Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 31-03-10, 00:51   #18 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή

Το ότι οι Έλληνες μισούν τους Τούρκους, δεν είναι προσωπικό τους κεκτημένο, είναι κάτι που τους το είπαν (οι κυβερνήσεις) ...και δεν το είπαν απλά δημόσια, τους το έβαλάν στα σχολεία και τους γαλούχησαν με αυτό, τους έκαναν πλύση εγκεφάλου.
Και μην μου πείτε ότι οι Τούρκοι έκαναν και έδειξαν στην Ελλάδα, γιατί κανένας από εμάς δεν έχει προσωπική εμπειρία, που να αιτιολογεί αυτά που νιώθει για τους Τούρκους. Στην τελική τα ίδια έκαναν και οι γερμανοί, δεν βλέπω κανέναν να έχει το ίδιο μίσος, όπως με τους Τούρκους, τα ίδια έκανε και ο μέγας Αλέξανδρος, αλλά γι αυτόν μα έχουν πείσει, να έχουμε ακριβώς τα αντίθετα συναισθήματα.
Παιδάκια, είμαστε νοήμοντα όντα και δεν νομίζω πως πρέπει να παρασυρόμαστε, από τον τρόπο που μας εμφανίζει, τα γεγονότα ο καθένας.

Μας ενοχλεί η αποκάλυψη της πραγματικότητας που ζούμε? Ο στρατός είναι φτιαγμένος, για να πολεμά....για να μισεί. Δεν είναι φτιαγμένος, για να χαιδεύει και να κάνει αγκαλίτσες.

Φαντάζεσαι το στρατιώτη, απέναντι στο εχθρό με το δάχτυλο στην σκανδάλη, λίγο πριν την πατήσει, να λέει στον αντίπαλο, " μην ανησυχείς μετά θα σου μάκια το βαβά, και θα περάσει"!!!

Με τι καρδιά θα πάει ο φαντάρος σε καιρό πολέμου να πολεμήσει τον άλλον αν δεν τον έχουν μάθει να τον μισεί, αλλά τον έχουν γεμίσει με συμπάθεια για τον αντίπαλο?

Αυτό παιδάκια που έγινε ήταν απλά η πραγματικότητα, και τίποτα άλλο και όσο αφορά τους αλβανούς, ήταν θέμα, γιατί καλώς ή κακώς η σημερινή Ελλάδα τους Αλβανούς θεωρεί πλήγμα και όχι τους Τούρκους.

Οι Τούρκοι πλέον είναι απλά η αιτιολογία, για να αγοράζουμε εξοπλισμό και να παίρνουν μίζες οι κυβερνώντες!!!
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση