KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες > CiNE-SyMPOSiON

CiNE-SyMPOSiON Κινηματογραφικά έργα με την υπογραφή των ΚακώνΠαιδιών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 08-07-07, 18:57   #21 Αρχή
Aetonail
E.M.A.A.
 
Το avatar του χρήστη Aetonail
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: WTC
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 2.365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Aetonail Send a message via Skype™ to Aetonail
Προεπιλογή

Και μια πρόσφατη φώτο απο το φορτηγό ... (που δεν σας αρέσει και η καρότσα )

__________________
Ο χρήστης Aetonail δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-07-07, 19:20   #22 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Piggy Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩΩΩΩΩΩΩΩ ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΡΟΖΑΝΝΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΕΣΣ ΤΟΥΥΥΥΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
NIKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-07-07, 19:28   #23 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

poion ap tous 2?
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-07-07, 19:31   #24 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Νικολάαααααααααααααααααακηη
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-07-07, 10:16   #25 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

2 meres twra den apantaei ara se exei grammenh! mpexexexexexe
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-07-07, 22:46   #26 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή Season 2 ----- episode 2

Η παρέα μας έχει ήδη ξεκινήσει το ταξίδι της, προς την πόλη, με ένα και μοναδικό σκοπό. Να βρουν το σπουδαίο και τρανό ντέντεκτιβ, που θα τους βοηθήσει να λύσουν το μυστήριο της εξαφάνισης του αλιγάτορα! Αυτήν την στιγμή βρίσκονται στο αμάξι, με τον Aetonail οδηγό, τον Nidis συνοδηγό και το υπόλοιπο team, στην καρότσα, να κρατάει .... «παρέα» στον ΠΛΑΤΩΝ

Στην καρότσα:

Piggy: Θα φύγεις επιτέλους από πάνω μου, παλιοέντομο?

Stay_close:Πίστεψε με, πολύ θα το ήθελα, αλλά, δυστυχώς για εμένα, δεν έχω που να πάω, βρωμερό γουρούνι, ακόμα και ο Ντουκ, πιο ωραία μύριζε και ας ήταν δώδεκα ημερών πτώμα !

Piggy: Άουτς.... με δάγκωσε!

Stay_closed: Αφού πεινάω!!! Πρέπει όμως να το ομολογήσω, ότι παρά την βρώμα σου, είσαι πεντανόστιμη!

Piggy: Σταμάτα αμέσως βρωμό- έντομο!! Άουτς!!! Τώρα θα δεις!!! (αρχίζει και τρίβεται, όπως συνηθίζει σε τέτοιες περιπτώσεις πάνω στον ΠΛΑΤΩΝ)

Soraver: Ει.... Ει! Τι νομίζεις ότι κάνεις εκεί, δεν φτάνει που σηκώνουμε τον ΠΛΑΤΩΝ, θα έχουμε και εσένα να σκουντάς?

Piggy: Μα αφού με δαγκώνει....

Nickred: Τον σηκώνεις? Γιατί τον σηκώνεις?

Soraver:Γιατί εδώ και δέκα λεπτά προσπαθώ να βγάλω το πόδι μου από κάτω, επειδή κάποιοι βιαστήκανε να τον αφήσουνε!

Piggy: Άουτς.... σταμάταααααααα!

Nickred: Ωχ... συγνώμη! Κάτσε να σε βοηθήσω....Εντάξει?

Soraver:Ναι.... ώπα.... περίμενε λίγο.... κράτα εκεί λιγάκι....

Nickred: Τί είναι? Άντε μην αργείς... και είναι ασήκωτος....

Piggy: Άουτς

ΠΛΑΤΩΝ: Δεν το κατάλαβα αυτό! Υπονοείς ότι είμαι χοντρός?

Soraver: Μισό... μισό, νομίζω ότι βλέπω ένα κασελάκι μπύρες, κάτω από τον ΠΛΑΤΩΝ.... ο Aetonail, φαίνετε πως δεν άδειασε καλά την καρότσα από τις προμήθειες του καφενείου! Χιχιιχιιχιιχι!

Nickred: (Αφήνοντας εκνευρισμένα τον ΠΛΑΤΩΝ κάτω) Ρε δεν πας καλά, είσαι απαράδεκτος!

Piggy: Άουτς

ΠΛΑΤΩΝ: Άουτς

Piggy:Σε δάγκωσε και εσένα?

Nickred: Ωχ.... sorry!

Soraver: Μη.... μη.... μηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!

ΠΛΑΤΩΝ: Αχ... Τουλάχιστον δεν μπορούσατε να με βάλετε όρθιο, να βλέπω και εγώ την διαδρομή, έτσι ξαπλωμένος, δεν αισθάνομαι και τόσο άνετα.... είναι άβολα!

FREEMAN: Δεν είσαι άβολος καλέ....μια χαρά καθόμαστε!

Rozanna: Νίκο.... Νίκο.... Νίκο.... κοίτα.... κοίτα!

Nickred: Τι καλέ?

Rozanna: Να... να.... αυτό!

Nickred: Ποιο?

Rozanna: Αυτό.... αυτό!

Soraver:Αυτοκόλλητο... αυτόνομος... αυτοδίδαχτος... ?

Rozanna: Όχι....

Soraver: Αυτονόητο.... αυτόματος ... αυτόπονος....?

Rozanna: Όχιιιιιιι.......

Soraver: αυτοικανοποίηση...

Rozanna: Όχιιιιιιι .... σταμάτααααααααα..... Νίκοοοοοο πες του! Να...πάει τώρα..... πέρασε!

Soraver:Αυτοκίνητο θα ήτανε!

Εν τω μεταξύ στο μπροστινό μέρος του αμαξιού

Aetonail: Αχ είναι πολύ ωραία να οδηγάς σε τέτοιους δρόμους. Μπορείς να τρέξεις, όσο θες, χωρίς να φοβάσαι....

NIdis: Αχ... ναι πράγματι, είναι απόλαυση, το ταξίδι... και για να σου εξομολογηθώ κάτι, είναι η πρώτη φορά μου, που κάθομαι στην θέση του συνοδηγού... βασικά είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω με αυτοκίνητο!

Aetonail: Να σου εξομολογηθώ και εγώ κάτι (?) .... είναι η πρώτη μου που οδηγάω σε τέτοιους δρόμους και η πρώτη φορά, που πάω στην Πόλη και μου αρέσει πολύ!

Nidis: Ναι πράγματι είναι πάρα πολύ ωραία... κοίτα την θέα.... γαμάτη είναι... αλλά υπάρχει πολύ βρωμιά... κοίτα το παρμπρίζ πως βρωμίζει συνέχεια, έχει πολύ σκόνη φαίνεται!!

Aetonail:Δεν είναι σκόνη ρε... έντομα είναι, που δεν προλαβαίνουν να φύγουν και σκάνε πάνω στο τζάμι.

Nidis: TIIII????? Είσαι ΤΡΕΛΛΟΣ???

Aetonail: ???

Nidis: Ωχ... Πάει κι άλλο.... σταμάτα δολοφόνε....! Αχ δεν μπορώ να βλέπω άλλο..... Παναγία μου.... κάπου να κρυφτώ.... Τι φρίκη είναι αυτή? Κάπου να κρυφτώ.... κάπου να κρυφτώ!

Aetonail: Μα τι έπαθες? Ωχ... τι κάνεις εκεί.... ΜΗ... ΜΗ....φύγε από το αυτί μου.... ΜΗ... φύγε!
(Ο aetonail δυσκολεύετε να οδηγήσει με τον Nidis μέσα στο αυτί του, με αποτέλεσμα το αυτοκίνητο, να πηγαίνει ανεξέλεγκτο με μεγάλη ταχύτητα, στο μεγάλο δρόμο, κάνοντας ζιγκ ζαγκ)

Nickred:Ωχ.... τι έγινε.... γιατί πάμε έτσι....

Rozanna: Αχ θα σκοτωθούμε....

Piggy: Παναγίτσα μου....φοβάμαι.....

ΠΛΑΤΩΝ: Μα τα μάρμαρα της Πόλης..... αν δεν σπάσω σήμερα, δεν θα σπάσω ποτέ!

FREEMAN: Γιουχουυυυυυυυυ!!! Γαμάτα είναι! Κι άλλο.... κι άλλο....

Soraver: Για δες.... το κασελάκι με τις μπύρες.... βγήκε έξω!!! Χιχιχιχιχιχι! Come to Dady.... baby!

(Αφού συνέχισαν για αρκετή ώρα να πηγαίνουν ανεξέλεγκτοι, σε κάποια φάση εμφανίζεται η τροχαία, που προφανώς είχε ειδοποιηθεί, από τους άλλους οδηγούς και σταματάει το τρελό αυτοκίνητο στην άκρη του δρόμου)

Αστυνομικός: Τα χαρτιά σας παρακαλώ.... άδεια και δίπλωμα!

Aetonail: Ω..... οο....ορίστε.... συγνώμη κύριε αστυνομικέ, αλλά μπορώ να σας εξηγήσω.....

Αστυνομικός: Θα μας εξηγήσετε μετά κύριε... προς το παρών κατεβείτε σας παρακαλώ πολύ, να κάνουμε ένα αλκοτέστ.

Soraver: (ακούγοντας για το αλκοτέστ) ΣΤΗΝ ΠΑΝΤΑ.... στην πάντα.... εγώ... ΕΓΩ... εδώ.... (κατεβαίνει από την καρότσα γρήγορα... γρήγορα και πάει προς του αστυνομικούς )

Αστυνομικός: Τι θέλετε κύριε?

Soraver: ΕΓΩ....εδώ.... αλκοτέστ..... εγώ... εδώ! Που είναι?

Αστυνομικός: Τι που είναι κύριε?

Soraver: Τι τι που είναι... τα ποτά κύριε όργανο... που είναι....?

Αστυνομικός: Ποια ποτά κύριε...τι έννοειτε....

Soraver: Μα καλά με κοροϊδεύετε? Εσείς δεν είπατε αλκοτέστ?

Αστυνομικός: Μάλιστα κύριε...για τον οδηγό το είπαμε....

Soraver: Τι δηλαδή? Μόνο ο οδηγός μπορεί να δοκιμάσει τα ποτά? Αυτό είναι άδικο... εμείς δεν κάνει?

Αστυνομικός: Ποια ποτά... μα τι λέτε κύριε...

Soraver: Τι ποια ποτά κύριε... εσείς δεν είπατε αλκοτέστ?

Αστυνομικός: Μάλιστα κύριε το είπαμε για....

Soraver: το αλκοτέστ λοιπόν.... αποτελείτε...από την λέξη .... αλκοόλ και την λέξη « τεστ» που θα πει δοκιμάζω, άρα δοκιμάζω αλκοόλ, και που βρίσκεται το αλκοόλ(?)... στα ποτά. Άρα φέρτε μου τα ποτά να τα δοκιμάσω!

Αστυνομικός: Μα τι λέτε τώρα κύριε... το αλκοτέστ είναι για τον οδηγό.....

Soraver: Α! δεν θα τα πάμε καλά..... συγνώμη κύριε, ανήκετε και στην τροχαία, δεν ξέρετε ότι βάση νόμου, ο οδηγός απαγορεύεται να πιει? Και ενώ προσφέρομαι εγώ να κάνω την δοκιμή που θέλετε, εσείς επιμένετε, να θέλετε να ποτίσετε τον οδηγό μας. Σαν δεν ντρέπεστε λέω εγώ, που τα παίρνεται από τις κάβες και αγνοείτε το νόμο!

Αστυνομικός: Μα κύριε....

Soraver: Τι κύριε και ξε-κύριε.... ή θα μου φέρεται αυτή την στιγμή, να δοκιμάσω τα ποτά, ή θα πάω να πω στον προϊστάμενο σας, ότι σταματάτε στον δρόμο τους οδηγούς και τους ποτίζεται με αλκοόλ!

Αστυνομικός: Μα τι λέτε τώρα κύριε....

Soraver: Ποια είναι τα στοιχεία σου... τι λέει εδώ... α! ο αριθμός σου... για να δουμε... 4763....

Αστυνομικός: (προς τον aetonail) Καλά ... καλά κύριε, πάρτε τα χαρτιά σας και σας παρακαλώ να πηγαίνετε πιο προσεκτικά....

Soraver:....986....

Αστυνομικός: (Μπαίνει μέσα στο περιπολικό γρήγορα, γρήγορα και εξαφανίζεται)

Soraver:.... γαμώτο δεν πρόλαβα να δω τα τρία τελευταία ψηφία.... μήπως είδε κανείς σας τα δύο τελευταία ψηφία? Ακούς εκεί να μην με αφήνει να δοκιμάσω.....

Nickred: (Προς τον FREEMAN) Ειλικρινά ώρες, ώρες αυτό το παιδί με εκπλήσσει!

FREEMAN: Ναι μπράβο του, θέλει πολύ θάρρος αυτό που έκανε...

Nickred: Ναι όντως

FREEMAN: Μα να τα βάζει με διεφθαρμένους αστυνομικούς? Ακούς εκεί να ποτίζουν τους οδηγούς με αλκοόλ?

Soraver: Και δεν είδα καν τι ποτά είχανε!

Nickred: ???

Rozanna: Λοιπόν δεν συνεχίζουμε.... γιατί εγώ βαρέθηκα!

Piggy: Και εγώ!

Nickred: Ναι, ναι πάμε....

Nidis: .....ΟΧΙ!!!! Δεν πάμε πουθενά, με αυτόν τον εξολοθρευτή!!!

Nickred: Μα τι έπαθες εσύ?

Nidis: Εγώ δεν ξαναμπαίνω, μέσα σε αυτό τον δολοφόνο εντόμων! Γυρίζουμε πίσω... και μάλιστα πολύ σιγά!

Nickred: Μα τι έπαθε αυτός???

(Αφού ο aetonail εξηγεί πάνω κάτω, τι ακριβώς συνέβηκε, παίρνουν τον δρόμο της επιστροφής για το χωριό, σχεδόν..... μπουσουλωντας!!! )
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kako_paidi® : 10-07-07 στις 22:59.
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-07-07, 23:06   #27 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

XAAXAXAXXAXAXAXAAXAXAXXAXAXAXAAXAXAXXAXAXAXAAXAXAX XAXAXAXAAXAXAXXAXAXAXAAXAXAXXAXAXAXAAXAXAXXAXAXAXA AXAXAXXAXAXAXAAXAXAXXAXAXAXAAXAXAXXAXAXAXAAXAXAXXA XAXAXAAXAXAXXAXAXAXAAXAXAXXAXAXA
ok ftanoun ta xaxa
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-07-07, 23:46   #28 Αρχή
stay_close
klikanthropaki
 
Το avatar του χρήστη stay_close
 
Εγγραφή: 01-09-2006
Περιοχή: lat: 37.965, lon: 23.7039 me apoklish 100 metron pros apofugh tromokratikon xtuphmaton..
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 750
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην stay_close
Προεπιλογή

Na odhghso ego?
__________________
From nothing.. Panagiotena is something..



 click to show
Ο χρήστης stay_close δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-07, 20:42   #29 Αρχή
kako_paidi®
Είμαι μητέρας!!!!
 
Το avatar του χρήστη kako_paidi®
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 779
Προεπιλογή season 2 ----- episode 3

Έτσι λοιπόν, αφού η παρέα μας , μετά από αρκετές ώρες ταξίδι έφτασε στο χωριό, κάθισαν να καταστρώσουν νέο σχέδιο, για το πως θα πάνε στην πόλη, για να βρούνε τον τρανό αυτό ντέντεκτιβ, που θα τους βοηθούσε να βρούνε τον αλιγάτορα

Nickred: Λοιπόν παιδιά όπως είδαμε όλοι, η απόπειρα, να κατέβουμε στην πόλη δυστυχώς απέτυχε. Οπότε τώρα πρέπει να βρούμε άλλο τρόπο για να πάμε, εκτός και αν το μετανιώσατε, και δεν θέλετε πλέον, να συνεχίσουμε, άρα και να παρατήσουμε την προσπάθεια.

Rozanna: Εγώ ας είμαι κουρασμένη, από την όλη προσπάθεια και την ορθοστασία στην καρότσα και ας με πονάνε τα ποδαράκια μου και η κοιλίτσα μου, επειδή φυσούσε στην καρότσα, θα κάνω ότι πεις εσύ.... και ας αρρωστήσω στο τέλος... και ας πέσω στο κρεβάτι, με 40 πυρετό... άμα θέλεις εσύ να συνεχίσουμε....

Soraver: Εγώ τι να σας πω.... δίψασα!!! Και από ότι είδα, η πόλη είναι μακριά και δεν ξέρω αν θα αντέξω τόσο. Θα πεθάνω από αφυδάτωση, οπότε δεν ξέρω, αλλά εγώ θα έλεγα να μην πάμε.

Aetonail: Και εγώ βασικά τώρα που το θυμήθηκα, τις επόμενες μέρες, περιμένω, έναν αντιπρόσωπο, από μία καινούργια εταιρία αναψυκτικών την «coca cola», για να κανονίσουμε να γίνω συνέταιρος. Σκέφτηκα πως είναι καιρός, να κάνω κάποια ανοίγματα στις δουλειές μου, μιας και το καφενείο, δεν πάει και τόσο καλά τελευταία.

Nidis: Ναι και εγώ έχω ακούσει από κάτι μακρινά μου ξαδέρφια ότι ο αέρας της πόλης είναι τόσο μολυσμένος, που κανένας του είδους μου δεν μπορεί να επιβιώσει....

ΠΛΑΤΩΝ: Ναι ... ναι, αυτό το έχω ακούσει και εγώ, μάλιστα ακόμα και για εμένα, που είμαι από μάρμαρο, η ατμόσφαιρα της πόλης, μπορεί να μου κάνει ανεπανόρθωτες ζημιές. Κάτι συγγενείς μου που βρίσκονται εκεί σε καθημερινοί βάση, έχουν ένα ολόκληρο επιτελείο αρχαιολόγων και τεχνικών, για να καταφέρουν να τους συντηρήσουν, χρησιμοποιώντας δεκάδες χημικά για να τους προστατεύσουν από τις βλαβερές συνέπειες του αέρα της πόλης.

Stay_close: Ναι, αφήστε που δεν υπάρχουν και πολλά ζώα στην πόλη και σε αυτά τα λίγα που υπάρχουνε, γίνεται συνωστισμός, από όμοιους μου. Δράμα η κατάσταση, αφού το φαγητό εκεί πάει με δελτίο!

Piggy: Απαπαπα! Δηλαδή αν πάω εγώ στην πόλη κινδυνεύω να αποκτήσω και άλλους σαν και ετούτον. Άσε που εδώ που τα λέμε, δεν το πολυσυμπαθούσαν τον aligator, αφού κάθε φορά που τον συναντούσα, ένιωθα, να με ξεπετσιάζει με τα μάτια του. Η λακκούβα του γινόταν λίμνη από τα σάλια του! Συν ότι έχω ακούσει πως την πόλη τα άτομα του είδους μου κυκλοφορούν μόνο μέσα σε ειδικές συσκευασίες, που αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει αυτό, εμένα με τρομάζει πάρα πολύ αυτό!

Nickred: Καλά λοιπόν, δηλαδή από ότι κατάλαβα, μάλλον θα σταματήσουμε εδώ και θα επιστρέψουμε ο καθένας στην ζωή του, αφήνοντας τους ειδικούς να εξιχνιάσουν την υπόθεση

FREEMAN:Τι λέτε ρε παιδιά? Δηλαδή θέλετε να τα παρατήσετε?

Nickred: Γιατί εσύ έχεις καμιά καλύτερη ιδέα?

FREEMAN: Μα σοβαρολογείτε, δηλαδή θα αφήσουμε τον καημένο τον aligator21, στην μοίρα του? Και αν στην θέση του ήταν κάποιος από εσάς? Θα θέλατε οι υπόλοιποι να κάνουμε το ίδιο?

Piggy: Πάντως αν στην θέση του αλιγάτορα ήταν ο stay_close, που αν δεν σταματήσει να δαγκώνει και αν δεν σηκωθεί να φύγει από πάνω μου, πιστέψτε με, πως δεν θα είχα καμία αντίρρηση, να καθόμασταν στα αυγά μας!

FREEMAN: Τι λέτε ρε παιδιά? Έτσι εύκολα? Δηλαδή με την παραμικρή δυσκολία, να τα παρατάμε? Η ζωή είναι δύσκολη παιδιά και θέλει αγώνα. Για να καταφέρει κάποιος κάτι καλό σε αυτήν εδώ την ζωή, πρέπει πρώτα να καταφέρει να την αποδεχτεί έτσι ως έχει και να είναι αποφασισμένος για όλα. Και το κυριότερο, πρέπει να μάθει ποτέ να μην το βάζει κάτω και να συνεχίζει, παρά τις δυσκολίες που θα συναντήσει!


Nickred: Σαν να μου φαίνεται, πως έχει δίκιο τούτος εδώ ρε παιδιά! Δεν ξέρω εσείς τι....

FREEMAN: Δεν τελείωσα ακόμα .... Καλώς ή κακώς η ζωή είναι δύσκολη Εσμεράλδα, αλλά παράλληλα, είναι και όμορφη. Γι αυτό ας μην αφήσουμε τις οποιεσδήποτε δυσκολίες, που προκαλεί ο Χουανίτο, όσο μεγάλες και ας είναι, να μας νικήσουν, αλλά να τις πολεμήσουμε και στο τέλος να βγούμε εμείς οι δυνατότεροι και οι ΝΙΚΗΤΕΣ! Ο Δον Πέντρο δεν θα μας νικήσει! Τέλος!

Nickred: ???

Soraver: Είπα και εγώ.... ότι τα σκέφτηκες μόνος σου....

FREEMAN: Τι εννοείς?

Soraver: Τίποτα... τίποτα!

Nickred: Τέλος πάντων, αν και κάπου χάθηκα, σε γενικές γραμμές πιστεύω πως ο FREEMAN, ή έστω ο σεναριογράφος της συγκεκριμένης βραζιλιάνικης σειράς, έχει δίκιο. Οπότε μετά από αυτά που μας είπε ο FREEMAN αποφάσισα πως και εγώ θα συνεχίσω. Ποιος άλλος θα μας ακολουθήσει?

FREEMAN: Ποιοι θα είσαστε για να δω και να σας πω.

Nickred:

Piggy: Και εγώ είμαι μέσα! Save aligator!!!

Stay_close: Εγώ αφού συμφώνησε το γεύμα.... δεν έχω άλλη επιλογή!

Aetonail: Και εγώ δηλώνω συμμετοχή, εξάλλου τι απήχηση μπορεί να έχει ένα προϊόν που ονομάζεται «coca cola». Σιγά είναι καμένο χαρτί από χέρι!

Rozanna: Μάλιστα, το να μείνω εδώ μόνη μου, μάλλον δεν θα είναι και ότι καλύτερο, άσε που μου πέρασαν και η κοιλιά και ο πόνος στα πόδια μου. Οπότε μέσα και εγώ!

ΠΛΑΤΩΝ: Χμμμμ, εγώ ότι και να πω, δεν νομίζω να έχει σημασία, αφού αν θελήσετε να με πάρετε, θα το κάνετε, άρα πάω με την πλειοψηφία!

Nidis: Μέσα και εγώ, αλλά με τι θα πάμε? Με αυτοκίνητο ξεχάστε το!

Rozanna: Να πάμε με πλοίο! Αχ πολύ μου αρέσουν τα ταξίδια με πλοίο.... είναι τόσο ρομαντικά.... ε...Νικολάκη?

Nickred: Με πλοίο..... μα με πλοίο....

Rozanna: Γιατί Νικολάκη? Ούτε αυτό σου αρέσει? Αμάν πια.... ποτέ δεν συμφωνείς με ότι και να πω. Όλο κόντρα μου πας τελευταία!

Nickred: Μα rozanna μου, το πλοίο.....

Rozanna: Τι το πλοίο Νικολάκη.... ? Το πλοίο, είναι η καλύτερη λύση. Έχει μεγάλο χώρο, για να βάλουμε τον ΠΛΑΤΩΝ με ασφάλεια, έχει άπλα, για να μπορούμε να κάνουμε τις βόλτες μας και κρεβάτια, αν κουραστούμε, έχει μπαρ για αν διψάσει ο soraver, τηλεόραση, για να μπορέσει ο FREEMAN, να δει την αγαπημένη του σειρά και το κυριότερο, το πλοίο δεν σκοτώνει έντομα, με την ταχύτητα που πάει, αλλά αντιθέτως, τα έντομα, ταξιδεύουν μαζί με το πλοίο. Άσε που έχει πολλά παράθυρα;, άρα δεν θα τεθεί θέμα καυγά, για το ποιος θα κάτσει στο παράθυρο.

Nickred: Μα κούλα μου.....

Soraver: Επ’! Μην μου κλέβεις τις ατάκες!

Rozanna: Δεν έχει μα.... Να ψηφήσουμε! Ποιος θέλει να πάμε με πλοίο!

FREEMAN: Εγώ συμφωνώ με πλοίο. Πάω μάλιστα αμέσως να μαζέψω τα πράγματα μου, και να ετοιμαστώ για την κρουαζιέρα!

Nidis: Και εγώ ... λέω πλοίο.....

Soraver: Δεν το συζητάω καν!!! Πάω και εγώ να ετοιμαστώ!

Aetonail: Αχ ωραία, δεν έχω ξανα ταξιδέψει με πλοίο.... τρέχω να ετοιμαστώ και εγώ!

Piggy: Αχ! Ωραία.... να μην ξεχάσω να πάρω και τις δραμαμίνες, μαζί μου!

Stay_close: Δεν κάνεις και κάνα μπάνιο... μιας και πάμε σπίτι?

Piggy:

Nickred: Μα ρε παιδιά..... (και ενώ όλοι έχουν φύγει και είναι μόνος του- χαμηλόφωνα).... δεν υπάρχει θάλασσα στην περιοχή μας!!!!


(Μετά από 30 λεπτά, όλοι έχουν επιστρέψει, φορτωμένοι με βαλίτσες, λες και πηγαίνανε για διακοπές)

Nickred: Μα καλά τι είναι όλα αυτά τα πράγματα?

Soraver: Ταξίδι πάμε... να μην έχουμε μαζί μας τα απαραίτητα? Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί. Που ξέρεις, μπορεί να βουλιάξει το πλοίο και να αναγκαστούμε να περάσουμε την ζωή μας σε ένα ερημονήσι!

Nickred: Και τα κουβαδάκια τι τα θέλεις μαζί σου? Τεσπα... είσαστε έτοιμοι όλοι?

ΟΛΟΙ: ΝΑΙ!!!

Nickred: Ωραία και τι κάνουμε τώρα?

Rozanna: Πάμε να πάρουμε το πλοίο....

Nickred:Χμμμ.... από που?

(Ο ένας κοιτάζει τον άλλον με απορία, αλλά κανένας δεν μπορεί να δώσει μια απάντηση

Nickred: Ωραία και αφού το ξεκαθαρίσαμε και αυτό... ο μοναδικός τρόπος, εκτός από το αυτοκίνητο, να πάμε στην πόλη, είναι το αεροπλάνο!

Rozanna: Και γιατί δεν το έλεγες τόσην ώρα, μόνο μας άφησες, να κάνουμε τόσο κόπο άδικα?

Nickred: ???

Nidis: Παιδιά με το αεροπλάνο, αποκλείεται.... εγώ δεν έρχομαι...

FREEMAN: Γιατί? Είναι ωραία ρε. Δεν έχω ξανά πάει με αεροπλάνο, αλλά ωραία θα είναι

Nidis:Απαπαπα! Δεν έρχομαι...αποκλείεται!

Aetonail: Μα γιατί καλέ? Και στην τελική με αυτοκίνητο δεν θες με αεροπλάνο δεν θες... δεν έχουμε άλλες επιλογές.

Piggy: Αλήθεια βρε Nidako, γιατί δεν θέλεις.....

Nidis: Γιατί..... γιατί.... έχω υψοφοβία!

ΟΛΟΙ: ???

Nidis: Γιατί παραξενεύεστε παρακαλώ? Έχετε δει πολλές μύγες να πετάνε στα δέκα χιλιάδες πόδια? Όλο χαμηλά πετάμε!!!

Nickred: Λοιπόν, εσύ αποφασίζεις.... ή με αυτοκίνητο.... ή με αεροπλάνο!

Nidis:

Έτσι λοιπόν.....

Rozanna: Από εδώ.... από δω!

FREEMAN: Πάμε παιδιά γρήγορα.... βιαστείτε... δεν θα προλάβουμε....

Aetonail: Σιγά... σιγά ρε παιδιά..... ας δώσει τουλάχιστον κάποιος ένα χεράκι.....

ΠΛΑΤΩΝ: Με το μαλακό παιδιά... με το μαλακό.... άντεξα τόσα χρόνια.... μην χαθώ μέσα λίγα λεπτά... ήρεμα ήρεμα....

Nickred: Να εδώ είμαστε....

Υπάλληλος: Ναι παρακαλώ, πως θα μπορούσα να σας εξυπηρετήσω?

Nickred: Ναι καλημέρα, θα ήθελα.... εισητήρια.

Υπάλληλος: Πόσα εισιτήρια?

Nickred:εχμμμμ.... τα αγάλματα πληρώνουνε?

Υπάλληλος:ορίστε? Όχι κύριε.

Nickred:Οι μύγες?

Υπάλληλος:??? - Βέβαια όχι κύριε

Nickred:Οι ψύλλοι?

Υπάλληλος:Μα τι λέτε κύριε τώρα?

Nickred: Τα γουρούνια?

Υπάλληλος: Μα κύριε σας παρακαλώ, αν έχετε όρεξη για πλάκα, πηγαίνετε αλλού, περιμένουν και άλλοι να εξυπηρετηθούν

Nickred: Μα αλήθεια λέω....

Υπάλληλος: Τέλος πάντων κύριε, μόνο οι άνθρωποι πληρώνουνε ολόκληρο και τα παιδιά κάτω των δέκα ετών μισό. Τα μωρά είναι χωρίς εισητήριο.

Nickred: Μάλιστα, τότε θέλω..... 1,2,3,4,....6.

Υπάλληλος: Μάλιστα. Με τι προορισμό, παρακαλώ?

Nickred: Για την Πόλη!

Υπάλληλος: Α μάλιστα! Με επιστροφή?

Nickred: Εμ εσύ τι λες? Λες να κάτσουμε εκεί για πάντα?

Υπάλληλος: Ε? Συγνώμη κύριε, δεν εννοούσα κάτι τέτοιο, απλά για να δω πως θα σας βγάλω τα εισιτήρια....

Nickred: Ασφαλώς με επιστροφή...

Υπάλληλος: Μάλιστα... στις πόσες του μήνα?

Nickred: Σε δυο τρεις εβδομάδες.....

Υπάλληλος: Ναι πότε ακριβώς, γιατί πρέπει να έχω ακριβή ημερομηνία κύριε!

Nickred: Δεν ξέρω, βάλε από τις 6 μέχρι τις 12 Αυγούστου....

Υπάλληλος: Μα δεν γίνεται κύριε αυτό που λέτε. Πρέπει να έχω ακριβή ημέρα....

Nickred: Δηλαδή πόσο ακριβή?

Υπάλληλος: Τι εννοείτε κύριε, με το «πόσο ακριβή»?

Nickred: Εγώ τι εννοώ, εσείς, το είπατε πρώτη!

Υπάλληλος: Δεν σας καταλαβαίνω κύριε....

Nickred: Μα ρε κοπελιά, δεν μου είπατε, ότι θέλετε ακριβή ημέρα... και απλά θέλω να ξέρω πόσο....

Υπάλληλος: Τι πόσο κύριε?

Nickred: Μα πόσο ακριβή....

Υπάλληλος: Την ημερομηνία θέλω κύριε... την ημερομηνία!

Nickred: Γιατί μόνο επιταγές δεχόσαστε?

Υπάλληλος: Ορίστε? .... Ουφ δεν πειράζει κύριε... δεν πειράζει... θα το αφήσω ανοιχτό.....

Nickred: Τι λες μωρέ κοπελιά? Έχεις τρελαθεί εντελώς.... εδώ στην καρότσα του αυτοκινήτου και σε πιάνει η καρδιά σου, όχι, εκεινά απάνω! Κλειστό κοπελιά...κλειστό....άντε στην καλύτερη με κάνα παράθυρο και αυτό γυρτό!

Υπάλληλος: Μα τι λέτε κύριε?

Nickred: Εγώ τι λέω μωρέ κοπελιά, ή εσύ που θες σόνι και καλά, να μας βάλεις να πάμε καρότσατο στην πόλη. Επειδή είμαστε από το χωριό, δεν σημαίνει, ότι είμαστε και χαζοί.

Υπάλληλος: Μα τι λέτε κύριε... τι καροτσάτο? Τέλος πάντων κύριε, ορίστε τα εισιτήρια σας και όταν θελήσετε να επιστρέψετε, να περάσετε, από ένα κατάστημα μας εκεί, για να σας επικυρώσουν το εισιτήριο.

Nickred: Μάλιστα.... Προς τα πού είναι το αεροπλάνο?

Υπάλληλος: Πρώτα πρέπει να περάσετε από το check-in κύριε και μετά θα πάτε από τον έλεγχο, για να μπείτε στο αεροπλάνο.

Nickred: Α εντάξει, ευχαριστώ πολύ...

Υπάλληλος: Παρακαλώ πολύ κύριε, καλό σας ταξίδι.

Nickred: Ευχαριστώ , επίσης!

Υπάλληλος: ???

Nickred: Λοιπόν παιδιά πάμε να βρούμε τον check-in.

Soraver: Ποιος είναι ο check-in?

FREEMAN: Μάλλον ο ξεναγός μας θα είναι!

Rozanna: Να από εδώ....από δω....

Nickred: Περιμένετε ρε παιδιά λίγο, να ρωτήσουμε... Να τον κύριο εδώ! – Με συγχωρείτε....

Υπάλληλος 2: Παρακαλώ...?

Nickred: Μήπως μπορείτε να μας πείτε που μπορούμε να βρούμε τον check-in?

Υπάλληλος 2: Ναι πολύ ευχαρίστως, θα προχωρήσετε ευθεία και στον τρίτο διάδρομο, θα πάτε αριστερά, εκεί θα δείτε και άλλους να περιμένουν, οπότε μπείτε και εσείς στην ουρά και μόλις έρθει η σειρά σας θα σας εξυπηρετήσει ο υπάλληλος.

Nickred: Μάλιστα ευχαριστούμε πολύ!

Υπάλληλος 2: Παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα. Ότι άλλο θέλετε στην διάθεση σας!

Soraver: Μπύρες έχετε?

Υπάλληλος 2: Ναι βεβαίως... στο τέταρτο διάδρομο δεξιά και μετά στο επόμενο αριστερά είναι το μπαρ...

Sovarer: Α ευχαριστώ πολύ! Πάμε παιδιά?

Nickred: Που?

Soraver: Μα καλά δεν άκουσες? Τέταρτο διάδρομο δεξιά και μετά αριστερά!

Nickred: Λοιπόν, μου φαίνεται πως θα γυρίσουμε πίσω στο χωριό. Δεν σας αντέχω άλλο. Πάμε να βρούμε τον Check-in, να τελειώνουμε!!!

Soraver: Μα διψάω!!!

Nickred: ΠΑΜΕ ΕΙΠΑ!!!

Soraver: (Στον FREEMAN) Αλήθεια, διψάω....νιώθω την γλώσσα μου, να ξεραίνεται και τον λαιμό μου, να έχει κολήσει. Αφυδατώνομαι!

FREEMAN: Τότε πιες λίγο νερό. Είδα σε μια εκπομπή ότι το αλκοόλ δεν ενδείκνυται για τέτοιες περιπτώσεις, αλλά αντιθέτως χειροτερεύει την κατάσταση, γιατί αποροφά νερό από τον οργανισμό.

Soraver: Ναι καλά.... ξέχνα το!

Μετά από λίγο και αφού έχει έρθει η σειρά τους.....:

Υπάλληλος 3: Καλησπέρα σας!

Nickred:Καλησπέρα σας. Ο κύριος Check-in?

Υπάλληλος 3: Πως είπατε?

Nickred: Ονομάζομαι Nickred, από εδώ η Rozanna, η Piggy, o soraver, o Aetonail, o Nidis, o Stay_close, o FREEMAN και ο ΠΛΑΤΩΝ!

Υπάλληλος: Χαίρω πολύ κύριες (???)

Nickred: Και εμείς! Τι κάνουμε τώρα... ξεκινάμε?

Υπάλληλος 3: Παρακαλώ, έχετε αποσκευές?

Nickred: Ναι μάλιστα

Υπάλληλος 3: Μήπως έχετε καμιά προτίμηση για το που να είναι οι θέσεις σας?

Nickred: Ναι ... μέσα παρακαλώ πολύ!

Υπάλληλος 3: (?) τι εννοείτε μέσα?

Nickred: Μέσα στο αεροπλάνο!!!

Υπάλληλος 3: Χαχα! Καλό κύριε!

Nickred: Όχι αλήθεια το λέω. Δεν θέλω να είμαστε στο ανοιχτό.

Υπάλληλος 3: Ποιο ανοιχτό κύριε?

Nickred: Μέρος του αεροπλάνου.

Υπάλληλος 3: Τι εννοείτε κύριε? Δεν υπάρχει ανοιχτό μέρος κύριε!

Nickred: Μα... εκεί που έβγαλα τα εισιτήρια, μου είπαν πως θα μας βάλουν στο ανοιχτό!

Υπάλληλος 3: Μα δεν υπάρχει ανοιχτό κύριε.

Nickred: Μα πριν....

Υπάλληλος 3: Δεν πειράζει κύριε... θα φροντίσω εγώ προσωπικά, να μπείτε σε κλειστό μέρος.... εντάξει?

Nickred: Α! Ευχαριστώ πολύ, είστε πολύ ευγενικός!

Υπάλληλος 3: Δεν κάνει τίποτα κύριε! Ορίστε τα εισιτήρια σας. Η πύλη είναι η 23, στα 200 μέτρα από τα αριστερά.

Nickred: Εσείς δεν θα έρθετε?

Υπάλληλος 3: Που να έρθω κύριε?

Nickred: Μαζί μας!

Υπάλληλος 3: Μα γιατί κύριε?

Nickred: Μα για να μας συνοδέψετε κύριε!

Υπάλληλος 3: Μα θα έχετε άλλους κύριε μαζί σας, στο ταξίδι.

Nickred: Α! Μάλιστα! Ευχαριστώ και πάλι!

Υπάλληλος 3: Τίποτα κύριε, Καλό σας ταξίδι κύριε!


Μετά από λίγο στον έλεγχο.....:

Υπάλληλος 4: Τοποθετήστε ότι μεταλλικό αντικείμενο, ζώνες, χρήματα,κινητά τηλέφωνα, κλειδιά σακάκι , μέσα εδώ σας παρακαλώ πολύ.

Nickred: Μάλιστα ορίστε!

Αυτό γίνεται σε όλους μέχρι που έρχεται η σειρά του ΠΛΑΤΩΝ να περάσει από το μηχάνημα.... και ενώ περνάει, το μηχάνημα σφυρίζει έντονα:

Υπάλληλος 4: (Στους υπαλλήλους του) Πάρτε τον σας παρακαλώ πολύ και ψάξτε τον!

Αφού τον ψάχνουν εξονυχιστικά, εξακολουθεί να χτυπάει, η ένδειξη μετάλλου, στους ανιχνευτές χειρός

Υπάλληλος 5: Κύριε πρέπει να υπάρχει μέταλλο στο εσωτερικό του.

ΠΛΑΤΩΝ: Μα αφού σας λέω πως η βάση μου.... ο σκελετός μου...... που χρησιμοποίησε για να με κάνει ο δημιουργός μου, είναι μεταλλικός... στην πραγματικότητα δεν είναι τίποτα παραπάνω, από μία μεταλλική βέργα!

Υπάλληλος 4: (Στον Nickred) Συγνώμη κύριε αλλά πρέπει να τον ανοίξουμε, για να δούμε.

ΠΛΑΤΩΝ: ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ? Για τολμήστε να με αγγίξετε και αν δεν γνωρίσετε την βέργα μου και από την καλή και από την ανάποδη, εμένα να μην με λένε ΠΛΑΤΩΝΑ!!!

Nickred: Ηρέμησε ΠΛΑΤΩΝ, Μα κύριε ελεγκτά δεν μπορούμε να βρούμε έναν διαφορετικό τρόπο?

Μετά από αρκετή ώρα διαπραγματεύσεων, αποφασίσανε, ότι ο ΠΛΑΤΩΝ, θα πάει με τις αποσκευές και ότι η Piggy θα μπει σε κλουβί.

Μέσα στο αεροπλάνο.....
__________________











 click to show


ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ οδοντίατρος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kako_paidi® : 15-07-07 στις 22:17.
Ο χρήστης kako_paidi® δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-07-07, 21:47   #30 Αρχή
Aetonail
E.M.A.A.
 
Το avatar του χρήστη Aetonail
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: WTC
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 2.365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Aetonail Send a message via Skype™ to Aetonail
Προεπιλογή

Έπρεπε να πάμε με το πλοίο

Για να δω πως πάνε και οι μετοχές τις παρολίγο εταιρίας μου .

Ωραίος kakopaido keep going
__________________
Ο χρήστης Aetonail δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.