KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Οι Δύσεις

Οι Δύσεις Τι συμβαίνει στον κόσμο, πάρτε το βούκινό σας κι ελάτε!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 03-05-12, 13:29   #711 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Talking


Lady Gaga: Χώρισε!
Η Lady Gaga και ο πρωταγωνιστής της σειράς Vampire Diaries, Τέιλορ Κίνεϊ, χώρισαν μετά από δέκα περίπου μήνες σχέσης.
Λέγεται ότι ο ηθοποιός σκεφτόταν μόνο τον εαυτό του και δεν καταλάβαινε καθόλου τη Λαίδη Γκούγκου κι έτσι αποφάσισαν να χωρίσουν τα τσανάκια τους. Ευτυχώς για τη Λαίδη, θα βρίσκεται συνεχώς σε περιοδείες μέχρι του χρόνου κι έτσι μέχρι να συνειδητοποιήσει ότι έχει χωρίσει θα τον έχει ξεχάσει.


Μιχάλης Ζαμπίδης: Η προσωπική του ζωή και η εξάμηνη αποχή από το σεξ
Καλεσμένος στην εκπομπή “Movies & Stars” στο MTV ήταν ο Μιχάλης Ζαμπίδης. Ο πρωταθλητής του kick boxing μίλησε στον Γιώργο Σατσίδη για την προσωπική του ζωή, τη σχέση του με τις γυναίκες και το σεξ στη ζωή του.
-Δεν θεωρώ ότι η προσωπική μου ζωή είναι τόσο καλή όσο η επαγγελματική μου. Έχω πολλά πάνω και κάτω. Είναι άστατη. Η προσωπική μου ζωή δεν είναι σταθερή. Το γεγονός ότι είμαι σε μια τέτοια εγρήγορση επαγγελματική και μπαίνω στον έναν αγώνα μετά τον άλλο, δεν ξέρω αν είναι ό,τι καλύτερο για γάμο.
Σε άλλο σημείο της συνέντευξης αποκάλυψε:
- Ένας αθλητής πρέπει να μην κάνει σεξ 3 μέρες πριν τον αγώνα. Μέχρι δηλαδή και πριν 3 μέρες είναι ελεύθερος. Εγώ προσωπικά έχω μπει σε πολύ μεγάλες περιόδους αποχής. Όταν ήμουν σε μικρότερη ηλικία είχα κάνει 6μηνη αποχή από το σεξ γιατί παράλληλα έκανα και έναν πνευματικό αγώνα. Είχε σημαντικό ρόλο η στέρηση και η πειθαρχία του μυαλού. Οι 6 μήνες ήταν τεράστια εμπειρία και τότε θυμάμαι είχε λειτουργήσει θετικά, τουλάχιστον στο προπονητικό μου κομμάτι.
Τέλος, δεν δίστασε να δηλώσει κτητικός με τις συντρόφους του:
- Στον έρωτα είμαι πολύ δοτικός, μπορώ να πω ότι είμαι κτητικός αλλά βασικά λέω ανοιχτά ό,τι αισθάνομαι και τα καλά και όσα με ενοχλούν. Αν μου φέρεσαι καλά, πολλαπλασιάζω επί 10, αν μου φέρεσαι έτσι κι έτσι, σηκώνω άμυνες και μαζεύομαι.


Δέσποινα Βανδή: μιλά για το τέλος της φιλίας με την Ελένη Μενεγάκη
Σε συνέντευξή της στο περιοδικό OK!, η Δέσποινα Βανδή μιλά για πρώτη φορά ανοιχτά για την παρεξήγηση που την απομάκρυνε από την Ελένη Μενεγάκη, μετά από φιλία χρόνων.
- Η ζωή τα έφερε έτσι που δεν υπάρχει η μια στη ζωή της άλλης. Εγώ την έχω καλά μέσα μου την Ελένη. Θεωρώ ότι κι εκείνη με έχει καλά. Απλά δεν ξανασυναντηθήκαμε. Κάποια στιγμή έγινε μια παρεξήγηση για κάτι που είχα πει σε ένα περιοδικό -το πήρε άσχημα- αλλά δεν το εννοούσα έτσι όπως το εξέλαβε. Είπα κάτι δημόσια, που το έλεγα για πλάκα και σ΄ εκείνη. Της το εξήγησα, το κατάλαβε. Καμιά φορά όμως χάνεσαι με ανθρώπους. Έχουμε πολλά κοινά σημεία με την Ελένη. Μου άρεσε που ερχόταν σπίτι, έκοβε μια ντομάτα από τον μπαχτσέ και την έτρωγε. Έτσι είμαι κι εγώ. Μας αρέσουν τα ίδια πράγματα, τα παιδιά, το σπίτι, το καλό φαΐ. Ποτέ δεν ξέρεις. Ίσως κάποια στιγμή, συναντηθούμε ξανά. (...) Έχω βγάλει ανθρώπους από τη ζωή μου, χωρίς αυτό όμως να σημαίνει ότι έχω σταματήσει να τους αγαπώ. Μπορεί να έχω απογοητευτεί, να έχω πληγωθεί, αλλά η αγάπη δεν φεύγει ακόμα και αν δεν μιλιόμαστε πια.

Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-12, 19:11   #712 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Αλλη μία Ελληνίδα που... εμπλέκεται με τον Τζέιμς Μποντ
Ακόμη μία Ελληνίδα -μετά την Τόνια Σωτηροπούλου- θα εμφανιστεί στην ταινία του Τζέιμς Μποντ «Skyfall» που πρόκειται να κάνει πρεμιέρα στις αίθουσες των κινηματογράφων στις 9 Νοεμβρίου.
Η Λένα Καλουτσάκη βρέθηκε πριν από λίγο καιρό στην Κωνσταντινούπολη για τα γυρίσματα της διεθνούς παραγωγής, στην οποία υποδύεται μια τουρίστρια.
- Αισθάνθηκα πολύ όμορφα. Εζησα μια μοναδική εμπειρία. Υπήρχε φοβερή οργάνωση στα γυρίσματα… Δεν μπορούσε να περάσει όποιος να ’ναι στον χώρο όπου γυρίζονταν κομμάτια της ταινίας. Ο καθένας που συμμετείχε είχε ειδικό πράσινο καρτελάκι στο χέρι. Η αντιμετώπιση του συνεργείου απέναντι σε όλους μας ήταν ίση. Παρά το γεγονός ότι τα γυρίσματα ξεκινούσαν το πρωί και διαρκούσαν μέχρι το βράδυ, χάρη στην εξαιρετική οργάνωση που υπήρχε δεν ήταν εξαντλητικά. Η ταινία είχε δύο σκηνοθέτες, ενώ υπήρχαν τρεις κασκαντέρ μόνο για τον Ντάνιελ Κρεγκ. Ολοι λειτουργούσαν σαν να ήταν σε πάρτι. Ζούσαν στο έπακρο την κάθε στιγμή.
Η ηθοποιός, αφού επέστρεψε πριν από λίγες ημέρες στην Ελλάδα, ετοιμάζεται ήδη για το επόμενο βήμα της. Πρόκειται να συμμετάσχει στη νέα ταινία των Πάνου Ηλιακόπουλου και Δημήτρη Αντωνίου σε σκηνοθεσία Πάνου Ηλιακόπουλου με τίτλο «Αθάνατη πραγματικότητα», στην οποία έχει τον ρόλο της Αμαζόνας.


Παντρεύτηκε η Ντρου Μπάριμορ
Στο κτήμα έξω από το σπίτι της ηθοποιού στο Μοντεσίτο της Καλιφόρνια έγινε το Σάββατο ο γάμος της Ντρου Μπάριμορ και του αγαπημένου της, Γουίλ Κόπελμαν. Το ζευγάρι, που είχε αρραβωνιαστεί πριν πέντε μήνες, περιμένει το πρώτο του παιδί.
Μεταξύ των καλεσμένων ήταν και η καλή φίλη της 37χρονης ηθοποιού, Κάμερον Ντίαζ, αλλά και η έγκυος Ρις Γουίδερσπουν με τον σύζυγό της, Τζιμ Τοθ.
Η Μπάριμορ φόρεσε ένα νυφικό του οίκου Chanel, που πηγή του αμερικανικού People περιέγραψε ως «κλασικό, απλό και πολύ όμορφο».


Ντέμι Μουρ - Άστον Κούτσερ: Σενάρια επανασύνδεσης!
Το ενδεχόμενο της επανασύνδεσης της Ντέμι Μουρ με τον Άστον Κούτσερ δεν είναι εντελώς απίθανο -σύμφωνα τουλάχιστον με τη βρετανική «Sunday Mirror».
Όπως αναφέρει το ρεπορτάζ της εφημερίδας το πρώην ζευγάρι βρέθηκε πριν από λίγες μέρες σε πάρτι για τα γενέθλια του ραβίνου της Καμπάλα, Yehuda Berg, ο οποιος είναι μάλιστα ο άνθρωπος που είχε τελέσει τον γάμο τους το 2005. Σύμφωνα πάντα με τη «Sunday Mirror», οι δυο τους όχι μόνο δεν απέφυγαν να έρθουν πρόσωπο με πρόσωπο κατά τη συνάντησή τους, αλλά αγκαλιάστηκαν τρυφερά, μην κρύβοντας πως υπάρχουν ακόμα, και από τις δύο πλευρές, συναισθήματα.
Το αποκορύφωμα της βραδιάς ήταν όταν ο 34χρονος ηθοποιός ανέβηκε στο βήμα για να βγάλει λόγο προς τιμήν του εορτάζοντα και ξέσπασε σε λυγμούς. Με μάτια δακρυσμένα είπε: «Έκανα τεράστια λάθη μέσα στον τελευταίο χρόνο...». Η φωνή του άρχισε να σπάει όσο μιλούσε. Και ξαφνικά ξέσπασε σε κλάματα. Κατέβηκε από το βήμα με τον κόσμο να χειροκροτεί και την Ντέμι να κοιτάζει παγωμένη.
Παράλληλα, και η Ντέμι Μουρ φαίνεται να σκέφτεται το ενδεχόμενο της επανασύνδεσης -έτσι τουλάχιστον φαίνεται από τη δραστηριότητά της στο twitter. Αφού επεσήμανε ως “αγαπημένο” της ένα tweet που ανέφερε «Όλοι κάνουμε λάθη. Μην αφήσεις να γίνουν αυτά ο λόγος που θα αφήσεις κάποιον», στη συνέχεια έκανε το ίδιο με το σχόλιο «Μερικές φορές χρειάζεται να αγαπάς τους ανθρώπους από απόσταση και να τους δίνεις χώρο και χρόνο να σκεφτούν καλύτερα».
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-12, 11:58   #713 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Γιατί ξέσπασε σε λυγμούς η ωραία Νταϊάνα
Με μήνυση θα απαντήσει η Νταϊάνα Ιγροπούλου σε δημοσίευμα που την παρουσιάζει ως μέλος ιστοσελίδας για συνοδούς πολυτελείας σε ισχυρούς άντρες του πλανήτη.
Μάλιστα, στην πρώτη σελίδα αυτής της διαδικτυακής πύλης υπάρχουν και φωτογραφίες του γνωστού μοντέλου, που τα τελευταία χρόνια διδάσκεται την τέχνη της ηθοποιίας σε δύο δραματικές σχολές του Λονδίνου.
«Καλέ, τι πράγματα είναι αυτά; Θα πάθω κάτι. Παναγία μου. Χτυπάει πολύ δυνατά η καρδιά μου…» Αυτή ήταν η πρώτη αντίδραση της Νταϊάνας, που παραλίγο να της πέσει το τηλέφωνο από το χέρι στο άκουσμα της είδησης…
«Είναι ψέματα. Δεν έχω καμία σχέση με αυτή την ιστορία και θα υποβάλω μήνυση για το δημοσίευμα αυτό. Είμαι στο Λονδίνο και προσπαθώ να τελειώσω τη σχολή μου. Χρωστάω τρία τελευταία μαθήματα στη σχολή, μεταξύ άλλων και κάποιους μονολόγους του Σαίξπηρ» λέει και αφήνει μεγάλα κενά. Είναι πολύ αναστατωμένη, ξεσπάει σε λυγμούς…
Η Νταϊάνα Ιγροπούλου προσπαθεί να βρει την αυτοκυριαρχία της. Ξεκινάει κάτι να πει, αλλά δεν ολοκληρώνει. «Σκέφτομαι να συνδυάσω την πασαρέλα και την υποκριτική. Αχ, δεν αισθάνομαι καθόλου καλά. Εχω υποστεί ισχυρό σοκ. Εχω τρομοκρατηθεί…»
Η Νταϊάνα θα έρθει τον Σεπτέμβριο στην πατρίδα για διακοπές. Εως τότε θα παίρνει μέρος στις οντισιόν στο West End του Λονδίνου.


Μάνα οργάνωσε τον βιασμό της 16χρονης φίλης του γιου της στο Ρέθυμνο!
Για ηθική αυτουργία στον κατά συρροή βιασμό της 16χρονης συντρόφου του γιου της κατηγορείται από τις διωκτικές αρχές του Ρεθύμνου μία γυναίκα. Η πρωτοφανής υπόθεση, που έχει προκαλέσει σοκ στο πανελλήνιο, αποκαλύφθηκε όταν το ανήλικο κορίτσι μετέβη σε άθλια κατάσταση στο Τμήμα Ασφαλείας Γεροποτάμου και κατήγγειλε ότι είχε βιαστεί διαδοχικά από τέσσερις αλλοδαπούς, δύο Πακιστανούς και δύο Ινδούς.
Σύμφωνα με όσα ανέφερε σε δηλώσεις του ο αστυνομικός διευθυντής Ρεθύμνου Μανώλης Παραδουλάκης, «η 16χρονη συζούσε με έναν 19χρονο άνδρα στην περιοχή. Ομως, οι γονείς του, οι οποίοι δεν συμφωνούσαν με τον δεσμό τους, αποφάσισαν να κάνουν κακό στο κορίτσι. Η μητέρα του φίλου της μαζί με τον σύζυγό της τής είπαν ότι θα την πήγαιναν να βρει δουλειά. Ετσι, την οδήγησαν σε ερημική τοποθεσία όπου την περίμεναν δύο Πακιστανοί και δύο Ινδοί, οι οποίοι τη βίασαν» τόνισε.
Η 16χρονη με όση δύναμη της είχε απομείνει έφτασε μέχρι την πόρτα του Τμήματος Ασφαλείας και εξιστόρησε στους αστυνομικούς τον εφιάλτη που είχε ζήσει. Τους είπε ότι οι γονείς του φίλου της την μετέφεραν σε σπίτι στην περιοχή Καλονύχτη, αλλά όταν άνοιξε η πόρτα και μπήκαν μέσα, τότε έντρομη αντίκρισε τέσσερις αλλοδαπούς να την περιμένουν. Αμέσως προσπάθησε να διαφύγει, αλλά τόσο η μητέρα του φίλου της όσο και οι αλλοδαποί την έπιασαν και άρχισαν να της βγάζουν τα ρούχα. Παρά τις εκκλήσεις της και τις κραυγές πόνου και απόγνωσης να σταματήσουν, και οι τέσσερις άρχισαν να ικανοποιούν πάνω της τις αρρωστημένες σεξουαλικές τους ορέξεις.
Παρούσα στη φρίκη ήταν η μητέρα του 19χρονου, η οποία μάλιστα, σύμφωνα με τους ισχυρισμούς της ανήλικης, προέτρεπε τους βιαστές να συνεχίσουν το άρρωστο έργο που είχαν αναλάβει. Αμέσως οι αστυνομικοί μετέβησαν τόσο στο σπίτι των αλλοδαπών όσο και στο σπίτι του ζευγαριού και συνέλαβαν και τα έξι άτομα.
Επίσης, συνελήφθη ένα ακόμη άτομο, το οποίο, όπως αποκαλύφθηκε από την έρευνα των αστυνομικών, είχε συστήσει τους αλλοδαπούς στους γονείς προκειμένου να σακατέψουν ψυχολογικά και σωματικά τη 16χρονη φίλη του γιου τους. Πίστευαν ότι με αυτό τον τρόπο θα κατάφερναν τελικά να τους χωρίσουν. Και οι επτά συλληφθέντες αντιμετωπίζουν βαριές κατηγορίες και θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα.


Οι "περιπέτειες" του γερόλυκου της ροκ!
Τις επιτυχίες του αλλά και τα all star απωθημένα του αθεράπευτα γυναικά της ροκ Μικ Τζάγκερ αποκαλύπτει ένα νέο βιβλίο που μεγεθύνει την κλειδαρότρυπα στην προσωπική ζωή του ίδιου αλλά και κάποιων πολύ διάσημων γυναικών!
Σύμφωνα με το βιβλίο του Κρίστοφερ Αντερσεν «Mick: The Wild Life and Mad Genius of Jagger», ο τραγουδιστής των Rolling Stones επιδίωξε να ρίξει στο κρεβάτι του την Αντζελίνα Τζολί όταν τη γνώρισε στα γυρίσματα του βιντεοκλίπ «Anybody Seen My Baby» το 1997.
Παρά το γεγονός ότι ήταν παντρεμένος με την Τζέρι Χολ, δεν δίστασε να επιστρατεύσει τη γοητεία του, ενώ σύμμαχο στην προσπάθειά του βρήκε τη μητέρα της ηθοποιού, Μαρσελίν Μπετράντ, που έβλεπε με ενθουσιασμό μια τέτοια σχέση.
Οπως αναφέρεται στο βιβλίο, η μητέρα της Τζολί ήλπιζε ότι ο Τζάγκερ θα μάθαινε στην κόρη της πώς να διαχειρίζεται τη δημοσιότητα.
Η νεαρή τότε σταρ, που ήταν παντρεμένη με τον ηθοποιό του «Trainspotting» Τζόνι Λι Μίλερ, είχε αρχίσει να επιδεικνύει τα πρώτα συμπτώματα κόπωσης από τη δημοσιότητα και είχε μπλέξει στα δίχτυα των ναρκωτικών. Το τελευταίο που την ενδιέφερε ήταν να κάνει σχέση με έναν ακόμα πιο διάσημο από αυτήν άνδρα που ήταν ελάχιστα πιο μικρός από τον πατέρα της!
Πολύ διαφορετική ήταν, ωστόσο, η στάση της Κάρλα Μπρούνι απέναντι στον γερόλυκο της ροκ. Η πρώην πρώτη κυρία της Γαλλίας ήταν τόσο «κολλημένη» με τον Τζάγκερ, που ταξίδεψε μαζί του στην Ταϊλάνδη μία μόλις μέρα αφότου η γυναίκα του, Τζέρι Χολ, έφερε στον κόσμο την κόρη τους, Τζόρτζια. Μάλιστα, αυτή η σχέση φέρεται να έπαιξε σημαντικό ρόλο στο τέλος του γάμου του Τζάγκερ με τη Χολ.
Ο Τζάγκερ γνώρισε την Μπρούνι κατά τη διάρκεια περιοδείας του, όταν εκείνη ήταν 23 ετών και είχε σχέση με τον Ερικ Κλάπτον. «Ηξερα ότι η Κάρλα θα του άρεσε» έχει εξομολογηθεί ο Ερικ Κλάπτον, που φέρεται να παρακάλεσε τον συνάδελφό του να μην του την πάρει επειδή ήταν ερωτευμένος μαζί της.
Τα παρακάλια δεν εμπόδισαν το ειδύλλιο, το οποίο ωστόσο δεν ήταν αποκλειστικό ούτε για την Μπρούνι ούτε για τον Τζάγκερ. Η πρώτη το ίδιο διάστημα είχε σχέση με τον Ντόναλντ Τραμπ, ο οποίος έχει αποκαλύψει ότι «το γεγονός πως τον έπαιρνε συνέχεια τηλέφωνο είχε γίνει κακό σπυρί».

Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-12, 13:33   #714 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

endiaferonta:fbebored:
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-08-12, 11:05   #715 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Γιώργος Μαζωνάκης: οι ουσίες, το παιδί και η σχέση που επιθυμεί
Ο Γιώργος Μαζωνάκης μίλησε στο «Hello» για την εμπειρία του με τις ουσίες, την επιθυμία-ανάγκη να κάνει μία σχέση αλλά και το ενδεχόμενο απόκτησης παιδιού.
Μιλώντας για τις ερωτικές σχέσεις στη ζωή του, ο δημοφιλής τραγουδιστής παραδέχτηκε ότι «Τώρα σαφώς θα ήθελα μια σχέση στη ζωή μου. Και δεν είναι προτεραιότητα, είναι ανάγκη».
Για το ενδεχόμενο απόκτησης παιδιού: «Ένα παιδί ίσως να ισορροπήσει και πτυχές της δικής μου προσωπικότητας. Απλώς μπαίνεις σε μια λειτουργία αγάπης απέναντι σε αυτό, οπότε εξισορροπείς τα πάθη σου».
Όσο για τις ναρκωτικές ουσίες, ο Γιώργος Μαζωνάκης δήλωσε: «Το “παρασύρομαι” είναι αστείο. Ήταν φάση της ζωής μου, που μέσα από αυτή μπορεί να με βρήκα ή να με έχασα. Ήταν συνδεδεμένη με τον αγώνα που έχω κάνει με τον εαυτό μου: να με μάθω, να με αγαπήσω ή να με φροντίσω, να τσακωθώ ή να τα βρω μαζί μου… Δεν φοβήθηκα τον θάνατο -δεν έφτασα, εξάλλου, σε τέτοιο σημείο- αλλά τον εαυτό μου», λέει και προσθέτει πως απεγκλωβίστηκε όταν έφτασε στα όρια του: «είπα “έφαγα από αυτό το φαγητό και δεν θέλω άλλο”! Τόσο απλά συνέβη».


Άντωνης Νικοπολίδης: «Η χειρότερη στιγμή της ζωής μου!»
Ο Αντώνης Νικοπολίδης μίλησε στο Κυπριακό περιοδικό «Icon» και στο δημοσιογράφο Αλέξανδρο Πρίφτη-με αφορμή το βιβλίο του «ο αγώνας της ζωής μου»-, για την οικογένειά του, τη σχέση με τη σύζυγό του Βάσω, αλλά και τη χειρότερη που βίωσε μέχρι σήμερα.
«Ποτέ δεν κάθισα να μετρήσω πόσες χαρές ή πόσες πίκρες πήρα από τον αθλητισμό», είπε ο Αντώνης Νικοπολίδης και τόνισε: «Η σχέση μου με τον αθλητισμό ήταν σχέση αγάπης, όχι λογιστική. Ό,τι κι αν μου έδωσε, μου έκανε μεγάλο καλό. Μπορώ να σου πω, μάλιστα, ότι περισσότερα μαθαίνεις από τις ήττες σου, παρά από τις νίκες σου. Γιατί μόνο στις ήττες μπορείς να γίνεις καλύτερος, ενώ οι νίκες σε κάνουν να μην βλέπεις καθαρά την πραγματικότητα και να υπερεκτιμάς κάποια πράγματα. Οπότε εκεί έρχονται οι ήττες και με το χαστούκι τους σε ισορροπούν και σε προσγειώνουν», ανέφερε μεταξύ άλλων στη συνέντευξή του.
Ενώ όταν θυμάται τη χειρότερη στιγμή στη ζωή του, συγκινείται και λέει: «Η πορεία μου ποτέ δεν ήταν στρωμένη με ροδοπέταλα-κανείς δεν με περίμενε με ανοιχτές αγκάλες. Για να καταλάβεις, πέρασα ένα πολύ μεγάλο διάστημα στους πάγκους, ως αναπληρωματικός, ή ακόμη και σαν παίκτης δεύτερης και τρίτης επιλογής. Κατέβαλλα πολύ μεγάλη προσπάθεια και πείσμα για να κρατηθώ, ως αθλητής. Όμως, το χειρότερο απ όλα ήταν ο αγώνας με την Τουρκία, μέσα στο Καραϊσκάκη. Αυτό το σκόρ, το 1-4, δεν το ξεπέρασα ποτέ. Δεν μου δημιούργησε μόνο εμένα πρόβλημα, αλλά και στην οικογένειά μου. Επηρέασε πολύ την μετέπειτα ψυχολογική μου κατάσταση. Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ και, φυσικά, όλο αυτό, δεν έμεινε μέσα στο γήπεδο. Ήμουν θλιμμένος και στην καθημερινότητα μου».
Το μεγαλύτερο κεφάλαιο στη ζωή του Αντώνη Νικοπολίδη, είναι αναμφισβήτητα η σύζυγός του, Βάσω. «Αν δεν υπήρχε στη ζωή μου η Βάσω, πιστεύω πως θα ήμουν άλλος άνθρωπος. Η οικογένεια είναι βασικό κομμάτι στην εξέλιξη και στην πορεία ενός αθλητή, αλλά κι ενός απλού ανθρώπου. Ειδικά, στη δική μου περίπτωση, που η γυναίκα μου προέρχεται από το χώρο του αθλητισμού και αντιλαμβάνεται τις δυσκολίες: Το να λείπεις πολλές ώρες τη μέρα από το σπίτι, να στερείσαι, να κουράζεσαι και, όλο αυτό, να γίνεται για πολλά χρόνια. Η γυναίκα μου με στήριξε πολύ και με βοήθησε να ξεπεράσω όλα αυτά τα προβλήματα. Μεγάλωσε την οικογένειά μου, τα παιδιά μου και μου επέτρεψε να προσηλωθώ στο στόχο μου», είπε και δεν παρέλειψε να αναφερθεί στη σχέση που έχει με τα παιδιά του: «Νομίζω ότι είμαι καλός πατέρας. Προσπαθώ για το καλύτερο της οικογένειάς μου αλλά, δεν σου κρύβω ότι, πολλές φορές, είχα τύψεις. Και αυτό στο λέω γιατί ήμουν απών, σε ό,τι αφορά το σπίτι μου. Όχι γιατί δεν ήθελα να συμμετέχω-αλίμονο!-αλλά γιατί είχα πολλές υποχρεώσεις. Όμως σήμερα προσπαθώ να είμαι πολύ καλός πατέρα και να ασχολούμαι κάθε μέρα με τα παιδιά μου. Όλη μέρα είμαστε μαζί. Ό,τι θέλουν τα παιδιά…Ξέρετε τώρα, παιχνίδια, βόλτες από εδώ κι από κει».


Ο Ζακ Γαλιφιανάκης παντρεύτηκε!
Ο Ζακ Γαλιφιανάκης, ο ελληνικής καταγωγής κωμικός που ξεχώρισε μέσα από τον ρόλο του στην ταινία Hangover, παντρεύτηκε την αγαπημένη του σε κλειστή τελετή στο Βανκούβερ του Καναδά.
Ο 42χρονος ηθοποιός παντρεύτηκε την 29χρονη Κουίν Λούμπεργκ μακριά από τα φώτα της δημοσιότητας: «Έγινε πραγματικά σε πολύ κλειστό κύκλο» λέει πηγή του Us Magazine, το οποίο κατάφερε τελικά να επιβεβαιώσει την είδηση του γάμου, τέσσερις μέρες μετά την πραγματοποίησή του.





Πηγή: yupiii.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-09-12, 11:56   #716 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Ο Seal δηλώνει ότι η Χάιντι Κλουμ τον απατούσε!
Ο φωτογραφικός φακός συνέλαβε τη Χάιντι Κλουμ στη Σαρδηνία και σε τρυφερές στιγμές με τον επί τέσσερα χρόνια σωματοφύλακά της. Αν και οι δυο τους δεν εθεάθησαν να φιλιούνται, η οικειότητα μεταξύ τους, αλλά και κάποιες τρυφερές χειρονομίες, έκαναν προφανές πως η σχέση τους είναι κάτι παραπάνω από επαγγελματική.
Επιστρέφοντας από ένα ταξίδι του στην Αμερική, ο εν διαστάσει σύζυγος της Χάιντι Κλουμ, Seal (το διαζύγιό τους δεν έχει εκδοθεί ακόμη), ρωτήθηκε από ρεπόρτερ του TMZ σχετικά με τις εν λόγω φωτογραφίες και τη φημολογούμενη σχέση της Κλουμ με τον σωματοφύλακά της. «Κοιτάξτε, παιδιά, αυτά συμβαίνουν όταν δύο άνθρωποι χωρίζουν. Ο καθένας παίρνει το δρόμο του και προχωρά στη ζωή του» σχολίασε αρχικά εκείνος, ωστόσο λίγο αργότερα πρόσθεσε: «Για να είμαι ειλικρινής, αν είναι να μπει κάποιος άλλος άνδρας στη ζωή των παιδιών μου, προτιμώ να είναι ένα πρόσωπο οικείο. Από εκείνον πάντως δεν περίμενα και κάτι άλλο, αλλά από τη Χάιντι περίμενα να δείξει λίγη παραπάνω φινέτσα και τουλάχιστον να έκανε υπομονή μέχρι να χωρίσουμε για να συνουσιαστεί με τον βοηθό της. Υποθέτω ότι τώρα έχετε πάρει την απάντησή σας σε αυτό που αναρωτιέστε επτά μήνες τώρα (σ.σ.: πριν επτά περίπου μήνες ανακοινώθηκε ο ξαφνικός χωρισμός του Σιλ και της Χάιντι Κλουμ)», αφήνοντας σαφείς αιχμές εναντίον της εν διαστάσει συζύγου του περί απιστίας.
Βέβαια, πέφτει κομματάκι βαρύ το κέρατο στον κύριο Φώκια, καθότι πρόκειται για πολύ σπάνια περίπτωση όπου γυναίκα μαύρου τον απατά με λευκό... Άβυσσος η ψυχή της γυναίκας.


Η Ελευθερία Ελευθερίου περιγράφει τον ιδανικό άνδρα
Η Ελευθερία Ελευθερία μίλησε στο αντρικό περιοδικό της Κύπρου "Icon" για τις σχέσεις της με το άλλο φύλο, τον έρωτα, την επιτυχία, τη φιλία και αποκάλυψε τι θα έκανε αν ο σύντροφός της της έλεγε πως του αρέσει ένας άλλος άντρας!
«Δεν πιστεύω ότι οι άντρες είναι πιο αθώοι από τις γυναίκες. Ένα μεγαλύτερο μερίδιο αθωότητας το έχουμε εμείς οι γυναίκες- ίσως γιατί εμπιστευόμαστε πιο εύκολα και είμαστε πιο δοτικές. Από την άλλη βέβαια, εμείς οι γυναίκες μπορούμε πιο εύκολα να αντιληφθούμε πράγματα, λόγω του ενστίκτου που μας χαρακτηρίζει. Εγώ πάντως, μέχρι τώρα, δεν χρειάστηκε να μπω στη διαδικασία του να χρησιμοποιήσω τη “γυναικεία πονηριά μου” για να ξεγελάσω κάποιον άντρα. Μην σου πω ότι με αυτά τα θέματα είμαι τελείως χαζή και ηλίθια, γιατί δεν μπορώ να πω ψέματα ή να προσποιηθώ κάτι άλλο από αυτό που πραγματικά έχω μέσα στο μυαλό μου», είπε η νεαρή τραγουδίστρια.
Σε σχετική ερώτηση για την απιστία, η ίδια ανέφερε: «Δεν ξέρω αν με έχουν απατήσει ποτέ. Ή τουλάχιστον δεν μου έχει συμβεί ποτέ και να το μάθω. Από εκεί και πέρα, ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη…».
Ωστόσο, τώρα που είναι περισσότερο αναγνωρίσιμη, οι άντρες δεν τη φλερτάρουν τόσο πολύ. «Μετά τη Eurovision, με φλερτάρουν πιο δύσκολα οι άντρες. Ίσως να νομίζουν ότι, αν με φλερτάρουν, θα τους ρίξω χυλόπιτα, ότι δεν θα έχουν ανταπόκριση. Ενώ παλιά, με φλέρταραν πιο εύκολα. Γενικά πάντως, δεν ανταποδίδω εύκολα το φλερτ. Ειδικά όταν δεν θέλω. Μου λένε μάλιστα ότι έχω την ικανότητα να το κόβω αμέσως: Με το ύφος μου και χωρίς καν να γίνομαι κακιά ή αγενής. Επίσης, δεν μου έχει τύχει ποτέ να φλερτάρω εγώ πρώτη. Είμαι πουριτανή σ’αυτά: Θέλω ο άντρας να κάνει πάντα την πρώτη κίνηση και αυτός να είναι ο κυνηγός, όχι εγώ», είπε η Ελευθερία.
Ενώ δεν δίστασε να αναφερθεί και να περιγράψει τον ιδανικό τύπο άνδρα: «Μου αρέσουν οι μελαχρινοί άντρες, αυτούς θεωρώ sexy. Όχι οι πολύ γυμνασμένοι και “φουσκωτοί”, αλλά εκείνοι που έχουν ένα ωραίο fit αθλητικό κορμί. Πάντως, το καλύτερο αφροδισιακό για μια γυναίκα δεν είναι τόσο η εξωτερική εμφάνιση όσο η προσωπικότητα και ο αυθορμητισμός που διαθέτει ένας άντρας. Ένα κοφτερό μυαλό μπορεί να διαλύσει κάθε “ατέλεια” στην εξωτερική εμφάνιση».
Μεταξύ άλλων, η Ελευθερία Ελευθερίου, παραδέχτηκε ότι θα προτιμούσε ο σύντροφός της να ενδιαφερόταν για μία άλλη γυναίκα, παρά για έναν άντρα. «Θεωρώ πιο κολακευτικό αν μου πει ο σύντροφός μου “μου αρέσει η τάδε”, παρά “μου αρέσει ο Παναγιώτης και γι’ αυτό θέλω να χωρίσουμε”. Τότε μάλλον θα πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ για μένα», κατέληξε.


Το "χαϊδεύει το δελφίνι" ο Τραβόλτα;
Ο Νταγκ Γκοτέρμπα, πρώην πιλότος του Τζον Τραβόλτα, μίλησε ανοιχτά στο National Enquirer για την υποτιθέμενη "παθιασμένη σχέση" του με τον Tζον Τραβόλτα, που, όπως υποστήριξε ο Γκοτέρμπα, διήρκεσε 6 χρόνια.
Ο 62χρονος Γκοτέρμπα τόνισε ότι γνωρίστηκε με τον Τραβόλτα στον Φεβρουάριο του 1981, όταν πέρασε από συνέντευξη για να εργαστεί ως πιλότος του. Τότε, όπως ανέφερε στον National Enquirer, δείπνησαν μαζί και πολύ σύντομα έγιναν εραστές: «Οι σεξουαλικές του ορέξεις ήταν ακόρεστες» δήλωσε ο Νταγκ Γκοτέρμπα, ενώ πρόσθεσε ότι ο Τραβόλτα ήθελε να βιντεοσκοπήσουν τις ερωτικές τους περιπτύξεις στις οποίες συχνά -σύμφωνα με επιθυμία του ηθοποιού- συμμετείχαν και άλλοι άντρες.
«Ο Τζον ήταν πάντα ευγενικός αλλά και πολύ παθιάρης... Την τελευταία φορά που τον είδα ήταν το 1992, όταν ήταν πλέον παντρεμένος με την Κέλι Πρέστον» θυμάται ο Γκοτέρμπα. «Είχαν μόλις επιστρέψει από την εκκλησία της Σαϊεντολογίας και ο Τζον μού ζήτησε να περπατήσουμε μαζί. Εκεί θυμάμαι τον ρώτησα "Λοιπόν, Τζον, τώρα που παντρεύτηκες εξακολουθείς να θέλεις άντρες;". Ο Τζον με κοίταξε στα μάτια και μου απάντησε: "Ναι, Νταγκ, εξακολουθούν να μου αρέσουν άντρες". Αυτή ήταν και η τελευταία φορά που συναντηθήκαμε» ανέφερε ο Γκοτέρμπα στη συνέντευξή του.
Ο Τραβόλτα δεν διέψευσε ποτέ τις φήμες σχετικά με τη σεξουαλικότητά του που κατά καιρούς έχουν γίνει πρωτοσέλιδο σε tabloids, και επίσης δεν έκανε την παραμικρή δήλωση όταν πριν από δύο μήνες είχε μηνυθεί από δύο μασέρ για σεξουαλική παρενόχληση. Και οι δύο εντελώς ξαφνικά απέσυραν τη μήνυση, ενώ ο Τραβόλτα με τη σύζυγό του και την οικογένεια Ντε Νίρο έκαναν πρόσφατα διακοπές στα ελληνικά νησιά.

Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6 (0 μέλη και 6 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.