Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 27-09-06, 15:32   #26 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

"Αγαπητή Piggy.
Όπως βλέπεις το σήριαλ παίρνει μία νέα τροπή. Ο ψαρομάλλης καροντυμένος επιθεωρητής με τον σκύλο του θα βρει τον πραγματικό δολοφόνο; Ο δολοφόνος είναι κάποιος από αυτούς, ή κάποιος άσχετος; Τι συμφέροντα μπορεί να υπάρχουν; Ας δούμε την τροπή
Με αγάπη Freeman"

Το ξημέρωμα έρχεται. Το μυαλό όλων τριγυρίζει στο χθεσινό γεγονός. Ο Σερ Λόκ Όλμς Μυροβόλος φτάνει στην έπαυλη όπου και συναντάει πάλι όλους όσους είχε συναντήσει και εχθές. Είχε δώσει εντολές όλοι να κοιμηθούν στην έπαυλη για το βράδυ καθότι ήθελε να τους μιλήσει την επομένη για το περιστατικό.

Ο Μυροβόλος έχει αφήσει τον σκύλο να τριγυρίζει μέσα στο σπίτι.
-ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ! ΣΕΡ! ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΑΣ, τρέχει σε όλο το σπίτι και θα καταστρέψει όλα τα στοιχεία, για όνομα!! φωνάζει ένας αστυνομικός βρισκόμενος μέσα στο σπίτι.
-Πάψε ανόητε! Ο Πέτ Λόκ Όλμς έχει εκατό φορές καλύτερη όσφρηση από ότι έχει η μύτη σου κρυμμένη πάνω από αυτό το άθλιο μουστάκι! Σιωπή λοιπόν! Αυτοί οι αστυνομικοί δεν μπορούν να λειτουργήσουν χωρίς επίπληξη μερικές φορές...
Ο Σερ ανάβει πάλι την πίπα του.
-Φίλτατε Σοραβέρο. Πέρασα εχθές βράδυ από το μπαράκι του Τσάρλι και μίλησα με τον c.l.sad τον μπάρμαν.
-Γιατί τον λένε c.l.sad και δεν έχει ένα κανονικό όνομα όπως όλος ο κόσμος; ρωτάει αθώα ο Νίδις.
-Τι να σου πω. προφανώς το c.l.sad σημαίνει Σί Έλ Σάντ. Τουτέστιν Σιέλ Σάντ δηλαδή ‘γαλάζιος θλιμμένος’. Μπορεί να είναι κάποιο από τα γαλάζια παιδιά αλλά μπορείς να με αφήσεις να συνεχίσω σε παρακαλώ;
Ο Νίδις χαμηλώνει το κεφάλι έπειτα από το μάλωμα που του έκανε ο Σερ Λόκ Όλμς.
-Λοιπόν μεσιέ Σοραβέρο φαίνεται πως έχετε άλλοθι... αλλά κάτι μου βρωμάει εδώ!
-Ε θα είναι το ουίσκι.

-Λοιπόν μαντάμ και δεσποινίς μου. Ένας γείτονας μου είπε πως γύρω στις 7 το απόγευμα ένας πιγκουΐνος ήταν ανεβασμένος επάνω στην συκιά σας... Αληθεύει;
-Τι να σας πω. αποκρίνεται η Κρίστι. Τον πιγκουΐνο ναι, τον είχα δει κι εγώ!
-ΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΨΕΜΑΤΑ ΕΧΘΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΕΔΩ. Μου αναφέρατε κάποια ονόματα αλλά κανένας δεν μου είπε για έναν πιγκουΐνο.
-Μα σερ...
-ΣΙΩΠΗ! ΤΙ ΜΑ ΣΕΡ ΚΑΙ ΜΑ ΣΕΡ ΜΟΥ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΤΕ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΣΕΡ! ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΊΣ!
Εσύ Νίδι πού βρισκόσουν την ώρα εκείνη;
-Εγώ Σερ ήμουν έξω στην πισίνα και καθάριζα. Λίγο ακόμα ήθελε και θα σχολνούσα.
-Είδες κάποιον να βγαίνει ή να μπαίνει από την πόρτα της κουζίνας;
-Όχι. Αν ήταν κάποιος, σίγουρα θα τον είχα δει.
Να σας πω τι πιστεύω κύριοι και κυρίες; Είστε όλοι ύποπτοι για μένα! Και να σας πω το γιατί ευθύς αμέσως!
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση