KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Οι Δύσεις

Οι Δύσεις Τι συμβαίνει στον κόσμο, πάρτε το βούκινό σας κι ελάτε!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 15-01-09, 12:36   #11 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο maRtina Εμφάνιση μηνυμάτων
esy mgkliime den eprepe na postareis edo ...


giati esy den stamathses , esy synexizeis na gymnazesai ...kai malista to katexeis ap oti katalaba
...απλα προσπαθω να ''προστατεψω'' οποιους σκεφτονται να ξεκινησουν γυμναστηριο και να μην χασουν πολυτιμο χρονο ακουγοντας τις ηλιθιοτητες των περισσοτερων γυμναστων και καγκουρο-φαρμακωμενων(εγω εχασα τουλαχιστον 2.5 χρονια)....

μα ρε παιδια,πραγματικα υπαρχουν κατι ακυρες στιγμες που θελεις να πηδηξεις απο το μπαλκονι με αυτα που ακους.....ας θυμηθω μερικες επικες καταστασεις:

1)σκαει πιτσιρικι 16χρονο στο gym..με κοιλιτσα μεν,αλλα σχετικα δεμενο παιδακι λογω το οτι δουλευει στην ψαραγορα στην Αθηνας...και παει και του λεει ο ανεκδιηγητος ο γυμναστης για να χασει την μπακα να τρωει την ημερα κανα δυο φρουτα και καμια σαλατα....δουλευει ρε ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΕ τοσες ωρες την ημερα.πως θα την παλεψει με καμια 500 αρια θερμιδες ΟΛΗ την ημερα??
και το σημαντικοτερο με αυτην την διατροφη,πρωτα θα χασει ΟΛΗ την μυικη μαζα του καταληγοντας 13 χρονη τυφλη βιετναμεζα που βομβαρδιζεται απο ναπαλμ και μετα θα γραμμωσει

2)σκαει τυπακι του 1,80 γυρω στα 65 κιλα,skinny fat,δηλαδη παντελης απουσια μυικης μαζας και μικρη κιλιτσα...τον ρωταει ο ''γυμναστης'' θες γραμμωση η ογκο?απανταει το πανεξυπνο παιδακι:γραμμωση,δεν μ'αρεσει ο ογκος....ΤΙ ΝΑ ΓΡΑΜΜΩΣΕΙΣ ΡΕ ΣΑΜΙΑΜΙΔΙ,ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΣΟΥ?
και αντι να κατσει να του εξηγησει ο ''γυμναστης'' οτι πρεπει πρωτα να αποκτησει καποια μυικη μαζα και υστερα να νοιαστει για γραμμωση κλπ,του πουλαει μια πρωτεινη,και το στελνει να κανει σε ολες τις ασκησεις 953675 επαναληψεις
Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 12:55   #12 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

Vasilo mode on/ re su mgkiilme den anebazeis kana erothmatologio-test na sumplhroso me ta stoixeia pou 8es na xereis, gi ana moy etoimaseis kamia diatrofi?
Vasilo mode of/

__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 13:07   #13 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή

......το πρωταρχικο βαρος πηγαινει στην προπονηση,και επεται η διατροφη...η διατροφη απο μονη της δεν κανει και πολλα πραγματα...αλλα χωρις πλακα,αν θες ψαξε λιγο το φορουμ που ποσταρα πιο πριν...εχει 2-3 μελη(epote,asxetos,acidhell) ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ-ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 13:08   #14 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

τα της γυμναστικης τα βασικα τα κατεχω...ε δεν θελω να γινω και χτιστή , αλλα απο διατροφη sono mpoufoni !
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 13:30   #15 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή

OK.....
μερικα βασικα πραγματα
1)ο κυριος ογκος των υδατανθρακων να βρισκεται στο πρωινο,πριν και μετα τη προπονηση...ειναι οι ωρες της ημερας που το σωμα τους χρειαζεται πιο πολυ...τις αλλες ωρες μπορεις ανετα να τους αποφυγεις
2)μικρα και συχνα γευματα κατα την διαρκεια της ημερας
3)καθε γευμα να περιεχει καποια πηγη πρωτεινης(πχ αυγα,κρες γαλακτοκομικα κλπ)
4)τα λιπαρα δεν ειναι κακα..ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΑ για ενα σωρο απαραιτητες βιολογικες διεργασιες...ο κυριος ογκος των λιπαρων θα πρεπει να προερχεται απο ελαιολαδο,ξηρους καρπυς,ταχινι,λιπαρα ψαρια κλπ...
5)οι υδατανθρακες καλο ειναι να προερχονται απο πηγς απως καστανο ρυζι,οσπρια,φρουτα,λαχανικα κλπ
6)στα γευματα που εχετε υδαταναθρακες,οσο μπορειτε μην τα φορτωνετε και με λιπαρα...αφηστε τα για τα αλλα γευματα που δεν εχετε υδατανθρακες....γενικα υδατανθρακες και λιπαρα στο ιδιο γευμα δεν ειναι και ο καλυτερος συνδυασμος
7)αναλογια υδατανθρακων-πρωτεινων-λιπους....ενα βασικο ratio ειναι 50-30-20...μπορειτε να πειραματιστειτε μεταβαλλοντας ελαφρα τις αναλογιες...κυριως αλλαζοντας ποσοστα υδατανθρακων και λιπους
8)πανω απο ολα,παιζει ρολο το θερμιδικο ισοζυγιο..τρως λιγοτερα απο οσα καταναλωνεις χανεις βαρος-καταναλωνεις οτι τρως=σταθερο το βαρος κλπ....
9)δε μου ρχεται κατι αλλο τωρα..αν μου ρθει θα ποσταρω
Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 13:50   #16 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

8)πανω απο ολα,παιζει ρολο το θερμιδικο ισοζυγιο..τρως λιγοτερα απο οσα καταναλωνεις χανεις βαρος-
1)σκαει πιτσιρικι 16χρονο στο gym..με κοιλιτσα μεν,αλλα σχετικα δεμενο παιδακι λογω το οτι δουλευει στην ψαραγορα στην Αθηνας...και παει και του λεει ο ανεκδιηγητος ο γυμναστης για να χασει την μπακα να τρωει την ημερα κανα δυο φρουτα και καμια σαλατα....δουλευει ρε ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΕ

Δυσκολο μου φενεται το προγραμματκι.και ποιο πολυ γιατι δεν ξερω ποιες ειναι οι τροφες που περιεχουν πχ υδατανθρακες κτλ..απο εκει και περα ο πειραματισμος που εγραψες στις αναλογιες ...τα νουμερα αυτα σε τι αντιστοιχουν? σε γραμμαρια? και ποσο να πειραματειστω? αφου δεν θα βλεπω αποτελεσματα σε μια μερα ..πως θα καταλαβω τι ειναι καλυτερο γι αμενα?

να αυτα δεν μπορω με τις διατροφες.
και παντα σε περιοδους διαιτας κανω τα χειροτερα ...ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΤΙΠΟΤΑ :παρτα: , πινω μονο καφε για να με μπουκωνει ...χανω γρηγορα μεν με αυτο τον τροπο αλλα απο την πρωτη μερα που θα φαω αμεσως θα παχυνω
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 14:07   #17 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή

τα 2 πρωτα quote γιατι τα εκανες?

επειδη ειμαι ολιγον ασχετος περι internet και δεν ξερω πως να ανεβασω ενα καταλογο που χω με τροφες ποσοστα κλπ.....--> http://www.bodybuilding.com/fun/nutrient.htm
εχει οτι μπορεις να φανταστεις...απλα ειναι απο τα λιγα section του site που αξιζει...

νουμερα αντιστοιχουν σε ποσοστα επι τοις εκατο,της συνολικης προσληψης θερμιδων(δηλαδη 50-30-20 σημαινει οτι οι μισες θερμιδες θα ερχονται απο υδατανθρακες,το 30% απο πρωτεινες κα το υπολοιπο 20% απο λιπη)....1γρ πρωτεινης=4 θερμιδες,1γρ υδατανθρακων=4 θεριδες και 1 γρ λιπους=9 θερμιδες
Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 14:09   #18 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή

στο πρωτο εννοω οτι αν καταναλωνεις περισσοτερη ενεργεια απο αυτην που προσλαμβανεις μεσω της τροφης τοτε,θα χασεις βαρος...ακομα και αν τρως σαβουρα...τωρα το τι ειδους βαρος θα χασεις ειδικα αμα δεν κανεις και γυμναστικη....ειναι αλλο θεμα
Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 14:16   #19 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

φενκσ builderi wanna be
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-01-09, 14:19   #20 Αρχή
mgkillme
traxana-bol 88
 
Το avatar του χρήστη mgkillme
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Περιοχή: Στην κοσμάρα μου
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 1.610
Προεπιλογή

Ο χρήστης mgkillme δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.