KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Οι Δύσεις

Οι Δύσεις Τι συμβαίνει στον κόσμο, πάρτε το βούκινό σας κι ελάτε!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 25-09-08, 14:09   #31 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

afto p exw dei apo parees dikes mou, otan kapoioi goneis htan uperprostateftikoi ews katapiestikoi tote ta paidia evgainan antidrastika, k ekanan ta antitheta apo afta pou tous piezan oi goneis na kanoun, k ola afta mono apo antidrash!.. nomizw pws oloi mas oso hmastan paidia, twra, kai idiaitera sth fash ths efhvias theloume na niwthoume eleftheroi! an "kati" mas empodizei tote psaxnoume dieksodous... tetoies dieksodoi mporei na einai k ta narkwtika, kai to tsigaro, h anarxia ktl ktl... omws! uparxei ena megalo "alla"... an pame sto allo akro... ths apoluths eleftherias dld, pali ta idia tha petuxoume... kata thn apopsh mou, ta paidia prepei na megalwnoun opws emeis oi idoi thelame na megalwsoume. Opws arese k se emas... Paidi me paidi, mporei na diaferei sto xarakthra, alla exoun koines vasikes anagkes... epikoinwnia! katanohsh! sevasmo! kai ola afta, emprakta!...
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:14   #32 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο soraver Εμφάνιση μηνυμάτων
koita na deis pou extws apo omorfia, mousiko auti, megalo pouli exei k swstes apopseis
katoulh mou, pame thlo twra!
 click to show
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:15   #33 Αρχή
Xouanita
Χαζοχαρούμενη housewife
 
Το avatar του χρήστη Xouanita
 
Εγγραφή: 09-02-2007
Περιοχή: Στην καρδια του κακόπαιδου
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 7.124
Προεπιλογή

Συμφωνώ στο μεγαλύτερο κομμάτι.
Προσθετω όμως:
α) το σεβασμό θα πρέπει να τον κερδίσει το παιδί μου, και την εμπιστοσύνη μου επισης. Ας μου δείξει ότι βαδιζει σωστά και ότι σκέφτεται και δεν θα ξαναεπέμβω. Αν κανει την μια μ@λακια πισω απ την άλλη, τι να κάνω???
β) ειμαι κατά της αμεσης παρέμβασης. Θεωρώ πως ένας έξυπνος γονιός μπορεί να ξέρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ για το παιδί του και ο πιτσιρικάς να μην πάιρνει πρέφα! Δεν θελω να ξερω ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλά απλώς να ξέρω ποιοί ειναι οι φίλοι του, που περνάει τον ελεύθερό του χρόνο και ποιά ειναι τα "θελω" του.
γ) Αυτά. Διακριτικά, όχι με βούρδουλα.
Ο χρήστης Xouanita δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:18   #34 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

nai makoyli mu oraia ta les kai sumfono mexri ena simeio ,ostoso omos emeis otan megaloname den eimastan ekte8imenoi se toooosous kindinous se osous einai simera kai 8a einai akomoi perissoteroi ayrio me8aurio oi kindinoi kai oi apeiles gia ta paidia mas .(ilektronika egklimata , emo kai ena soro alla -ta emo ta anafero giati polla apo ayta xarakonontai kai aytotraumatizontai)
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:22   #35 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

κάτι ακόμα... Αφήστε τα παιδιά να παίξουν!!! Και τι έγινε αν ιδρώσει? θυμάμαι κάποιους γονείς να κάθονται στην πλατεία κ να βλέπουν τα παιδιά τους να κάνουν ποδήλατο... να φωνάζουν για να μη χτυπήσουν, ανα 30 λεπτά να αλλάζουν μπλούζα γιατί ίδρωσαν... Τι θα πάθει αν ιδρώσει?? Και τι έγινε? θα κρυώσει η σούφρα του?? επιπλέον, δεν άφηναν να πάνε εκτός οπτικού πεδίου... Ευτυχώς ήμουν τυχερός!!! Κ τους έχω ευχαριστήσει πάααρα πολλές φορές τους γονείς μου που με "άφηναν" να πηγαίνω με το ποδήλατο μακριά, να παίξω πετροπόλεμο, να παίξω μπάλα με πέτρες, κ να έχω αυτή τη στιγμή 4 ράμματα στο σαγόνι, 2χ3 ράμματα στο κεφάλι 5 ράμματα στο γόνατο, κ το αριστερό πόδι κατασημαδεμένο (να 'ναι καλά εκείνος ο οδοστρωτήρας ) δεν τα λέω ειρωνικά! Και ούτε με πειράζουν τα σημάδια που έχω αποκομίσει, ίσα ίσα που με κάνουν να θυμάμαι οτι έπαιξα... ότι έσπασα 3 ποδήλατα κ το 4ο είναι υπο διάλυση και άλλαζα παπούτσια κάθε 2-3 μήνες γιατί τα έσκιζα...
Ένα καλό ακόμα, είναι πως τις Κυριακές τα καλοκαίρια γυρνώντας απο Λαγονήσι ή Σαρωνίδα από μπάνιο ξέρω δρόμους για να γλυτώσω κίνηση μιας κ μέχρι Λαγονήσι είχε φτάσει ουκ ολίγες φορές η χάρη μου με το ποδήλατο (εκεί πήγαινα στα κρυφά )
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:25   #36 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

MESA ! MESA! se ayta pou les
floro i kamia siganopapadia de 8a to kano me tipota !
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:29   #37 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

emo κ κάθε λογής emo θα υπάρχουν πάντα πάντα υπήρχε η αντιδραστική γενιά... όπως και στη γενιά των γονιών μας υπήρχαν οι χίπηδες και οι τότε γονείς φοβόντουσαν μήπως πάει και καπνίζει χασις κτλ κτλ... το παιδί πρέπει να το σεβαστείς για να σε σεβαστεί... δεν συμπεριφέρεται όπως οι μεγάλοι... αν δεν το σέβεσαι και του συμπεριφέρεσαι σαν κατώτερο θα τα κάνει όσα θέλει να κάνει στα κρυφά και θα παριστάνει μπροστά στους γονείς το πρότυπο που θέλουν να βλέπουν... ξαναλέω πως ο καλύτερος τρόπος να μεγαλώσεις ένα παιδί είναι όπως ακριβώς θα ήθελες να μεγάλωνες εσύ... όχι όμως κάνοντας όλες τις χάρες (αγορές)... για να μάθει να εκτιμάει το χρήμα...
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:33   #38 Αρχή
soraver
ΥΠΕΡΚΟΠΕΛΙ
 
Το avatar του χρήστη soraver
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Στα βάθη του υπονόμου!
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 14.668
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην soraver Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soraver Send a message via Skype™ to soraver
Προεπιλογή

alla ti 8a tou kaneis?
8a baleis filtra gia paidia sto pc?
3ereis pws oi statistikes lene pws ta paidia bgainoun polu pio e3upna apo tous goneis?

anneta: an den dwseis sthn arxh empistosunh kai eleu8eria, gia na thn sterhsei smeta ws timoria kai na thn 3anadwseis den 8a tous leipei

tespa, bare8hka
__________________
 click to show




comics
Ο χρήστης soraver δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:40   #39 Αρχή
Makjunior
ο γητευτής των σκύλων...
 
Το avatar του χρήστη Makjunior
 
Εγγραφή: 15-07-2007
Περιοχή: Αθήνα-Ξάνθη
Ηλικία: 38
Μηνύματα: 2.170
Προεπιλογή

k gia na valw ligo entash...

stis gunaikes, kariera k oikogeneia den sumvadizei... ena apo ta 2... kai ta 2 den mporoun na sumvoun.-
__________________
 click to show
Ο χρήστης Makjunior δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-09-08, 14:43   #40 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

ti pragma kai ayto simera , mia 8a simfonoume , mia 8a diafonume

epimeno sto oti to paidi prepei na nio8ei ligo fovo apo to spiti tou , kai akribos epeidi de sumperiferete opos oi megaloi den prepei na to afiseis na niosei iso me tous megalous -nai 8a to sebomai oxi omos san iso mou , giati ekei meta 8a einai pou 8a parei ton aera kai den 8a to mazeyeis me tipota . An pali o gonios ka8isixazete me to profil pou tou deixnei to paidi tou kai katafernei ayto na kanei sta kryfa oti den tou epitrepoun tote .... as koimi8ei opos estrose ! (o gonios)
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 02:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.