KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Αταξίες

Αταξίες Ενός κακού παιδιού μύρια έπονται!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 01-02-07, 20:16   #21 Αρχή
Egw
Gourouni apo ratsa
 
Το avatar του χρήστη Egw
 
Εγγραφή: 07-10-2006
Περιοχή: USA
Μηνύματα: 1.443
Προεπιλογή

Μα εδώ τη Ροζάννα την ψήφισα στον πρώτο γύρο και δεν έγινε τίποτε που να μου αλλάξει γνώμη, αντίθετα οι υποψίες μου ενισχύθηκαν από το ότι ο freeman που την υποστήριζε αποδείχτηκε δολοφόνος ενώ ο Nidis_ που κάρφωσε κι αυτήν και τον freeman ήταν το πρώτο τους θύμα πράγμα που με κάνει να πιστεύω πως ήταν ο ρουφιάνος. Άρα πώς μπορώ να αλλάξω ψήφο σ' αυτό το γύρο?

Η Piggy δεν συμπεριφέρεται σαν ένοχη. Γράφει παραπάνω "δεν με νοιάζει αν με πιστεύεται ή όχι". Έτσι γράφουν μόνο όσοι έχουν ήσυχη τη συνείδησή τους. Άλλωστε υποστηρίζει την αθωότητα της Ροζάννας, πράγμα που δεν την συμφέρει. (Βέβαια το επιχείρημά της δεν στέκει, γιατί ο freeman δεν θα μπορούσε να γράψει "Ψηφίστε όποιον άλλο θέλετε εκτός από τη Ροζάννα", έπρεπε να φανεί ότι υποστηρίζει και κάποιον άλλο, αλλά αυτό είναι άσχετο).

Τώρα αν έχω άδικο για τη Ροζάννα μπορεί ο άλλος δολοφόνος να είναι ο Nickred ή εσύ. Αλλά δεν μπορώ να βρω κανένα ενοχοποιητικό στοιχείο, εκτός αν βγάζετε και σεις τα φρύδια σας.

Όσο για τις υποψίες σου και την εξήγηση που τους δίνεις, αν ήταν σωστές τι θα με ενδιέφερε ποιος θα έφευγε? Όποιος αθώος και να φύγει για τον εναπομείναντα δολοφόνο είναι το ίδιο. Οπότε τον άλλο δολοφόνο τον συμφέρει να λουφάξει και να προσπαθήσει να μας κάνει να τον ξεχάσουμε - να, όπως κάνει η Ροζάννα τώρα - και στο τέλος να ψηφίσει ανάλογα με το πού φυσάει ο άνεμος ώστε να γλυτώσει το τομάρι του.
Ο χρήστης Egw δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.