Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 27-10-06, 23:10   #4 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

4
Ο Ralph Hardy, συνταξιούχος ιερέας από το White Rock, τράβηξε αυτήν την φωτογραφία το 1966, διάσημη πλέον στους παραφυσικούς κύκλους. Σκόπευε μόνο να φωτογραφίσει την κομψή σπειροειδή σκάλα, γνωστή ως"Σκάλα της Τουλίπας" στο “Queen’s House” του Θαλάσσιου Εθνικού Μουσείου στο Γκρήνουιτς στην Αγγλία. Κατά την εμφάνιση της φωτογραφίας αποκαλύφθηκε μια φιγούρα να κατεβαίνει τα σκαλοπάτια της σκάλας κρατώντας το κιγκλίδωμα και με τα δύο χέρια. Εμπειρογνώμονες από την εταιρεία Kodak που αρχικά εξέτασαν το αρνητικό, κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι δεν ήταν «πειραγμένο».
Λέγεται ότι ανεξήγητες ανθρώπινες φιγούρες έχουν φανεί κατά καιρούς κοντά στην στριφογυριστή σκάλα όπως κι έχουν ακουστεί ανεξήγητα «βήματα».

Υποσημείωση:
Αυτή η φωτογραφία δεν είναι τα μόνο στοιχείο που αναφέρετε για «πνευματική» δραστηριότητα στο“Queen’s House”. Το προ 400ετίας παλαιό κτήριο παρουσιάζει ενδιαφέρον για τους ερευνητές μιας και διάφορες άλλες εμφανίσεις και ανεξήγητα «βήματα» ακούγονται ακόμη και σήμερα. Πρόσφατα, ένας υπάλληλος ενώ συζητούσε με δυο συναδέλφους του σε ένα διάλειμμα, είδε μια από τις πόρτες του «Bridge Room» να κλείνει μόνη της. Πρώτα σκέφτηκε ότι ήταν κάποιος από τους λέκτορες.
«[…]Έπειτα είδα μια γυναίκα να περνά μέσα από τον τοίχο του δωματίου στο δυτικό μπαλκόνι. Δεν μπορούσα να πιστέψω αυτό που έβλεπα. Προχώρησα παγωμένος προς τα εκεί, ενώ ένοιωσα τις τρίχες στα χέρια μου και στο κεφάλι μου ορθώνονται και ο λαιμός μου ξεράθηκε. Με τους συναδέλφους μου, ορμήσαμε στο Queen's Presents Room που έβγαινε στην κρεβατοκάμαρα της βασίλισσας. Τότε, κάτι πέρασε από τον προθαλάμου και μέσα από τον τοίχο. Παγώσαμε. Ήταν η γυναίκα που είχα δει και που φορούσε ένα φόρεμα στο χρώμα των κρινολίνων.»
Ακόμα στο «Queen’s House» χρεώνεται η εμφάνιση μιας χλωμής γυναίκας στην βάση της σκάλας (λέγεται ότι 300 έτη πριν ένα κορίτσι έπεσε από την πάνω ράμπα και σκοτώθηκε) και υπάρχουν ακόμη και τους τουρίστες που βεβαιώνουν ότι αισθάνονται να τους αγγίζουν αόρατα δάχτυλα.


www.ideopolis.gr
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση