Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 02-11-11, 10:10   #691 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Σάκης Ρουβάς: Η εξομολόγηση στο Nitro που κυκλοφορεί
O Σταρ κι ο Σάκης μιλούν για τις σημαντικότερες στιγμές τους. Το συμπέρασμα; Τα έχουν βρει απόλυτα μεταξύ τους.
«Δεν ξέρω αν στο δεύτερο παιδί ήμουν πιο χαλαρός, σίγουρα όμως δεν έχεις την ίδια αγωνία όπως την πρώτη φορά που στέκεσαι απέναντι σε κάτι που σου είναι εντελώς άγνωστο. Στην Αναστασία, πέρα από την αγωνία τού να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, που την είχα και τώρα, δεν είχα ιδέα τι θα γίνει ή πώς θα νιώσω. Τα συναισθήματα, βέβαια, ούτε τώρα μπορούσα να τα προβλέψω. Ωστόσο, όταν το έχεις ξαναζήσει, έχεις τουλάχιστον στο μυαλό σου μια διαδικασία» εξηγεί ο Σάκης που βρέθηκε κι αυτήν τη φορά μέσα στην αίθουσα του τοκετού. «Είναι δύσκολο να περιγράψεις με λόγια την εμπειρία. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να γεννάς ή να είσαι δίπλα. Όταν σου συμβαίνει κάτι εσένα, ξέρεις ακριβώς πώς είναι, βιώνεις κι εσύ τη διαδικασία. Όταν είσαι δίπλα, έχεις διπλή αγωνία. Όμως, η στιγμή που έρχεται στον κόσμο το μωρό είναι μαγική. Είναι η ανακούφιση πως όλα πήγαν καλά και το μεγαλείο πως είσαι παρών τη στιγμή που γεννιέται ένας άνθρωπος. Είναι συγκλονιστικό το πώς παίρνει τις πρώτες ανάσες, το πρώτο κλάμα, ο τρόπος που ζητά το στήθος της μαμάς και ξέρει ακριβώς τι πρέπει να κάνει».
«Το άγχος δεν είναι καθόλου εποικοδομητικό. Σε μπλοκάρει. Είναι λάθος να μπερδεύεις το άγχος με την αδρεναλίνη ή τον ενθουσιασμό» λέει, ενώ δηλώνει έτοιμος για το επόμενο κινηματογραφικό βήμα. Η πρόκληση όμως έχει βρεθεί; Χαμογελάει. «Έτσι όπως είναι τα πράγματα σήμερα και το να κάνεις ταινία στην Ελλάδα είναι πρόκληση από μόνο του». Αυτός είναι ο Σάκης.
Περισσότερα στο Nitro Νοεμβρίου που κυκλοφορεί.


Ελένη Μενεγάκη: Τι έκανε την ημέρα των γενεθλίων της;
To Σάββατο 29 Οκτωβρίου ήταν ξεχωριστό για την παρουσιάστρια του Alpha που γιόρτασε τα 42α γενέθλιά της.
Λίγο πριν από τη μία το μεσημέρι του Σαββάτου, φορώντας κόκκινο μπουφάν Monclair και τζιν, η 42χρονη παρουσιάστρια έφτασε οδηγώντας το αυτοκίνητό της Fiat 500 στη Νέα Ερυθραία, όπου επισκέφθηκε το κατάστημα Νύχι-νύχι για την προσωπική της περιποίηση. Μία ώρα μετά επέστρεψε στο σπίτι της στα Μελίσσια και γύρω στις τέσσερις το απόγευμα μαζί με τον αγαπημένο της, Μάκη Παντζόπουλο, βρέθηκαν σε κεντρικό σούπερ μάρκετ στη Νέα Κηφισιά για τις προμήθειες της εβδομάδας. Τρεις ημέρες πριν, το απόγευμα της Τετάρτης, το ζευγάρι είχε κάνει και πάλι τις αγορές του, αυτή τη φορά στο Golden Hall στο Μαρούσι.
Περισσότερα στο ΟΚ! που κυκλοφορεί.


Νόνη Δούνια: Αποκαλύπτει την ηλικία της και το «κόμπλεξ» της!
Η Νόνη Δούνια, 39, έχει καταφέρει να μη βγει ποτέ από την ζωή μας. Μοντέλο, παρουσιάστρια, ηθοποιός, και πάνω απ' όλα μαμά, μιλάει στο People για όσα κάνει και αγαπά αλλά και για τον άσβηστο έρωτα της για τον σύζυγο της.
- Τα δύο πρώτα χρόνια αφότου γέννησα τα παιδιά μου, είχα αποφασίσει να μην εργαστώ. Ήθελα, όμως, πάντα να είμαι ανεξάρτητη και να έχω το δικό μου πορτοφόλι. Κι αν δεν έκανα τηλεόραση, θα έκανα κάτι άλλο. Βεβαίως, αυτό που κάνω τώρα το κυνήγησα η ίδια. Δεν με πήραν από το ΣΚΑΪ (σ.σ στην εκπομπή που παρουσιάζει "Γονείς από Κούνια") και μου είπαν «ελάτε να κάνετε εκπομπή». Εγώ τους χτύπησα την πόρτα και τους είπα «σας έχω φέρει προτάσεις, δείτε αν σας ενδιαφέρουν».
- Κοκέτα γυναίκα δεν είμαι! Δεν θα προσέξω την εμφάνισή μου για να βγω έξω. Ωστόσο, κοιμάμαι πολλές ώρες, δεν ξενυχτάω, δεν πίνω, δεν καπνίζω, γυμνάζομαι και είμαι ευτυχισμένη. Όσο για τη διατροφή μου, προσέχω, αλλά δεν είμαι από τις γυναίκες που ζουν με φασόλια και νερό. Πηγαίνω στη διαιτολόγο μου, ακολουθώ ένα πρόγραμμα για κάποιο διάστημα, αλλά μετά χαλαρώνω και τρώω πίτσες και σουβλάκια. Είμαι κανονικός άνθρωπος και θα με δεις και στην ταβέρνα να τρώω.
- Όλοι έχουμε κάποιο κόμπλεξ. Το δικό μου ήταν πάντα για την κοιλιά μου. Ακόμη κι όταν ήμουν αθλήτρια και έπειτα μοντέλο, δεν ήμουν ευχαριστημένη από αυτό το μέρος του σώματός μου. Η κοιλιά μου είναι για μένα το «κακό» μου σημείο. Το τζιν μου είναι η ζυγαριά μου. Αν αρχίσει και πετάει το πλαϊνό μέρος, πάω στη διαιτολόγο. Δεν είμαι, όμως, κομπλεξική, απλώς δεν αρέσει σε μένα.
- Είμαι πολύ ερωτευμένη με τον άντρα μου. Αν δεν ήμουν, θα ήμουν δυστυχισμένη. Ο έρωτας είναι για μένα κινητήριος δύναμη. Δεν θα μπορούσα να ζω μια ρουτίνα. Αν δεν είσαι ερωτευμένη με τον άντρα σου, πας για χάπια!
Περισσότερα στο People που κυκλοφορεί.


Νίκος Αλιάγας: 24 ώρες στη ζωή του
Eπικοινωνιακός, γοητευτικός, ένας Έλληνας εμιγκρές στο Παρίσι, με τη φινέτσα και το γκελ ενός πραγματικού Γάλλου σταρ. Όλα τα φλας πάνω του.
8.30: Ραδιοφωνικός σταθμός Europe 1
Τα τελευταία δύο χρόνια ο Νίκος είχε μια πρωινή εκπομπή στο ραδιοφωνικό σταθμό nrj, μια εκπομπή που κατάφερε να την κάνει το πρώτο «πρωινάδικο» της Γαλλίας. Η μετεγγραφή του στο Europe 1 (που είναι πιο ειδησεογραφικός σταθμός) θεωρείται «η μετεγγραφή της χρονιάς». Κάθε πρωί ο Νίκος Aλιάγας «συναντά» on air άτυπα και φιλικά όλους τους πολιτικούς της Γαλλίας.

12.00: Στο Μουσείο του Λούβρου
Πάμε στα εγκαίνια της έκθεσης «Αρχαία Μακεδονία. Στο βασίλειο του Μεγάλου Αλεξάνδρου», στο Λούβρο. Φτάνοντας, ένας ψηλός χαμογελαστός κύριος πλησιάζει για να τον αγκαλιάσει. Είναι ο Γάλλος υπουργός Πολιτισμού Frederic Mitterrand (σ.σ. ο Θεόδωρος Πάγκαλος έχει περάσει και έχει ήδη φύγει προκειμένου να γευματίσει). Η έκθεση είναι συναρπαστική και ο Νίκος δεν παύει να τραβάει φωτογραφίες και να τις ανεβάζει στο twitter. Όλοι στην αίθουσα θέλουν να του μιλήσουν. Τους αποφεύγει έξυπνα. Χάνεται στην ομορφιά του χώρου.

14.00: TF1
«Πριν από έντεκα χρόνια ξεκίνησα από εδώ. Είναι το σπίτι μου. Με δέχτηκαν όπως είμαι. Υπάρχει εμπιστοσύνη και σεβασμός». Λέει αλήθεια, το καταλαβαίνεις τη στιγμή που συναντά το security, τα κορίτσια στο καμαρίνι, τους τεχνικούς στο πλατό, το σκηνοθέτη. Όλοι τον σέβονται, τον προσέχουν, τον γνωρίζουν. Το TF1 είναι το μεγαλύτερο ιδιωτικό κανάλι της Ευρώπης, μια μικρή πόλη με 6.000 εργαζόμενους.
Περισσότερα στο Down Town που κυκλοφορεί.


Ο Χιου Γκραντ έγινε μπαμπάς!
Στιγμές ευτυχίας ζει ο Χιου Γκραντ, καθώς πριν λίγες ώρες ήρθε στον κόσμο το πρώτο του παιδί, ένα υγιέστατο κοριτσάκι.
Η εκπρόσωπος του διάσημου πρωταγωνιστή επιβεβαίωσε το ευτυχές γεγονός, λέγοντας: «Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι ο Χιου Γκραντ είναι ο ευτυχισμένος μπαμπάς μιας κορούλας. Ο ίδιος και η μητέρα είχαν έναν σύντομο δεσμό ενώ, αν και η εγκυμοσύνη προέκυψε ξαφνικά, ο Χιου πλέει σε πελάγη ευτυχίας και ήταν πάντα στο πλευρό της. Οι δυο γονείς έχουν συζητήσει τα πάντα και οι σχέσεις τους είναι απόλυτα φιλικές».
Ο 51χρονος σταρ δεν έχει παντρευτεί ποτέ αν και διατηρούσε δεσμό για 13 χρόνια με την Ελίζαμπεθ Χάρλεϊ και για 3 χρόνια με την Τζεμάινα Χαν. Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα το όνομα της μητέρας. Βέβαια ο ίδιος ο Χιού Γκραντ, σε συνέντευξή του το 2009, είχε δηλώσει ότι «δεν εγκαταλείπει την ελπίδα» να γίνει γονιός: «Δεν έχω τόσο κακή σχέση με τα παιδιά συγκριτικά με το παρελθόν».


Η Κατερίνα Παπουτσάκη δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυά της
Καλεσμένη της Ελένης Μενεγάκη, χθες, η Κατερίνα Παπουτσάκη δάκρυσε δύο φορές κατά τη διάρκεια της συνέντευξης.
Η γνωστή ηθοποιός βούρκωσε με την κριτική του Κώστα Γεωργουσόπουλου, ενώ έβαλε τα κλάματα στον «αέρα» όταν αναφέρθηκε στον μπαμπά της.
Η ίδια είπε ότι είναι δεμένη με την οικογένειά της αλλά και με «λίγους και καλούς φίλους» και εκεί βρίσκει στήριγμα στη δύσκολη περίοδο που διανύει. Μεταξύ άλλων, μίλησε για το ρόλο της Αλίκης, αλλά και για την παράσταση «Οι δούλες» στην οποία και πρωταγωνιστεί.
Η Ελένη Μενεγάκη και η Κατερίνα Παπουτσάκη μίλησαν για το θέμα του χωρισμού. Η 32χρονη ηθοποιός, η οποία πρόσφατα χώρισε από τον Ορέστη Τζιόβα, τόνισε ότι μία σχέση τελειώνει αν έχει υπάρξει υποκρισία και αν έχουν τελειώσει όλα τα συναισθήματα: «Δεν έχω εξαπατήσει ποτέ στη ζωή μου. Όταν είμαι κάπου είμαι εκεί ψυχή τε και σώματι (...) Είναι πολλοί οι λόγοι που μπορεί να τελειώσει κάτι. Κάτι γίνεται και κάποια στιγμή τελειώνει! Συμβαίνουν αυτά στη ζωή!» ανέφερε χαρακτηριστικά.
Η Κατερίνα Παπουτσάκη ήταν φορτισμένη καθ' όλη τη διάρκεια της συνέντευξης, ενώ παραδέχθηκε ότι δεν διανύει και την καλύτερη περίοδο της ζωής της. Παρ' όλα αυτά δήλωσε πως είναι σε καλό δρόμο να καταφέρει όλα όσα ήθελε.


Έλενα Παπαρίζου: Πόσο αυστηρή θα είναι στο «Dancing On Ice»;
Η κάμερα του Star συνάντησε την Έλενα Παπαρίζου λίγη ώρα μετά την επίσημη φωτογράφηση της κριτικής επιτροπής του «Dancing On Ice». Η Ελληνίδα ποπ σταρ μίλησε για τον νέο της ρόλοςστ ο συγκεκριμένο σόου.
Η Έλενα εμφανίστηκε με πολύ καλή διάθεση και δήλωσε πως όλα πήγαν πάρα πολύ καλά στη φωτογράφηση. Η κριτική επιτροπή θα βάλει καλούς βαθμούς στους παίκτες; «Πιστεύω πως ναι. Άμα το αξίζουν» είπε. «Πιστεύω ότι όλοι θα δουλέψουν πολύ σκληρά για να βγει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα». Πρόσθεσε πως η ίδια στα καθήκοντά της ως κριτής θα είναι όπως πρέπει: «Δεν είμαι τόσο αυστηρή, όχι. Μια χαρά είμαι. Τον βαθμό 1 δεν πρόκειται να τον δει ποτέ κανείς από εμένα. Συγγνώμη, αλλά είμαστε από τη φύση μας γεννημένα ταλέντα όλοι μας σε κάτι. Το 1 δεν θα το δείτε από εμένα. Μόνο αυτό» είπε.
Ξεχωρίζει κάποιο από τα ζευγάρια ως φαβορί; «Δεν τους έχω δει όλους. Δυστυχώς δεν μπορώ να πω. Θα τα πούμε εκεί την Κυριακή. Δεν μπορώ να πω ποιο μου αρέσει γιατί έχω δει μόνο τρία. Θα τα αδικήσω τα υπόλοιπα» απάντησε και συμπλήρωσε πως «Πιστεύω ότι είναι ένα από τα σόου που δεν περίμενα ποτέ να τα δω στην Ελλάδα. Και χαίρομαι πάρα πολύ που θα γίνει. Πάρα πολύ!».






Πηγή: yupi.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση