KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 22-06-07, 13:54   #301 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

Υ.Γ. όχι της ψιλής ξανθιάς της άλλης της κοντούλας
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-06-07, 13:56   #302 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

δεν είπα τίποτα καλέ απλά τον ανέφερα, καλά να ναι εκεί που είναι το πουλάκι μου
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-06-07, 14:07   #303 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

anamesa stis mpananofloudes? lol
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-06-07, 15:58   #304 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Είναι πλέον πρωί. Τα κορίτσια πηγαίνουν προς το σπίτι του Μέντορα.

Σερχανούλα:
Πού θα βρούμε το σπίτι του; Η Αλήθεια είναι πως δέν ξέρουμε ποιό είναι ακριβώς.
Πίγκυ: Είναι ένα απο τα εγκαταλελειμμένα μάλλον. Εγώ πάντως κορίτσια απορώ. Πώς και δέν τον γνωρίζουν τον Μέντορα ο Νίκρεντ και η Ροζάννα.
Ματίνα: Είπαμε ντέ, δέν είναι ντόπιος μάλλον γιαυτό. Σιγά τα λάχανα.
Πίγκυ: Δέν είναι ντόπιος και ξέρει τόσα για το χωριό;

Τα κορίτσια έχουν φτάσει στην περιοχή με τα παλιά σπίτια. Άν και πρωί, υπάρχι ένα περίεργο σκοτάδι στην περιοχή. Μοιάζει σάν μιά αποκομμένη απο τον χρονο περιοχή. Μιά περιοχή οπου κυριαρχεί το σκοτάδι...

Τα κορίτσια στέκονται και κοιτάζουν τριγύρω ερωτώμενες προς τα που θα πάνε, όταν μιά φωνή τους τρόμαξε...

Μέντορας: Καλώστες!
Ματίνα: Γειά... γειά σου Μέντορα. Ήρθαμε για εκείνο το τσάι που λέγαμε...
Μέντορας: Ναι μα φυσικά! Σας περίμενα! Περάστε απο εδώ, στο δίπλα στενάκι μένω. Το σπίτι είναι λίγο παλιό βέβαια αλλα είναι άνετο. ορίστε.

Ο Μέντορας έδειξε την κατεύθυνση και τα κορίτσια περπάτησαν προς τα εκεί. Το παλιό σπίτι που υποτίθεται πως είναι του Μέντορα πλεον ορθώνεται μπροστά τους.

Μέντορας: Περάστε, καθίστε. Θα φέρω το τσάι...

Ο Μέντορας κατευθύνεται προς έναν δίπλα χώρο. Προφανώς η κουζίνα.

Πίγκυ: Το σπίτι κορίτσια μοιάζει ακατοίκητο. Μας κοροϊδεύει, δέν μένει εδω!
Σερχανούλα: τέλος πάντων δέν με ενδιαφέρει. Αυτό που με νοιάζει είναι να πάρουμε πληροφορίες απο τον Μέντορα. Οτιδήποτε γνωρίζει για το που μπορεί να είναι τα παιδιά! Το άν μένει εδώ ή άν χρειάζεται κάποιον καλό διακοσμητή, ή καθαρίστρια δέν με αφορά. Χέστηκα!!
Πίγκυ: Ναί ούτε εμένα με νοιάζει, αλλα άμα μας λέει ψέματα για τον εαυτό του, τότε πώς μπορούμε να τον εμπιστευτούμε! Μπορεί να είναι κάποιος μανιακός και να μας κάνει οτιδήποτε εδώ μέσα. Και σε αυτό το κωλοχώρι δέν νομίζω να γνοιαστεί κανένας να μας βρεί!


---
Σοραβερ: Στοτεινά! Είναι τόσο σκοτεινά εδώ μέσα! Δέν μπορώ να κουνηθώ! Είμαι σφηνωμένος! Πού βρίσκομαι! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΩ! ΒΓΑΛΤΕ ΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ!!! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Τίποτα! Δέν ακούγεται τίποτα! Πονάει όλο το σώμα μου απο την ακινησία! Νιώθω τους πνεύμονές μου να είναι σφιγμένοι, να αναπνέω με δυσκολία! Βρωμάει! Βρωμάει μούχλα και σαπίλα! Πρέπει να βγώ! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!! Δέν είμαι δεμένος. Είμαι στριμωγμένος! Πού βρίσκομαι! Πού είμαι! Όχι! ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ! ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΦΕΡΕΤΡΟ! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Είναι τόσο σκοτεινά... αυτό πάλι τί είναι. Είμαι μέσα σέ κάτι σάν φέρετρο, αλλα ακριβώς εδώ μπροστά μου στο ύψος των ματιών μου το καπάκι έχει μιά γυάλινη λωρίδα. Προσπαθώ να κοιτάξω μέσα απο αυτή την σχισμή αλλα δέν βλέπω τίποτα Α!!! ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑ!!! ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΚΟΤΑΔΙ! παρα μόνο σκοτάδι! Είμαι θαμμένος; ΕΙΜΑΙ ΘΑΜΜΕΝΟΣ; ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;; ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΙΙΙΙΙΣ;;;;

---
Μέντορας: Ωρίστε λοιπόν. Έχω φέρει μιά κανάτα με ζεστό και μία με κρύο τσάι. Γεμίστε τα ποτήρια σας με ότι προτειμάτε.
Ματίνα: Λοιπόν Μέντορα. Άς αφήσουμε τα σάπια και να μπούμε κατευθείαν στο ψητό!
Μέντορας: Τί εννοεις;
Ματίνα: Είχαμε ένα τροχαίο, Χάσαμε εκεί τον φίλο μας τον Φρίμαν. Στο σημείο του τροχαίου δέν βρισκόταν τίποτα παρα μόνο μιά πρασινοκίτρινη νταλίκα, άφαντος ο οδηγός. Η Σερχανούλα είδε ένα κορίτσι, και το ακολουθήσαμε και οδηγηθήκαμε σε αυτό το χωριό. Ερχόμαστε εδώ στο χωριό να βρούμε βοήθεια και τώρα χάνουμε και δύο επιπλέον φίλους μας. Τί στο διάτανο γίνεται εδω!
Πίγκυ: Ναί! Είναι ενα πολύ περίεργο χωριό! Σάν χωριό φάντασμα με έναν φρικιαστικά ανατριχιαστικό λόφο που βγάζει κραυγες!
Μέντορας: Έχετε δίκαιο. Τα πράγματα εδώ δέν είναι και τόσο φισιολογικά... Τί να σας πώ.
Σερχανούλα: Ποιός είσαι εσύ; Τί είσαι εσύ; Είσαι εντελώς διαφορετικός απο τους υπόλοιπος χωριανούς! Και παρεμπιπτόντως... οι υπόλοιποι χωριανοί απλά...δέν σε ξέρουν!! Απο πού είσαι;
Μέντορας:... Είμαι φίλος σας. Θέλω να με βλέπετε σάν φίλο σας... Θέλω να σας βοηθήσω να φύγετε απο εδώ ζωντανοί!
Σερχανούλα: Άν θέλεις να μας βοηθήσεις τότε να έρθεις μαζί μας επάνω στον λόφο. Να βρούμε τους φίλους μας και να σηκωθούμε να φύγουμε απο εδώ!
Μέντορας: Λυπάμαι αλλα δέν μπορώ να έρθω μαζί σας. Δέν μπορώ να επέμβω καθόλου στα γεγονότα παρα μόνο... να σας συμβουλεύω.. μπορώ μονάχα να σας συμβουλεύω...
Ματίνα: Ωραία, ακούμε!
Μέντορας: Δέν μπορείτε να πάτε εκεί στους λόφους. Θα πεθάνετε άν το κάνετε αυτό.
Ματίνα: Και τί μπορούμε να κάνουμε;
Μέντορας: Απλά φυγέτε... φυγέτε όσο είναι καιρός... για τους φίλους σας μπορεί να είναι ήδη πολύ αργά... δέν μπορείτε να κάνετε τίποτα...
Σερχανούλα: ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!
Η Σερχανούλα πετάγεται επάνω νευριασμένη και σκορπάει το φλιτζάνι με το τσάι της στο σκονισμένο πάτωμα.
Σερχανούλα: ΦΕΥΓΩ! ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!

Η Σερχανούλα βγαίνει έξω απο το κτίριο και προχωράει προς τους πρόποδες των λόφων. Τα κορίτσια βγαίνουν και αυτά απο το σπίτι καθώς επίσης και ο Μέντορας.

Μέντορας: ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΚΕΙ ΕΠΑΝΩ! ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΣ!!
Πιγκυ: Σερχανούλα, μήπως να ακούσουμε τον Μέντορα;
Σερχανούλα: ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ! ΕΓΩ ΠΑΩ!
Ματίνα: Σερχανούλα περίμενε! Έτσι ξεροκέφαλος στάθηκε και ο Σόραβερ! Μήν κάνεις το ίδιο σταμάτα!
Μέντορας: Γυρίστε πίσω! Θα σας κομματιάσει ο δαίμονας!

Τα κορίτσια κοντοστάθηκαν και γύρισαν ελαφρά προς τον Μέντορα.
Μέντορας: Θέλω να σας βοηθήσω αλλα δέν μου επιτρέπεται να ανέβω εκεί επάνω! Είναι απαγορευμένη περιοχή, για όλους! Ο δαίμονας κομματιάζει οτιδήποτε ανεβαίνει εκεί επάνω απρόσκλητο! Μην πάτε!
Ματίνα: Και γιατί υπάρχει αυτός ο δαίμονας εκεί επάνω;
Μέντορας:....
Σερχανούλα: Αρκετά με αυτές τις βλακείες. Εγώ χωρίς τον Νίδι μου σπίτι δέν γυρίζω! Χαιρετώ λοιπόν εσένα Μέντορα που σάν χέστης κάθεσαι μέσα στο βρομιάρικο σπίτι και δέν μας βοηθάς! Χαιρετω και εσάς κορίτσια που κάθεστε και τον πιστεύετε!
Ματίνα: Θα έρθω μαζί σου!

Η Σερχανούλα ξεκίνησε την ανάβαση του πρώτου λόφου. Η Ματίνα την ακολουθεί. Η Πίγκυ με τον Μέντορα στέκονται και βλέπουν τα κορίτσια να απομακρύνονται...


Ο δαίμονας του Silent Hill.
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-06-07, 16:11   #305 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

ΕΙΣΤΕ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΕΣ ΕΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΤΕ
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 24-06-07, 17:19   #306 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

kala bre alith, oute ena laptoppaki den mou bales ekeimesa na pernaw tis wres mou?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-06-07, 10:07   #307 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

siwph esu... U R THE DEMON OF SiLLENT HiLL
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-06-07, 11:21   #308 Αρχή
Nidis_
Hakuna Matata
 
Το avatar του χρήστη Nidis_
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Salllloniki
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.290
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Nidis_ Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Nidis_ Send a message via Skype™ to Nidis_
Προεπιλογή

Ego elpizo na eimai ligo kalytera misa kai mikroteros se megethos

Pfff martyrio pantos na min mporeis na kounitheis
Ο χρήστης Nidis_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-06-07, 14:12   #309 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

siwph daimwna pou 8a bgaleis k glwssa.... 8a fwna3w tis CHARMED kai 8a deis ti 8a pa8eis
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-06-07, 19:44   #310 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

απαπαπ...διαβάζω φέρετρο και ανατριχιάζω με τα σημερινα...

σορ, μην αγχωνεσαι...θα χεις εκει πανω που θα πας
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5 (0 μέλη και 5 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 12:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.