KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Οι Δύσεις

Οι Δύσεις Τι συμβαίνει στον κόσμο, πάρτε το βούκινό σας κι ελάτε!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 02-11-11, 11:10   #691 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Σάκης Ρουβάς: Η εξομολόγηση στο Nitro που κυκλοφορεί
O Σταρ κι ο Σάκης μιλούν για τις σημαντικότερες στιγμές τους. Το συμπέρασμα; Τα έχουν βρει απόλυτα μεταξύ τους.
«Δεν ξέρω αν στο δεύτερο παιδί ήμουν πιο χαλαρός, σίγουρα όμως δεν έχεις την ίδια αγωνία όπως την πρώτη φορά που στέκεσαι απέναντι σε κάτι που σου είναι εντελώς άγνωστο. Στην Αναστασία, πέρα από την αγωνία τού να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος, που την είχα και τώρα, δεν είχα ιδέα τι θα γίνει ή πώς θα νιώσω. Τα συναισθήματα, βέβαια, ούτε τώρα μπορούσα να τα προβλέψω. Ωστόσο, όταν το έχεις ξαναζήσει, έχεις τουλάχιστον στο μυαλό σου μια διαδικασία» εξηγεί ο Σάκης που βρέθηκε κι αυτήν τη φορά μέσα στην αίθουσα του τοκετού. «Είναι δύσκολο να περιγράψεις με λόγια την εμπειρία. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να γεννάς ή να είσαι δίπλα. Όταν σου συμβαίνει κάτι εσένα, ξέρεις ακριβώς πώς είναι, βιώνεις κι εσύ τη διαδικασία. Όταν είσαι δίπλα, έχεις διπλή αγωνία. Όμως, η στιγμή που έρχεται στον κόσμο το μωρό είναι μαγική. Είναι η ανακούφιση πως όλα πήγαν καλά και το μεγαλείο πως είσαι παρών τη στιγμή που γεννιέται ένας άνθρωπος. Είναι συγκλονιστικό το πώς παίρνει τις πρώτες ανάσες, το πρώτο κλάμα, ο τρόπος που ζητά το στήθος της μαμάς και ξέρει ακριβώς τι πρέπει να κάνει».
«Το άγχος δεν είναι καθόλου εποικοδομητικό. Σε μπλοκάρει. Είναι λάθος να μπερδεύεις το άγχος με την αδρεναλίνη ή τον ενθουσιασμό» λέει, ενώ δηλώνει έτοιμος για το επόμενο κινηματογραφικό βήμα. Η πρόκληση όμως έχει βρεθεί; Χαμογελάει. «Έτσι όπως είναι τα πράγματα σήμερα και το να κάνεις ταινία στην Ελλάδα είναι πρόκληση από μόνο του». Αυτός είναι ο Σάκης.
Περισσότερα στο Nitro Νοεμβρίου που κυκλοφορεί.


Ελένη Μενεγάκη: Τι έκανε την ημέρα των γενεθλίων της;
To Σάββατο 29 Οκτωβρίου ήταν ξεχωριστό για την παρουσιάστρια του Alpha που γιόρτασε τα 42α γενέθλιά της.
Λίγο πριν από τη μία το μεσημέρι του Σαββάτου, φορώντας κόκκινο μπουφάν Monclair και τζιν, η 42χρονη παρουσιάστρια έφτασε οδηγώντας το αυτοκίνητό της Fiat 500 στη Νέα Ερυθραία, όπου επισκέφθηκε το κατάστημα Νύχι-νύχι για την προσωπική της περιποίηση. Μία ώρα μετά επέστρεψε στο σπίτι της στα Μελίσσια και γύρω στις τέσσερις το απόγευμα μαζί με τον αγαπημένο της, Μάκη Παντζόπουλο, βρέθηκαν σε κεντρικό σούπερ μάρκετ στη Νέα Κηφισιά για τις προμήθειες της εβδομάδας. Τρεις ημέρες πριν, το απόγευμα της Τετάρτης, το ζευγάρι είχε κάνει και πάλι τις αγορές του, αυτή τη φορά στο Golden Hall στο Μαρούσι.
Περισσότερα στο ΟΚ! που κυκλοφορεί.


Νόνη Δούνια: Αποκαλύπτει την ηλικία της και το «κόμπλεξ» της!
Η Νόνη Δούνια, 39, έχει καταφέρει να μη βγει ποτέ από την ζωή μας. Μοντέλο, παρουσιάστρια, ηθοποιός, και πάνω απ' όλα μαμά, μιλάει στο People για όσα κάνει και αγαπά αλλά και για τον άσβηστο έρωτα της για τον σύζυγο της.
- Τα δύο πρώτα χρόνια αφότου γέννησα τα παιδιά μου, είχα αποφασίσει να μην εργαστώ. Ήθελα, όμως, πάντα να είμαι ανεξάρτητη και να έχω το δικό μου πορτοφόλι. Κι αν δεν έκανα τηλεόραση, θα έκανα κάτι άλλο. Βεβαίως, αυτό που κάνω τώρα το κυνήγησα η ίδια. Δεν με πήραν από το ΣΚΑΪ (σ.σ στην εκπομπή που παρουσιάζει "Γονείς από Κούνια") και μου είπαν «ελάτε να κάνετε εκπομπή». Εγώ τους χτύπησα την πόρτα και τους είπα «σας έχω φέρει προτάσεις, δείτε αν σας ενδιαφέρουν».
- Κοκέτα γυναίκα δεν είμαι! Δεν θα προσέξω την εμφάνισή μου για να βγω έξω. Ωστόσο, κοιμάμαι πολλές ώρες, δεν ξενυχτάω, δεν πίνω, δεν καπνίζω, γυμνάζομαι και είμαι ευτυχισμένη. Όσο για τη διατροφή μου, προσέχω, αλλά δεν είμαι από τις γυναίκες που ζουν με φασόλια και νερό. Πηγαίνω στη διαιτολόγο μου, ακολουθώ ένα πρόγραμμα για κάποιο διάστημα, αλλά μετά χαλαρώνω και τρώω πίτσες και σουβλάκια. Είμαι κανονικός άνθρωπος και θα με δεις και στην ταβέρνα να τρώω.
- Όλοι έχουμε κάποιο κόμπλεξ. Το δικό μου ήταν πάντα για την κοιλιά μου. Ακόμη κι όταν ήμουν αθλήτρια και έπειτα μοντέλο, δεν ήμουν ευχαριστημένη από αυτό το μέρος του σώματός μου. Η κοιλιά μου είναι για μένα το «κακό» μου σημείο. Το τζιν μου είναι η ζυγαριά μου. Αν αρχίσει και πετάει το πλαϊνό μέρος, πάω στη διαιτολόγο. Δεν είμαι, όμως, κομπλεξική, απλώς δεν αρέσει σε μένα.
- Είμαι πολύ ερωτευμένη με τον άντρα μου. Αν δεν ήμουν, θα ήμουν δυστυχισμένη. Ο έρωτας είναι για μένα κινητήριος δύναμη. Δεν θα μπορούσα να ζω μια ρουτίνα. Αν δεν είσαι ερωτευμένη με τον άντρα σου, πας για χάπια!
Περισσότερα στο People που κυκλοφορεί.


Νίκος Αλιάγας: 24 ώρες στη ζωή του
Eπικοινωνιακός, γοητευτικός, ένας Έλληνας εμιγκρές στο Παρίσι, με τη φινέτσα και το γκελ ενός πραγματικού Γάλλου σταρ. Όλα τα φλας πάνω του.
8.30: Ραδιοφωνικός σταθμός Europe 1
Τα τελευταία δύο χρόνια ο Νίκος είχε μια πρωινή εκπομπή στο ραδιοφωνικό σταθμό nrj, μια εκπομπή που κατάφερε να την κάνει το πρώτο «πρωινάδικο» της Γαλλίας. Η μετεγγραφή του στο Europe 1 (που είναι πιο ειδησεογραφικός σταθμός) θεωρείται «η μετεγγραφή της χρονιάς». Κάθε πρωί ο Νίκος Aλιάγας «συναντά» on air άτυπα και φιλικά όλους τους πολιτικούς της Γαλλίας.

12.00: Στο Μουσείο του Λούβρου
Πάμε στα εγκαίνια της έκθεσης «Αρχαία Μακεδονία. Στο βασίλειο του Μεγάλου Αλεξάνδρου», στο Λούβρο. Φτάνοντας, ένας ψηλός χαμογελαστός κύριος πλησιάζει για να τον αγκαλιάσει. Είναι ο Γάλλος υπουργός Πολιτισμού Frederic Mitterrand (σ.σ. ο Θεόδωρος Πάγκαλος έχει περάσει και έχει ήδη φύγει προκειμένου να γευματίσει). Η έκθεση είναι συναρπαστική και ο Νίκος δεν παύει να τραβάει φωτογραφίες και να τις ανεβάζει στο twitter. Όλοι στην αίθουσα θέλουν να του μιλήσουν. Τους αποφεύγει έξυπνα. Χάνεται στην ομορφιά του χώρου.

14.00: TF1
«Πριν από έντεκα χρόνια ξεκίνησα από εδώ. Είναι το σπίτι μου. Με δέχτηκαν όπως είμαι. Υπάρχει εμπιστοσύνη και σεβασμός». Λέει αλήθεια, το καταλαβαίνεις τη στιγμή που συναντά το security, τα κορίτσια στο καμαρίνι, τους τεχνικούς στο πλατό, το σκηνοθέτη. Όλοι τον σέβονται, τον προσέχουν, τον γνωρίζουν. Το TF1 είναι το μεγαλύτερο ιδιωτικό κανάλι της Ευρώπης, μια μικρή πόλη με 6.000 εργαζόμενους.
Περισσότερα στο Down Town που κυκλοφορεί.


Ο Χιου Γκραντ έγινε μπαμπάς!
Στιγμές ευτυχίας ζει ο Χιου Γκραντ, καθώς πριν λίγες ώρες ήρθε στον κόσμο το πρώτο του παιδί, ένα υγιέστατο κοριτσάκι.
Η εκπρόσωπος του διάσημου πρωταγωνιστή επιβεβαίωσε το ευτυχές γεγονός, λέγοντας: «Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι ο Χιου Γκραντ είναι ο ευτυχισμένος μπαμπάς μιας κορούλας. Ο ίδιος και η μητέρα είχαν έναν σύντομο δεσμό ενώ, αν και η εγκυμοσύνη προέκυψε ξαφνικά, ο Χιου πλέει σε πελάγη ευτυχίας και ήταν πάντα στο πλευρό της. Οι δυο γονείς έχουν συζητήσει τα πάντα και οι σχέσεις τους είναι απόλυτα φιλικές».
Ο 51χρονος σταρ δεν έχει παντρευτεί ποτέ αν και διατηρούσε δεσμό για 13 χρόνια με την Ελίζαμπεθ Χάρλεϊ και για 3 χρόνια με την Τζεμάινα Χαν. Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα το όνομα της μητέρας. Βέβαια ο ίδιος ο Χιού Γκραντ, σε συνέντευξή του το 2009, είχε δηλώσει ότι «δεν εγκαταλείπει την ελπίδα» να γίνει γονιός: «Δεν έχω τόσο κακή σχέση με τα παιδιά συγκριτικά με το παρελθόν».


Η Κατερίνα Παπουτσάκη δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυά της
Καλεσμένη της Ελένης Μενεγάκη, χθες, η Κατερίνα Παπουτσάκη δάκρυσε δύο φορές κατά τη διάρκεια της συνέντευξης.
Η γνωστή ηθοποιός βούρκωσε με την κριτική του Κώστα Γεωργουσόπουλου, ενώ έβαλε τα κλάματα στον «αέρα» όταν αναφέρθηκε στον μπαμπά της.
Η ίδια είπε ότι είναι δεμένη με την οικογένειά της αλλά και με «λίγους και καλούς φίλους» και εκεί βρίσκει στήριγμα στη δύσκολη περίοδο που διανύει. Μεταξύ άλλων, μίλησε για το ρόλο της Αλίκης, αλλά και για την παράσταση «Οι δούλες» στην οποία και πρωταγωνιστεί.
Η Ελένη Μενεγάκη και η Κατερίνα Παπουτσάκη μίλησαν για το θέμα του χωρισμού. Η 32χρονη ηθοποιός, η οποία πρόσφατα χώρισε από τον Ορέστη Τζιόβα, τόνισε ότι μία σχέση τελειώνει αν έχει υπάρξει υποκρισία και αν έχουν τελειώσει όλα τα συναισθήματα: «Δεν έχω εξαπατήσει ποτέ στη ζωή μου. Όταν είμαι κάπου είμαι εκεί ψυχή τε και σώματι (...) Είναι πολλοί οι λόγοι που μπορεί να τελειώσει κάτι. Κάτι γίνεται και κάποια στιγμή τελειώνει! Συμβαίνουν αυτά στη ζωή!» ανέφερε χαρακτηριστικά.
Η Κατερίνα Παπουτσάκη ήταν φορτισμένη καθ' όλη τη διάρκεια της συνέντευξης, ενώ παραδέχθηκε ότι δεν διανύει και την καλύτερη περίοδο της ζωής της. Παρ' όλα αυτά δήλωσε πως είναι σε καλό δρόμο να καταφέρει όλα όσα ήθελε.


Έλενα Παπαρίζου: Πόσο αυστηρή θα είναι στο «Dancing On Ice»;
Η κάμερα του Star συνάντησε την Έλενα Παπαρίζου λίγη ώρα μετά την επίσημη φωτογράφηση της κριτικής επιτροπής του «Dancing On Ice». Η Ελληνίδα ποπ σταρ μίλησε για τον νέο της ρόλοςστ ο συγκεκριμένο σόου.
Η Έλενα εμφανίστηκε με πολύ καλή διάθεση και δήλωσε πως όλα πήγαν πάρα πολύ καλά στη φωτογράφηση. Η κριτική επιτροπή θα βάλει καλούς βαθμούς στους παίκτες; «Πιστεύω πως ναι. Άμα το αξίζουν» είπε. «Πιστεύω ότι όλοι θα δουλέψουν πολύ σκληρά για να βγει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα». Πρόσθεσε πως η ίδια στα καθήκοντά της ως κριτής θα είναι όπως πρέπει: «Δεν είμαι τόσο αυστηρή, όχι. Μια χαρά είμαι. Τον βαθμό 1 δεν πρόκειται να τον δει ποτέ κανείς από εμένα. Συγγνώμη, αλλά είμαστε από τη φύση μας γεννημένα ταλέντα όλοι μας σε κάτι. Το 1 δεν θα το δείτε από εμένα. Μόνο αυτό» είπε.
Ξεχωρίζει κάποιο από τα ζευγάρια ως φαβορί; «Δεν τους έχω δει όλους. Δυστυχώς δεν μπορώ να πω. Θα τα πούμε εκεί την Κυριακή. Δεν μπορώ να πω ποιο μου αρέσει γιατί έχω δει μόνο τρία. Θα τα αδικήσω τα υπόλοιπα» απάντησε και συμπλήρωσε πως «Πιστεύω ότι είναι ένα από τα σόου που δεν περίμενα ποτέ να τα δω στην Ελλάδα. Και χαίρομαι πάρα πολύ που θα γίνει. Πάρα πολύ!».






Πηγή: yupi.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-11-11, 14:57   #692 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

εμ γιατι να μην την αρεσει την Βανδη να ψωνιζει ;;;
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-12-11, 13:35   #693 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Ελεονώρα Μελέτη: Οι συμβουλές του πατέρα της στους συντρόφους της
Με αφορμή τη συμπεριφορά μερικών πατεράδων όταν οι κόρες τους μεγαλώνουν και έχουν τα πρώτα τους φλερτ, η Ελεονώρα Μελέτη μίλησε για τη δική της προσωπική εμπειρία.
«Αυτό το πράγμα με τους νέους άντρες δεν το καταλαβαίνω. Έξαλλοι γίνονται όταν θα μπουν στη διαδικασία να σκεφτούν πως η κόρη τους κάποια στιγμή θα γκομενίσει» είπε η 33χρονη παρουσιάστρια της «Πρωινής Μελέτης» για να πάρει την απάντηση των συνεργατών της πως όλοι οι πατεράδες έτσι είναι: «Εμένα ο πατέρας μου δεν είναι καθόλου έτσι! Τους έβαζε στο σπίτι, τους γνώριζε πάντα και τους έδινε και συμβουλές. Και ο πατέρας μου πάντα έριχνε και την ευθύνη σε μένα. Πάντα αυτός ο άνθρωπος να μην έχει στηρίξει την κόρη του μια φορά!...» δήλωσε.


Μαριάννα Καλλέργη: «Νιώθω ότι δεν είχα ποτέ πατέρα!»
Για την ανύπαρκτη σχέση της με τον πατέρα της μίλησε στην κάμερα της «Πρωινής Μελέτης», η Μαριάννα Καλλέργη.
Η 19χρονη αθλήτρια του Muay Thai μεγάλωσε χωρίς τον πατέρα της, αφού οι γονείς της είχαν χωρίσει όταν εκείνη ήταν πολύ μικρή σε ηλικία. Η ίδια τον γνώρισε πρώτη φορά όταν ήταν 14 χρονών: «Ήταν σύντομη η γνωριμία μας και δεν είχε κάποιο νόημα. Ήταν σύντομη κι από την πλευρά τη δική μου, αλλά και την δική του. Δεν μου αρέσουν οι άνθρωποι που προσποιούνται, που σε θυμούνται στα ξαφνικά» είπε η ίδια.
Ο πατέρας της επικοινώνησε μαζί της, κατά τη διάρκεια της συμμετοχής της στο σόου χορού στον πάγο; «Δεν έδωσα καμία σημασία. Ο πατέρας μου δεν έχει καμία σχέση με μένα. Νιώθω ότι δεν είχα ποτέ πατέρα!» εξομολογήθηκε.


Έλενα Παπαρίζου: «Η πρώτη & τελευταία φορά που μιλάω για το χωρισμό»
Εννιά μήνες μετά το χωρισμό της, η Έλενα Παπαρίζου αποφασίζει να βάλει τα πράγματα στη θέση τους και να μιλήσει -για πρώτη και τελευταία φορά- για τον Τόνι, για το πόσο κοντά έφτασε στο να μη θέλει πια να ζει και για το παιδί που σκοπεύει να υιοθετήσει.
«Φτάσαμε στο σημείο που έπρεπε να τελειώσει, at the end of the road. Ούτε πρόκειται να σου απαντήσω στο ποιος τράβηξε τη σκανδάλη. Τι διαφορά έχει αν το έληξα εγώ ή ο Τόνι ; Στην τελική, οι μόνοι που ξέρουν τι συνέβη είναι εγώ κι εκείνος. Κανένας άλλος. Και δε με ενδιαφέρει τι γράφεται και τι ακούγεται. Εγώ για τον Τόνι δεν πρόκειται ποτέ να πω κακό λόγο. Κανείς δε θα ακούσει κακή κουβέντα για εκείνον από εμένα. Ήταν ο άνθρωπός μου και θα τον στηρίξω. Είχαμε δώδεκα χρόνια δικά μας, τον αγαπούσα πάρα πολύ όλο αυτό το διάστημα και θα τον αγαπάω για όλα όσα ήταν όσο ήμασταν μαζί».
Μιλάτε στο τηλέφωνο ή μιλάνε μόνο οι δικηγόροι μεταξύ τους;
- Αραιά και πού. Ίσα για να δει ο ένας αν είναι καλά ο άλλος.
Θεωρείς ότι θα έπρεπε να έχεις χωρίσει νωρίτερα;
- Θα σου απαντήσω ψυχρά. Όχι, γιατί δεν ήμουν έτοιμη να γίνει πιο νωρίς. Είναι πολύ απλά τα πράγματα. Οι άνθρωποι αλλάζουν κάθε μέρα. Κάτι που ξέρω καλά, γιατί κι εγώ έχω αλλάξει από τότε που πέθανε ο πατέρας μου. Έχω αναθεωρήσει τη ζωή μου, έχω βάλει άλλες προτεραιότητες.
Θα ήθελες ακόμη, με όλα όσα έχουν γίνει, να είχες ένα παιδί από εκείνον;
- Αν είχε συμβεί, θα ήταν παιδί μου. Και ήθελα να κάνω παιδιά με τον Τόνι . Ήμασταν σε μια φάση “αν μας κάτσει, μας έκατσε”. Τώρα δε θέλω.
Δε σε χάλασε που τον είδες να βγαίνει τόσο σύντομα με κάποια άλλη, και μάλιστα κάπου όπου ήταν παρόντες φωτογράφοι;
- Είτε τώρα είτε λίγο αργότερα, κάποια στιγμή αυτό θα συνέβαινε. Και αν κάτι με είχε ενοχλήσει, θα του το είχα πει προσωπικά. Εντάξει, έπρεπε να προσέχει κι αυτός κι αυτή. Αν και, από ό,τι ξέρω, απλώς έτυχε να είναι παρόντες παπαράτσι. Δε βρέθηκε επίτηδες εκεί. Αλλά, να σου πω κάτι, και τι έγινε; Έκαναν κάτι κακό; Και να βγήκαν και να χαμουρεύτηκαν και να έκαναν σεξ, ποιον πείραξαν; Υπάρχει πιο ανθρώπινο πράγμα από το να θέλει να κάνει σεξ ο άνθρωπος;





Πηγή: yupi.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-12-11, 16:40   #694 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

ωραια η παπαριζου ! γυναικα ρε παιδι μου ...οχι σαν κατι μισορεξιές !
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-12-11, 18:29   #695 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Ναι, είδες? Ούτε μία ρυτιδούλα... σαν 18χρονο είναι (είπε κανείς "Photoshop"? )
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-12-11, 19:11   #696 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

Οοοόχι! Δεν είπα τίποτα. Δυνατά!
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-11, 14:43   #697 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

εννοουσα μπαμπάτσικια ....οχι κοκκαλιαρα !
ειναι και 30 φευγα ! γιατι να μην εχει ρυτιδα ;
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-12-11, 18:27   #698 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Να έχει. Δεν είπα να μην έχει. Αλλά πού είναι στη φωτό?
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-01-12, 12:39   #699 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


«Ομορφάααντρα μου»!
Ανυπερθέτως, είναι η ατάκα της περασμένης χρονιάς, ενώ από ό,τι φαίνεται, και της φετινής, αφού συνεχίζει να ακούγεται παντού. Ο συμπαθητικός τύπος που πουλάει τα χοτ ντογκ έξω από το γήπεδο έχει γίνει το πρόσωπο των ημερών, ενώ σίγουρα όλοι αναρωτηθήκαμε αν φτιάχνει στα αλήθεια το πιο «με από όλα» χοτ ντογκ έξω από το «Καραϊσκάκη».
Αλήθεια, και ποιος δεν θα ήθελε ένα τόσο λαχταριστό χοτ ντογκ; Ενα χοτ ντογκ με τα όλα του. Με λουκάνικο, πατατούλες, ντομάτα, κρεμμυδάκι βραστό, αν υπάρχει πρόσωπο, και ωμό, αν δεν υπάρχει, κέτσαπ, μουστάρδα, φτιαγμένο από τα χεράκια ενός ομορφάντρα, ο οποίος κλέβει την παράσταση.
Ο «ομορφάντρας», ο τύπος πίσω από τον πάγκο που έκλεψε καρδιές στη διαφήμιση της γνωστής εταιρείας κινητής τηλεφωνίας με τις χιουμοριστικές ατάκες του, είναι ο ηθοποιός Μανώλης Μαυροματάκης. Πρόκειται για έναν εξαίρετο και βραβευμένο καλλιτέχνη με λαμπρή πορεία στο θέατρο και στον κινηματογράφο, που όμως αυτούς τους δύσκολους καιρούς, όπως και πολλοί συνάδελφοί του, στρέφεται σε διαφημίσεις, μιας και οι δουλειές στο θέατρο, στην τηλεόραση και στο σινεμά είναι περιορισμένες.
Ο Μανώλης Μαυροματάκης έχει κάνει σημαντική πορεία στο καλλιτεχνικό στερέωμα και το κοινό τον έχει αγαπήσει για τις υποκριτικές ικανότητές του. Εχει πάρει το πρώτο βραβείο ανδρικής ερμηνείας στο Φεστιβάλ Δράμας για την ταινία «Τα παιδιά της Σπιναλόγκας» του Κώστα Αθουσάκη που προβλήθηκε το 2007.
Εχει παίξει και έχει υπάρξει συντελεστής στις ταινίες: «Μαριονέτα» (2007), «Uranya» (2006), «Το όνειρο του σκύλου» (2005), «Quo vadis» (2004), «Μπραζιλέρο» (2001), «Ενας λαμπερός ήλιος» (2000), «Η γωνία του Παραδείσου» (1998), «Πριν το τέλος του κόσμου» (1996), «Ελεύθεερη κατάδυση» (1995), «Λευτέρης Δημακόπουλος» (1993), ενώ στο θέατρο έπαιξε στην παράσταση «Ο Ζορμπάς, η πραγματική ιστορία». Ακόμα, έχει συνεργαστεί και με τον Πάνο Κοκκινόπουλου στον «Κόκκινο Κύκλο».
Ο Μανώλης Μαυροματάκης κατάγεται από οικογένεια μεσοαστών. Οι γονείς του ήταν απλοί άνθρωποι από χωριά της Κρήτης και της Ναυπάκτου. Τον μεγάλωσαν λιτά και του έμαθαν να είναι ταπεινός και να μην αυτοπροβάλλεται. Αυτός είναι και ο λόγος που ίδιος δεν επιδιώκει τη δημοσιότητα, ενώ μετά την επιτυχία του σποτ μάλλον αισθάνεται άβολα από το υπερβολικό ενδιαφέρον των ΜΜΕ για το πρόσωπό του. Σημασία για τον Μανώλη Μαυροματάκη έχει να αναγνωρίζουν οι άλλοι την καλλιτεχνική αξία του και όχι να την προωθεί ο ίδιος.
Σε πρόσφατη συνέντευξή του παραδέχτηκε πως οι διαφημίσεις του αποφέρουν αρκετά χρήματα, αφού ένα σποτ μοιάζει γι’ αυτόν σαν συμβόλαιο, σαν να πληρώνεται για επτά μήνες από το θέατρο.
Ο Μανώλης Μαυροματάκης είναι άνθρωπος χαμηλών τόνων. Δεν κάνει τηλεοπτικές εμφανίσεις, αφού, όπως έχει αναφέρει, πιέζεται με τη διαδικασία του να βρεθεί στο στούντιο μιας εκπομπής, ενώ δεν βλέπει τηλεόραση.
Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Μανώλης Μαυροματάκης πρωταγωνιστεί σε διαφημιστικό σποτ. Η προηγούμενη διαφημιστική δουλειά του ήταν επίσης… σουξεδιάρα. Ηταν το σποτ που είχε γίνει για το Τζόκερ με την ατάκα «πετάει ο γάιδαρος;», που είχε γίνει επίσης της μόδας. Ο ηθοποιός πλησίαζε το γκισέ του αεροδρομίου και εκεί τον ρωτούσαν «αν πετάει ο γάιδαρος» κι αυτός απαντούσε «πετάει».
Ο ίδιος έχει δηλώσει πως όπου πήγαινε τότε τον ρωτούσαν «αν πετάει ο γάιδαρος», ενώ τώρα, όταν τον συναντούν στον δρόμο, του φωνάζουν «ομορφάααντρα μου»! Γεγονός που τον φέρνει σε αμηχανία και δύσκολη θέση, αφού δεν έχει συνηθίσει στην τόσο μεγάλη αναγνωρισιμότητα.


Ζωζώ Σαπουντζάκη: «Έβλεπα κάθε πρωί τον Σινάτρα με πιτζάμα!»
Τα θρυλικά πάρτι, τα λαμπερά χρόνια στην Αμερική, o Sinatra, o Cary Grant, το νούμερο που ενόχλησε τη χούντα, τα δώρα, οι θαυμαστές της. Η Ζωζώ Σαπουντζάκη τα ξαναζεί όλα…
- Ένας Άραβας, τότε που εμφανιζόμουν στο παραλιακό κέντρο Παγκόσμιο, που αργότερα έγινε Φαντασία, πρώτο όνομα με τον Βοσκόπουλο και τον Μεταξόπουλο, μου πρόσφερε ένα δαχτυλίδι, τον ευχαρίστησα, αλλά δεν το δέχτηκα. Ήμουν μυαλωμένη. Δεν ήμουν αυτή που έβλεπαν και έλεγαν «Τώρα θα βγω μαζί της». Δεν είμαι ψώνιο, αλλά πιστεύω σʼ αυτό που κουβαλάω πάνω μου. Και πρόσεχα πάντα το σώμα μου, αν και είμαι γλυκατζού. Τι κουρκουμπίνια και τουλούμπες έχω φάει στη Θεσσαλονίκη! Αλλά μετά τα στερήθηκα όλα και απλώς τα μύριζα. Έλεγα στον εαυτό μου «Πες ότι το ʼφαγες». Παρηγοριόμουν στη σκέψη ότι θα φορούσα μια τουαλέτα και θα έλεγα της μοδίστρας «σφίξε κι άλλο!».
...
Με τον Frank Sinatra ήταν δίπλα δίπλα τα ξενοδοχεία μας. Τον έβλεπα κάθε πρωί με την πιτζάμα και αχτένιστο, αλλά δεν ήξερα αγγλικά πολλά και του έλεγα απλές λεξούλες. Γελούσε. Δίπλα ερχόταν ο Charles Boyer με ένα καπέλο γυριστό και το μπαστουνάκι του και έπινε το καφεδάκι του στο Café de la Paix. Γεροντάκι, αλλά άρχοντας! Και ο Cary Grant, που δεν ήξερε ποια είμαι, αλλά μόλις πέρασα από μπροστά του, μαυρισμένη και με άσπρο ταγέρ, μου έκανε ένα σφύριγμα, μα ένα σφύριγμα!

(Περισσότερα στο DownTown που κυκλοφορεί).


Ο Άστον Κούτσερ στην Αθήνα
Ο προσφάτως χωρισμένος με τη Ντέμι Μουρ ηθοποιός Άστον Κούτσερ βρίσκεται στην Αθήνα και μάλιστα έκανε αισθητή την παρουσία του διασκεδάζοντας τόσο στο Villa Mercedes -στο πάρτι που έπαιζε μουσική η Ναταλία Γερμανού- όσο και στο Posidonio, όπου παρακολούθησε τον Πάνο Κιάμο.
Ο 33χρονος σταρ του Χόλιγουντ διασκέδασε με την παρέα του από νωρίς τη νύχτα στο Villa Mercedes ενώ περίπου στις 5 τα ξημερώματα έφτασε στο Posidonio. Αρχικά, έκατσαν σε έναν από τους καναπέδες του νυχτερινού κέντρου, ενώ λίγη ώρα αργότερα μεταφέρθηκαν σε ένα από τα κεντρικά τραπέζια μπροστά στην πίστα.
Ο Άστον Κούτσερ χαιρετήθηκε με τον Πάνο Κιάμο ενώ ενθουσιάστηκε με τον λουλουδοπόλεμο, στον οποίο δεν κάθισε αμέτοχος. Επίσης, όλο το βράδυ βιντεοσκοπούσε με το κινητό του τηλέφωνο τον γνωστό τραγουδιστή ενώ δεν έπαψε να φωτογραφίζεται με τα υπόλοιπα μέλη της παρέας του.
www.yupi.gr

Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-01-12, 00:18   #700 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

Σταύροοοοο, χώρισε το Κάτι το Πέρρυ!:14:
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.