KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΛΑ > Το στέκι των χούλιγκανς

Το στέκι των χούλιγκανς Μισό να φωνάξω τα MAT

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 20-07-11, 11:29   #1 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Talking Μεταγραφές αεροδρομίου

Υποδοχές παικτών που "βούλιαξαν" τα αεροδρόμια


Ντομινίκ Ουίλκινς
Παναθηναϊκός
01/09/1995

Το μεγαλύτερο μπασκετικό όνομα που πάτησε ποτέ στην Ελλάδα, δεν θα μπορούσε παρά να έχει και την ανάλογη υποδοχή. Περισσότεροι από 4.000 φίλαθλοι του Παναθηναϊκού μαζεύτηκαν εκείνο το απόγευμα στο Ελληνικό για να αποθεώσουν τον Ντομινίκ Γουίλκινς αναγκάζοντας την Αστυνομία να διακόψει την κυκλοφορία μπροστά από το αεροδρόμιο, ενώ δεν έλειψαν και τα μικροεπεισόδια οπαδών με δυνάμεις των ΜΑΤ.
"Πρώτα απ' όλα θέλω να ευχαριστήσω τους φιλάθλους. Δεν έχω ξαναζήσει τέτοιες εκδηλώσεις στο παρελθόν. Ηταν απίστευτο και δεν θα τους απογοητεύσω. Πριν φτάσω ένιωθα λίγο αμήχανος και νευρικός αλλά το ξεπέρασα μόλις είδα τι γινόταν στο αεροδρόμιο ...ηρέμησα", ήταν τα πρώτα λόγια του Αμερικάνου στάρ.
Το... αντι-σύνθημα του αεροδρομίου: "Ηρθες στην Ελλάδα για πικ-νικ, Ντομινίκ, Ντομινίκ".


Ντράγκαν Τσίριτς
ΑΕΚ
24/06/1999

Το γεγονός ότι ο 25χρονος τότε Σέρβος ερχόταν για την ΑΕΚ από καριέρα στην Μπαρτσελόνα, ήταν ικανό να οδηγήσει περίπου 1.000 οπαδούς της Ένωσης στο Ελληνικό. Και όταν η Αστυνομία προσπάθησε να τους απωθήσει από το να μπουν στην αίθουσα αφίξεων, έγινε ο ...κακός χαμός.
"Τι συμβαίνει εδώ, γιατί τα σπάνε;", ρωτούσε απορημένος ο Ντράγκαν Τσίριτς, ο οποίος στη συνέχεια μίλησε για την παρουσία του στη χώρα μας: "Είμαι χαρούμενος που ήρθα εδώ. Ελπίζω να μείνω. Αν θα μείνω, που θα μείνω, θέλω τίτλους με την ΑΕΚ. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό".
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "Ντράγκαν Τσίριτς, Οε, Οε, Οε"


Ζλάτκο Ζάχοβιτς
Ολυμπιακός
16/07/1999

Παρά την αφόρητη ζέστη, κοντά στους 3.000 φίλους του Ολυμπιακού θα φιλοξενήσει το Ελληνικό στην υποδοχή του Ζλάτκο Ζάχοβιτς.
Ο ίδιος τους χαιρέτησε από μακρυά και στη συνέχεια με την βοήθεια της Αστυνομίας θα περάσει -με το αυτοκίνητο των ανθρώπων της ομάδας- την πύλη από τη μεριά του Γκολφ και θα απομακρυνθεί γρήγορα από τον χώρο.
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "Οε, Ζλάτκο Ζάχοβιτς, Οε Ζλάτκο Ζάχοβιτς"


Ζιοβάνι
Ολυμπιακός
19/07/1999

Τρεις μέρες μετά την άφιξη Ζάχοβιτς, το αεροδρόμιο ξαναβάφεται κόκκινο. Η ζέστη όμως είναι πολύ πιο έντονη και σε συνδυασμό με την "απόδραση" του Σλοβένου, οδήγησε λιγότερο κόσμο στο Ελληνικό (περίπου 2.000). Οι εκδηλώσεις όμως λατρείας για τον "Ζιο" είναι απίστευτες!
Η αρχική προσπάθεια του αυτοκινήτου να περάσει μέσα από τον κόσμο στάθηκε αδύνατη, με αποτέλεσμα να γυρίσει στην πίστα. Τελικά ο άνθρωποι του Ολυμπιακού ..."ηρέμησαν" τον κόσμο και ο Ζιοβάνι απομακρύνθηκε από το αεροδρόμιο.
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "Ζιοβάνι Ολιβέιρα, Οε, Οε, Ζιοβάνι Ολιβέιρα, Οε, Οε".


Κάρλος Γκαμάρα
ΑΕΚ
23/07/2001

Μπορεί ο Μάκης Ψωμιάδης να είναι καταζητούμενος, πριν 10 χρόνια όμως- τέτοια εποχή- έστελνε περισσότερους από 1.500 οπαδούς της Ένωσης στο αεροδρόμιο για να υποδεχθούν τον Κάρλος Γκαμάρα.
Βασικό μέλος της Εθνικής Παραγουάης, με εντυπωσιακή παρουσία στο Μουντιάλ του 1998, ο 30χρονος τότε κεντρικός αμυντικός έδωσε ελπίδα στον κόσμο της ΑΕΚ σε μια εποχή που βρισκόταν εν μέσω διαρκών διοικητικών εξελίξεων.
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "@#$ του Θρύλου την @#$, ρε Γκαμάρα".


Ριβάλντο
Ολυμπιακός
21/07/2004

Το να κάνεις τον μεγάλο Ριβάλντο να τα έχει ...χαμένα από την υποδοχή είναι σπουδαίο παράσημο για κάθε οπαδό. Οι περίπου 3.000 φίλοι του Ολυμπιακού τα κατάφεραν εκείνο το απόγευμα στο Βενιζέλος, με τον Ριβάλντο -συνοδεία της συζύγου του- να χαιρετάει αμήχανος τον κόσμο μέσα από το αυτοκίνητο.
"Ο κόσμος είναι εξαιρετικός, ειλικρινά δεν το περίμενα. Μπορώ να τον συγκρίνω με τους φιλάθλους στην πατρίδα μου", ήταν τα πρώτα λόγια του μεγαλύτερου ονόματος που έχει αγωνιστεί ποτέ στο ελληνικό πρωτάθλημα.
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "Με Ριβάλντο και Ζιοβάνι, θα μας @#$ @#$ στο Λιμάνι".


Πέπε Σινιόρι
07/08/2004
Ηρακλής

Ήρθε στα 36 του με πολλά παράσημα (τρεις φορές πρώτος σκόρερ της Serie A 1993, 1994, 1996), οδηγώντας τους φίλους του Ηρακλή στο Μακεδονία για να τον υποδεχθούν με τις ανάλογες ...τιμές.
Ο κόσμος που μαζεύτηκε έφτανε τους 2.000, ο Ιταλός μοίραζε χαμόγελα αριστερά και δεξιά, ωστόσο στην συνέχεια δεν μπόρεσε να ανταποδώσει την αγάπη των φίλων του γηραιού, μετρώντας μόλις 5 συμμετοχές χωρίς να καταφέρει να σκοράρει.
Το ...αντι-σύνθημα του αεροδρομίου: "Σινιόρι, Σινιόρι, Σινιόρι, ένα ημίχρονο το βγάζεις με το ζόρι".


Θοδωρής Ζαγοράκης
21/07/2005
ΠΑΟΚ

"Παραλήρημα στην άφιξη του Αρχηγού", γράφουν τα Μέσα για την ημέρα που ο Θοδωρής Ζαγοράκης επέστρεψε στον ΠΑΟΚ, γνωρίζοντας την αποθέωση από 3.000 και πλέον φίλους του Δικεφάλου στο Μακεδονία.
"Ευχαριστώ το Θεό που με έχει γερό και με αξίωσε να ζήσω αυτήν τη στιγμή. Είναι από τις μέρες που δεν θα ξεχάσω ποτέ στη ζωή μου", δήλωσε συγκινημένος ο νυν πρόεδρος του ΠΑΟΚ.
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "Οεο, οεο, Πρωτάθλημα θα πάρουμε με αρχηγό τον Τέο".


Μάρτσιο Αμορόζο
16/01/2007
Άρης

Ο Μάρτσιο Αμορόζο πέρασε και δεν ακούμπησε από τον Άρη (9 συμ, 2 γκολ), ωστόσο η υποδοχή που του επιφύλασσαν οι κιτρινόμαυροι οπαδοί εκείνο το ξημέρωμα έχει καταγραφεί ως η μεγαλύτερη σε ελληνικό αεροδρόμιο!
Ο... αστικός μύθος θέλει περίπου 7.000 Αρειανούς να μετατρέπουν το Μακεδονία σε Βικελίδης κάνοντας τον Αμορόζο να χαίρεται σαν μικρό παιδί- αφού πρώτα συνήλθε από το σοκ- και να δηλώνει: "Δεν περίμενα τέτοια υποδοχή. Δεν περίμενα τέτοια τιμή, έμεινα έκπληκτος! Είμαι διπλά υποχρεωμένος για να αποδώσω όσο περισσότερο μπορώ".
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "Αμορόζο είσαι τρέλα με την κίτρινη φανέλα".

Τζιμπρίλ Σισέ
25/06/2009
Παναθηναϊκός

Το τελευταίο Παναθηναϊκό ...ντελίριο σε αεροδρόμιο συνέβη πριν δύο χρόνια στο Βενιζέλος για λογαριασμό του Γάλλου από περίπου 2.500 οπαδούς του τριφυλλιού, οι οποίοι τον άφησαν άφωνο. Αξέχαστος θα μείνει και ο ...γερανός που είχε νοικιάσει εφημερίδα για πανοραμικά πλάνα!
"Δεν περίμενα τέτοια υποδοχή. Δεν το είχα φανταστεί", τόνισε στις πρώτες του δηλώσεις ο Τζιμπρίλ Σισέ που φρόντισε με το πάθος σε κάθε εμφάνισή του με την πράσινη φανέλα να ανταποδώσει την αγάπη που του έδωσε απλόχερα ο κόσμος του Παναθηναϊκού.
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "Σισέ αλάνι, @#$ το λιμάνι"

Αλμπερτ Ριέρα
22/07/2010
Ολυμπιακός

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης ήθελε πέρσι να κάνει μια μεταγραφή ...αεροδρομίου και τα κατάφερε οδηγώντας πάνω από 3.000 φίλους του Ολυμπιακού στο Βενιζέλος για τον Αλμπερτ Ριέρα. Ο Ισπανός αρχικά τα έχασε από την υποδοχή και στη συνέχεια επιβιβάστηκε σε πολυτελές τζιπ και κατευθύνθηκε προς το Καραϊσκάκης συνοδεία των ερυθρόλευκων οπαδών.
"Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι εδώ. Θέλω να κατακτήσω τον τίτλο και για το λόγο αυτό διάλεξα τον Ολυμπιακό", δήλωσε λίγο αργότερα ενθουσιασμένος με την υποδοχή.
Το σύνθημα του αεροδρομίου: "@#$ τα βαζέλια κάθε μέρα, ρε Ριέρα, ρε Ριέρα".




Πηγή: sport24.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.