KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Ο κακός ο μύλος όλα τα αλέθει

Ο κακός ο μύλος όλα τα αλέθει Τα περί ανέμων...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 13-05-11, 17:09   #21391 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Δεν έχει σημασία πότε μπαίνεις, αλλά η διαφορά μεταξύ πότε βγαίνεις και πότε μπαίνεις. Χτες ήρθα στο κάτεργο κατά τις 11 το πρωί (είχα πάει πριν σ' έναν αιματορουφήχτρα γιατρό για ένα τσεκαπάκι) αλλά έφυγα 10:30 τη νύχτα. Πάλι καλά δηλαδή που δεν είχε έρθει ούτε ένας Κινέζος να ακούσει το webcast μας κι έτσι διέκοψα την εκπομπή στη μέση κι έφυγα.
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-05-11, 23:52   #21392 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

plhrwnoun?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-11, 16:26   #21393 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Oxi. Dhladh plhrwnoun gia na einai melh tou consortium, $50k to xrono. Alla meta ola auta einai tzampa.

Shmera exw:
-Na akonisw tis lepides tou gkazonokoureutikou mhxanhmatos
-Na paw na agorasw kainouries lepides giati 8a xalasw tis palies prospa8wntas na tis akonisw, h
-Na paw na agorasw kainourio gkazonokoureutiko dioti oi akonismenes lepides 8a einai anissoropes kai 8a xalasoun olo to mhxanhma
-Na kourepsw to grasidi giati se ligo 8a mporoun na krybontai liontaria kai yaines posw apo to pshlo xortari
-Na potisw fytakia se glastres (ypochfies ntomaties kai fasolies kai alla)
-Na paw gia pswnia gia diafora fagwsima kai khpourika
-An den breksei na balw mpros to hlektriko arotraki na skalisw ki allo to ypochfio mpostani kai na bg;alw merikous tonous petres
-Na kserizwsw diafora zizania
-Na allaksw to dolwma sthn pagida pou exw na piasw to deutero groundhog, dioti auta ta terata exoun anoiksei ena terastio lagoumi katw apo thn apo8hkh tou khpou mou kai tous aresei na trwne khpourika proionta
-Na mageirepsw (spanakopita, xorta, kotopoulo kai diafora alla na exw gia th bdomada)
-Na symmazepsw, skoupisw, plynw piata, balw mpougada
-An meinei kairos, na synexisw tis prospa8eies na anasthsw ek nekrwn 8anatw 8anaton pathsas to kainourio (dhladh to ligotero palio) PC... twra grafw sto Dell pou eixa agorasei to 2000, 866MHz, 256+128 RAM, pou douleuei akomh mia xara (Win2kpro)

Ti wrio prama to Sabbatokyriako pou ksekourazomaste

A, nai, ksexasa, exw epishs na dialeksw poia mousikh 8elw na metaferw me bluetooth apo to netbook sto prwtogono kounisto (tracfone) pou phra kai pou den 8a to xrhsimopoiw, alla 8elw na katalabainw oti baraei to diko mou, xtes koudounise kai den to katalaba, mou eipe o Liangk apo dipla mou oti to thlefwno mou xtypouse giati oi empeiroi kinhtoxrhstes san auton einai ekpaideumenoi na ksexwrizoun ton hxo twn kinhtwn anamesa se olous tous hxous apo fysh kai para fysh.

Gia ta SMS einai eukolo, "O taxydromos pe8ane".
alla gia ta thlefwna? Den 8elw na balw Xiwth "Pare me sto thlefwno" dioti protimw na krathsw ena Xatzidakiko styl.
Kai prepei na balw kai mia ellhnikh fwto na fainetai sthn o8onh. Mallon ena piato me patates thganites, ntomatosalata kai feta.
Auta einai dyskoles apofaseis

Gkrrr anaballontai oi khpourikes douleies... brexei. Paw gia pswnia kai an stegnwsei argotera blepoume. Pws misw ton kairo otan mou xalaei ta sxedia.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Egw : 14-05-11 στις 18:08.
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-11, 20:03   #21394 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

den prolabaineis tis ka8hmerines na mageirepseis?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-11, 22:21   #21395 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Oxi. Afou gyrnaw meta tis 8 sto spiti, kai psofios. Wspou na faw einai wra na ksera8w. Dhladh mporei na pshsw kanena mpiftekaki h na brasw kanena makaroni alla ws ekei. Auta pou xreiazontai perissoterh wra ftiaxnontai to Sab/ko
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-11, 22:45   #21396 Αρχή
Highlander
Born to be...
 
Το avatar του χρήστη Highlander
 
Εγγραφή: 05-09-2006
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 168
Προεπιλογή

Μου θύμησες τα δικά μου ωράρια από το 1995 έως το 2000.

08:00 γραφείο μέχρι τις 20:00, 21:00, 22:00, 23:00, 00:00 ή και 01:00 της επόμενης ημέρας.

Καλά λεφτά όμως για την εποχή.

Τώρα μεν δουλεύω λιγότερες ώρες, αλλά ο ελεύθερος χρόνος μου έχει πολλά για "ξεκούραση".

Σήμερα:

08:00 - 09:00 Χορτοκοπτικό στον κήπο για να μην μας φάνε τα φίδια.
09:00 - 15:00 Στο βουνό με το δασάρχη για κόψιμο δέντρων.
(Περιλαμβάνει και καθαρισμό μικρών θάμνων)
15:00 - 16:00 Φαγητό και μικρό διάλειμμα.
16:00 - 19:00 Πέτρες από το ποτάμι και αμμοχάλικο (είχε μείνει από την οικοδομή) στο αυλάκι που άνοιξε ο εσκαφέας για την μάντρα. Έκανε λάθος και άνοιξε μεγαλύτερο και για να μη πουληθούμε στο μπετό, κλείνω τα κενά.
19:00 - 21:00 Βόλτα στην Κ.Αχαϊα για να πάρω το σκαπτικό από το μάστορα.
21:30 Μπάνιο για να γίνω πάλι άνθρωπος.

Αύριο:
Πέτρες από το ποτάμι
Κούρεμα το γκαζόν.
Έλεγχος καθαρισμός στα πριόνια και κόψιμο ξύλων. (τα έκοψα μεγάλα για να μην καθυστερώ στο βουνό)
Τοποθέτηση αυτών σε παλέτες ομοιόμορφα για να μην πέσουν πάνω στα παιδιά μου.
Κάποια στιγμή φαγητό, μπάνιο και ύπνο.

Έτσι είναι τα ΣΚ μου τον τελευταίο καιρό :p
__________________
Υπάρχει ζωή πριν το θάνατο ;
Ο χρήστης Highlander δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-11, 23:56   #21397 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

nai re su alla an den goustares den 8a ta ekanes
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-05-11, 14:40   #21398 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

kan to ki esy na deis pws 8a goustareis.........!

Oso gia to ti wra paw sto grafeio, 9 pianw douleia. an mpainw arga eimai se ekswterikes douleies, opws eforia, prwtodikeio, epimelitirio, ika, etap-mme, kai alla polla sunanastrefomenh me dhmosious ypallhlous
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-05-11, 17:39   #21399 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Μη νομίζετε, κοπροσκυλάω αγρίως. Τόσα χρόνια μας κακομεταχειρίζονται στο κάτεργο τόσο που ακόμη και οι προτεστάντες συνάδελφοι (και ο Λιανγκ ο Κινέζος!) το έχουν παρει χαμπάρι ότι δεν υπάρχει λόγος να σκοτώνονται για να πλουτίζουν οι ιδιοκτήτες και οι μάνατζερ... εγώ δεν θα το έκανα? Πρώτον, πάω σχετικά αργά... δεύτερον, το μεσημέρι όταν ο καιρός το επιτρέπει πάω μια βόλτα τουλάχιστον μισάωρη (για γυμναστική, αλλά είναι ευχάριστη) και μετά τρώω μεσημεριανό με τους συναδέλφους στην καφετερία μέχρι 1:15 τουλάχιστον (αλλά αυτοί πάνε μετά τις 12:30, εγώ φεύγω για βόλτα). Τρίτον, μετά τις 5 με 5:30 που φεύγουν οι περισσότεροι είμαι μόνος μου οπότε κάνω ό,τι θέλω, σερφάρω, διαβάζω email κλπ κλπ. Κατά τις 6:30 πάω στο fitness room και περπατάω 45 λεπτά στον κυλιόμενο διάδρομο για κανονική γυμναστική (συνήθως κοιτώντας και χαζοκωμωδίες στο netbook). 7:30 φεύγω για σπίτι, εκτός αν έχω να κάνω ψώνια. Το πρόβλημα είναι ότι όταν φτάνω εδώ μετά το φαΐ είμαι ψόφιος και δεν έχω δύναμη να κάνω τίποτε. Εγέρασα μωρές παιδιά (και η σύνταξη αργεί πανάθεμά την)
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-05-11, 00:47   #21400 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

καλησπέρες κοπέλια

σοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοορ....... πόσο έληξε το μπάσκετ ρε συ? PPPPPPPP
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 262 (0 μέλη και 262 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 19:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.