθέτει τέσσερις κρεβατοκάμαρες, έξι λουτρά, ένα βοηθητικό WC και απεριόριστη θέα στην πόλη και τον ωκεανό.
Δεδομένου ωστόσο του ότι η Ανιστον έχει κολλήσει το μικρόβιο των ανακαινίσεων και των αρχιτεκτονικών ανησυχιών από τον πρώην σύζυγό της, τον Μπραντ Πιτ, αναμένεται να μεταμορφώσει την πολυτελή κατοικία που εκτός από το κυρίως οίκημα έχει ξενώνα, κελάρι κρασιών, αίθουσα προβολών και πισίνα.
Στα σπίτια που αγοράζει η Ανιστον επενδύει πολλά χρήματα στην κουζίνα, επειδή, όπως έχει παραδεχτεί, είναι ο αγαπημένος της χώρος. Το αποδίδει στο γεγονός ότι οι πιο ξένοιαστες παιδικές της αναμνήσεις είναι καταγεγραμμένες στο μυαλό της μέσα στην κουζίνα του πατρικού της σπιτιού.


Δήλωση οργής από τον "Mr Lak"
Την ώρα που οι αστυνομικοί ετοιμάζονταν για τη μεταφορά του στις φυλακές της Αμφισσας, ο Λάκης Γαβαλάς μέσα από τα κρατητήρια της ΓΑΔΑ έσπασε τη σιωπή του και μίλησε για όλα εκείνα που τον οδήγησαν στην προφυλάκιση.
Ο Λάκης Γαβαλάς, που βρέθηκε τρεις φορές ενώπιον των δικαστικών αρχών για βεβαιωμένα χρέη προς το Δημόσιο, τελικά μετά τη σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα και ανακριτή θα περάσει το κατώφλι των φυλακών, καθώς κρίθηκε προφυλακιστέος για μη καταβολή ΦΠΑ, ύψους 146.000€ για το 2011.
Λίγο πριν επιβιβαστεί στο όχημα της ΕΛ.ΑΣ. που θα τον μετέφερε στις φυλακές της Αμφισσας αποφάσισε να μιλήσει για όλους και για όλα. Με γραπτή του δήλωση κάνει λόγο για τις αιτίες που τον οδήγησαν στη σημερινή κατάσταση: «Εξαιτίας διάφορων συνθηκών, μεταξύ των οποίων και η πρόσφατη οικονομική κρίση, κινδυνεύει να καταρρεύσει, αν δεν κατέρρευσε ήδη, ένα οικοδόμημα που επί πολλά χρόνια προσπάθησα να κτίσω και έκτισα. Στο οικοδόμημα αυτό έδωσα όλη μου τη ζωή. Ακόμα και η πολυτελής διαβίωση που μου αποδίδεται ήταν ενταγμένη μέσα ακριβώς στην προσπάθεια αυτή, δηλαδή της προβολής των επιχειρηματικών μου δραστηριοτήτων».
Στη συνέχεια ο επιχειρηματίας αναφέρεται στη σύλληψη της Παρασκευής, η οποία τον οδήγησε πίσω από τα κάγκελα της φυλακής: «Η τελευταία μου σύλληψη έγινε την ώρα που έβγαινα από το αυτόφωρο, μετά από προηγηθείσα σύλληψή μου και αφού είχα πάρει αναβολή για νόμιμο λόγο. Η αρχή που διέταξε τη σύλληψή μου γνώριζε το γεγονός ότι είχα δικαστήριο και δεν κίνησε μαζί τις δύο δικογραφίες, ώστε να δώσω λόγο ενιαία ή τουλάχιστον διαδοχικά».
Και ο «γκουρού της μόδας» συνεχίζει: «Αμέσως μετά την, σύμφωνα με τα παραπάνω, αιφνιδιαστική σύλληψή μου κατά την έξοδό μου από το δικαστήριο προσπάθησα να ρυθμίσω την οφειλή μου των 146.000 ευρώ... Ετσι εμφανίστηκα στην κ. ανακριτή για την απολογία μου αργά το μεσημέρι της Δευτέρας 30/01 έχοντας ρυθμίσει την οφειλή μου και έχοντας προκαταβάλει το πληρωτέο κατά τον νόμο ποσό. Παρά ταύτα, επειδή, λέει, η υπόθεσή μου βρισκόταν στην ανάκριση, δεν αρκούσε, λέει, η ρύθμιση, ούτε η πληρωμή της προκαταβολής, αλλά έπρεπε να εξοφληθεί ολόκληρο το ποσό. Αλήθεια: Ακολουθήθηκε αυτή η γραμμή σε κάποιον άλλον συλληφθέντα; Γιατί, λοιπόν, αυτή η διάκριση σε βάρος μου;»
Και ο Λάκης Γαβαλάς λέει εν κατακλείδι στη δήλωσή του: «Η προσωρινή κράτηση αποτελεί μέτρο βίαιο, άδικο και υπερβολικό. Ηταν κάτι μη αναμενόμενο, με βάση όσα προεκτέθηκαν. Επιβλήθηκε δε χωρίς να συντρέχουν οι προϋποθέσεις του νόμου, τη στιγμή κατά την οποία εμπράκτως προσπαθώ αφενός να πληρώσω σιγά-σιγά τις οφειλές μου και αφετέρου να επαναδραστηριοποιηθώ. Δηλώνω ότι θα προσπαθήσω με όλες μου τις δυνάμεις να αγωνιστώ για την προσωπική μου ελευθερία, για την αποκατάσταση της τιμής και της υπολήψεώς μου και, φυσικά, για την πλήρη επαναδραστηριοποίηση των επιχειρήσεών μου».


Ενα ποτό και μετά σεξ με την Keira Knightley
Πριν ένα ποτό, μετά ένα τσιγάρο... Κάπως έτσι λειτουργεί η Κίρα Νάιτλι, όχι όμως στην προσωπική της ζωή, αλλά όταν έχει να γυρίσει σκηνές με σεξ. Η διάσημη σταρ ωστόσο αποφεύγει την κακή συνήθεια του καπνίσματος, οπότε πριν πίνει βότκα, ενώ μετά αντικαθιστά τον καπνό με σαμπάνια.
Ετσι η Βρετανίδα ηθοποιός καταφέρνει, όπως αποκάλυψε, να νικάει τις αναστολές της προκειμένου να γυρίσει όσο πιο πειστικά μπορεί τις ερωτικές σκηνές των ταινιών στις οποίες πρωταγωνιστεί. Και αυτό είναι μάλλον αναμενόμενο για μια ηθοποιό την οποία γνωρίσαμε σε ρόλους ρομαντικούς, όπως στην ταινία «Περηφάνια και προκατάληψη», αλλά και σε περιπετειώδεις, όπως στον ρόλο της Ελίζαμπεθ Σουάν στην επιτυχημένη σειρά ταινιών «Πειρατές της Καραϊβικής».
Στην ταινία του Ντέιβιντ Κρόνενμπεργκ «Most Dangerous Method», η Κίρα Νάιτλι ανέλαβε έναν ρόλο δύσκολο και αινιγματικό. Υποδύεται μια ψυχικά διαταραγμένη Ρωσίδα, στις αρχές του 20ού αιώνα, που γίνεται πελάτισσα του ψυχιάτρου Καρλ Γιουνγκ, ο οποίος εκείνο το διάστημα είχε αναπτύξει μεγάλη φιλία με τον συνάδελφό του Σίγκμουντ Φρόιντ. Η νεαρή Σαμπίνα Σπιελράιν, εκτός από ασθενής, γίνεται και ερωμένη του Γιουνγκ.
Η Κίρα Νάιτλι, αν και δεν υπήρξε ποτέ λάτρης του αλκοόλ, το χρειάστηκε προκειμένου να συνηθίσει να είναι γυμνή μπροστά στον φακό. Σε αυτό μάλιστα τη βοήθησε ο ερωτικός παρτενέρ της στην ταινία, ο Μάικλ Φασμπέντερ, προτείνοντάς της τον συνδυασμό βότκας και σαμπάνιας. Εξάλλου, απ’ ό,τι φαίνεται, θα συνεχίσει να τα... τσούζει καθώς και ο επόμενος ρόλος της περιλαμβάνει ερωτικές σκηνές. Θα αναλάβει τον ρόλο της Αννα Καρένινα, στην κινηματογραφική μεταφορά του ομώνυμου μυθιστορήματος του Λέοντα Τολστόι. Τον ρόλο του απατημένου συζύγου θα έχει ο Τζουντ Λο, ενώ του εραστή της ο Ααρόν Τζόνσον.

Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση