KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Κομπλεξισμοί

Κομπλεξισμοί Των φρονίμων τα παιδιά κάποιο λάκκο έχει η φάβα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 17-10-08, 14:56   #21 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

:παρτα:
Αυτο πηγαινε στα ποσά που δινονται στα αστικα κεντρα και οχι στα χωρια
και ειπα πως στο χωριο μου δεν ειχα λυκειο ουτε αθλητικες εγκαταστασεις και αναγκαστηκα πηγα στην πιο κοντινη πολη η οποια κλασικα ειχε !
Ο τυπος ερχεται να προτείνει τι? πραγματα που απο ανέκαθεν γινόντουσαν? καθενας ξερει το σωστο και τι θα επρεπε να γινει για να βελτιωθει η ποιοτητα της ζωής ...αυτος τι βγηκε για να πει?
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 14:59   #22 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

ναι ακριβα θα μου βγει το πετρελαιο και φετος , και για να μπορεσω να ειμαι ζεστη ολο το χειμωνα θα περιορισω κατι αλλο ...αν ημουν στο χωριο θα ειχα μεν ζορι , αλλα οχι τοσο


θα περιορισω πχ τις εξοδους μου , αντι να βγαινω 5 φορες την εβδομαδα για καφε 5χ4ευρο=20ευρω τη βδομαδα χ4=80 ευρω το μηνα .....θα βγαινω 2-3 φορες

στο χωριο πχ που ο καφες εχει 2-2,50 αμεσως αμεσως τα υπολοιπα μπορω να τα διαθεσω καπου αλλου ...γι αυτο και δε θα μου φαινονται τοοσο μεγαλες οι "σφίξες"
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maRtina : 17-10-08 στις 15:02.
Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 15:03   #23 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο pastoula Εμφάνιση μηνυμάτων
@ χουαν!

δεν ειναι παρενθεση! αυτο ειναι η ουσια! αυτο χρειαζομαστε!

οσο για την αποκεντρωση, εκει ειναι το θεμα! να μην στηριζεται ΜΟΝΟ στην ιδιωτικη πρωτοβουλια!
Έτσι ακριβώς. Άμα έχω εγώ το σπίτι μου στο χωριό άντε φεύγω απο την πόλη (επειδή συνειδητοποιώ αργά ή γρήγορα οτι το να ζεί κάποιος στην πόλη είναι μιά τεράστια μαλακία), και άμα έχω και καμιά αγελάδα και δύο κότες να τρώω και κανα αυγό πάει και έρχεται. Αλλα άμα δέν έχω στον ήλιο μοίρα τότε τί γίνεται; Ποιά βοήθεια αποκέντρωσης θα με προσφέρει το κράτος;

@ Ματίνα

Θα κάνει κάποιος με δικά του λεφτά γεώτρηση και θα πεί ορίστε κόσμε ελάτε και φορτώστε τα παγούρια σας ΤΖΑΜΠΑ; Δηλαδή άμα κάνει και καμιά γεώτρηση και καταλάθος χτυπήσει και πετρέλαιο θα πεί φέρτε μπιτονάκια να πάρετε και για την σόμπα σας ΤΖΑΜΠΑ; Για ποιά χώρα μιλάς; :farpa:
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 15:15   #24 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maRtina Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι ακριβα θα μου βγει το πετρελαιο και φετος , και για να μπορεσω να ειμαι ζεστη ολο το χειμωνα θα περιορισω κατι αλλο ...αν ημουν στο χωριο θα ειχα μεν ζορι , αλλα οχι τοσο


θα περιορισω πχ τις εξοδους μου , αντι να βγαινω 5 φορες την εβδομαδα για καφε 5χ4ευρο=20ευρω τη βδομαδα χ4=80 ευρω το μηνα .....θα βγαινω 2-3 φορες

στο χωριο πχ που ο καφες εχει 2-2,50 αμεσως αμεσως τα υπολοιπα μπορω να τα διαθεσω καπου αλλου ...γι αυτο και δε θα μου φαινονται τοοσο μεγαλες οι "σφίξες"
Του χρόνου που θα ακριβήνει κιάλλο, θα περιορίσεις και το φαγητό και θα πείς πως κάνεις δίαιτα,
Του παραχρόνου που θα ξαναακριβήνει (κάθε χρόνο δέν ακριβαίνει περισσότερο και απο τα ποσοστά των αυξήσεων των μισθών; ) θα περιορίσεις και το χαρτί υγείας και θα σκουπίζεσαι φορά παρα φορά, Και τον παρα παρα άλλο χρόνο θα περιορίσεις και το απορρυπαντικό, θα πλένεις ρούχα κάθε όποτε βρέχει. Μέχρι τώρα όποτε πιάνει βροχή, ο κόσμος τρέχει και μαζεύει τα απλωμένα ρούχα. Μετά όμως όποτε πιάνει βροχή ο κόσμος θα τρέχει να τα απλώσει για να πλυθούν

Θέλω να πώ οτι το να κόψεις απο κάπου για να δώσεις σε κάτι πιό βασικό, δέν έιναι λύση. Είναι ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΣ. Μέχρι που θα φτάσεις σε ένα σημείο που δέν θα έχεις απο τί άλλο να κάνεις συμβιβασμό. Το θέμα είναι να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΓΑΓΗΜΕΝΗ Η ΑΚΡΙΒΕΙΑ, και όχι ο κοσμάκης να ψάχνει απο πού θα κόψει για να δώσει σε κάτι άλλο. Αυτά βλέπουν κια οι απο πάνω και ζουλάνε μέχρι να βρούνε κόκκαλο. Όσο μας βαράνε με την ακρίβεια για να χορταίνουν αυτοί, τόσο τους ξαναψήφίζουμε εμείς και λέμε δέν βαριέσαι, θα κάνω οικονομία. ΣΤΟΠ! ΤΕΛΟΣ! ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΗ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΗΝ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΥΝΗΘΙΣΑΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ! Δουλεύουμε και μας αξίζουν βαρβάτοι μισθοί και μιά ζωή με αξιοπρέπεια και άνεση! Και αυτοί οι αλήτες που κωλοβαράνε και ξύνουν είναι οι πλουσιότεροι της χώρας. Αυτούς πρέπει να κάνουμε να ψωμολισάνε επειδή είναι αναξιοι ακόμα και στο να πουλάνε κουλούρια στις κηδείες!

Μας αξίζει και τους αξίζει να αντιστραφούνε λοιπόν τα πράγματα. Αυτό είναι το ιδανικό. Αλλα η μιζέρια μας είναι ποτισμενη μέχρι τα σπλάχνα μας. Κάθε φορά που ανοίγουμε τηλεόραση, τρώμε μιά γερή δόση μιζέριας και κουλουριαζόμαστε στον καναπέ. Αυτό είναι το όπλο τους για να ελέγχουν τα πλήθη...
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 16:00   #25 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

τι να κανω? να παω να ανοιξω το σπιτι του Καραμανλη με λοστο και να μην του αφησω διαμάντι για ρουμπίνι? ευρω για λίρα? να τον αφησω νταντέλα?
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 16:06   #26 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

Το τι μας αξίζει το ξέρουμε. Το ποιος θα μας το δώσει δεν ξέρουμε!
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 21:20   #27 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Κανείς δέν θα μας το δώσει. Θα πρέπει να το κατακτήσουμε.
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 22:12   #28 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

Show me how!
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 22:20   #29 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Είμαστε καταδικασμένοι πλέον, θεωρητικά μιλάω :fdammy: 2012 φτανει! I LOVE HAPPY ENDS!
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-08, 22:24   #30 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

Ζητω το 2012!!!
Εισαι η ελπίδα μας -πίδα μας -πίδα μας
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.