KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Οι Δύσεις

Οι Δύσεις Τι συμβαίνει στον κόσμο, πάρτε το βούκινό σας κι ελάτε!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 11-01-12, 11:26   #701 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή



Μπορεί στο παρελθόν να είχαν κυκλοφορήσει φήμες πως είναι μαζί, καμία όμως από τις δυο πλευρές δεν το είχε επιβεβαιώσει. Τελικά ο Αλέξανδρος Παρθένης και η Κατερίνα Θάνου όχι μόνο είναι μαζί, αλλά σχεδιάζουν να ανέβουν και τα σκαλιά της εκκλησίας, σύμφωνα με ρεπορτάζ που παρουσιάστηκε στην «Πρωινή Μελέτη».

Το ζευγάρι δημοσίευσε την αγγελία του γάμου του στην εφημερίδα «Εστία», την Τρίτη: «Ο Αλέξανδρος Παρθένης, κάτοικος Γλυφάδας, γεννηθείς εις Αθήνας, του Γεωργίου και της Μαρίας-Σταματίνας, το γένος Βογιατζή και η Αικατερίνη Θάνου, κάτοικος Γλυφάδας, γεννηθείσα εις Αθήνας, του Λάμπρου και της Ουρανίας, το γένος Κιτσούλη, πρόκειται να έρθουν σε γάμο που θα γίνει στη Γλυφάδα Αττικής», αναφέρει συγκεκριμένα η αγγελία.
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 12:48   #702 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

ara o Alexandros 8elei auto pou leme kalo paidi kai oxi ...apla glastra dipla tou ! like ston Par8eni !
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 12:50   #703 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

h pigi pantos einai kakoproeraith...ti xalia foto valan sto katerinaki ..? kai ti pasarela dosane ston alexandro ? stadaraki pliromenos apo proin tou par8eni , itan o dimosiografos tou ar8rou
Tsakisou tsakisouu bromo8iliko .... Razelos rullez ..ellhniki tainia axaxxa
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 12:57   #704 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

ε, δεν έχει και καλύτερες το κατερινάκι εδώ που τα λέμε! Ο αλλος όμως, έχει και καλύτερες! Belive me!
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 12:58   #705 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

φεηλ φεηλ η φωτο εντελως !
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 12:59   #706 Αρχή
pastoula
υπόθετο
 
Το avatar του χρήστη pastoula
 
Εγγραφή: 27-01-2008
Περιοχή: Σεϊχέλες
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 8.379
Προεπιλογή

φεηλ η φατσα της!
__________________


Τώρα τελευταία, έτσι ξυπνάω
 click to show
Ο χρήστης pastoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-01-12, 13:06   #707 Αρχή
maRtina
viva la κλαψα!
 
Το avatar του χρήστη maRtina
 
Εγγραφή: 12-04-2007
Περιοχή: Θεσαλλονίκη
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 10.527
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην maRtina Send a message via Skype™ to maRtina
Προεπιλογή

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα λικε λικε λικε
__________________
Είμαι και γαμώ τα παιδια ! Τυχαίο; Δεν νομιζω !!!!


 click to show



......
Yet I know that the goal
Is to keep me from falling
"


Ο χρήστης maRtina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-02-12, 11:46   #708 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Η ερωτική φωλίτσα της Τζένιφερ
Οι φήμες τη θέλουν να εγκυμονεί και να ετοιμάζεται να παντρευτεί τον εκλεκτό της καρδιάς της Τζάστιν Θερού.
Κανείς δεν ξέρει αν το πρώτο ισχύει, ενώ το δεύτερο είναι μάλλον πιθανό. Μέχρι τότε όμως το μόνο σίγουρο είναι ότι η Τζένιφερ Ανιστον έχει βρει τον τρόπο να κλείνει «γόνιμες» συμφωνίες σε ό,τι αφορά την ακίνητη περιουσία της.
Τελευταίο απόκτημά της είναι μια έπαυλη σχεδόν 800 τετραγωνικών μέτρων στο Μπελ Ερ, η οποία είχε αρχική τιμή 24.900.000 δολάρια, αλλά η ίδια κατάφερε να ρίξει την τιμή στα 21 εκατομμύρια!
Η έπαυλη, η οποία περιβάλλεται από έκταση περίπου 15 στρεμμάτων, βρίσκεται στους πρόποδες των βουνών της Σάντα Μόνικα, σε μια περιφραγμένη «κοινότητα», στην οποία εντάσσονται και πολυτελείς κατοικίες σταρ όπως ο Νίκολς Κέιτζ, ο Χιου Χέφνερ και η Λορίν Μπακόλ.
Η έπαυλη περιγραφόταν από την αγγελία ως «μια απολύτως προστατευμένη από τα αδιάκριτα βλέμματα κατοικία με τοίχους από τζάμι, ιδανική για ανθρώπους που θέλουν να συνδυάζουν τη θέα με την άνεση και να διασκεδάζουν».
Διαθέτει τέσσερις κρεβατοκάμαρες, έξι λουτρά, ένα βοηθητικό WC και απεριόριστη θέα στην πόλη και τον ωκεανό.
Δεδομένου ωστόσο του ότι η Ανιστον έχει κολλήσει το μικρόβιο των ανακαινίσεων και των αρχιτεκτονικών ανησυχιών από τον πρώην σύζυγό της, τον Μπραντ Πιτ, αναμένεται να μεταμορφώσει την πολυτελή κατοικία που εκτός από το κυρίως οίκημα έχει ξενώνα, κελάρι κρασιών, αίθουσα προβολών και πισίνα.
Στα σπίτια που αγοράζει η Ανιστον επενδύει πολλά χρήματα στην κουζίνα, επειδή, όπως έχει παραδεχτεί, είναι ο αγαπημένος της χώρος. Το αποδίδει στο γεγονός ότι οι πιο ξένοιαστες παιδικές της αναμνήσεις είναι καταγεγραμμένες στο μυαλό της μέσα στην κουζίνα του πατρικού της σπιτιού.


Δήλωση οργής από τον "Mr Lak"
Την ώρα που οι αστυνομικοί ετοιμάζονταν για τη μεταφορά του στις φυλακές της Αμφισσας, ο Λάκης Γαβαλάς μέσα από τα κρατητήρια της ΓΑΔΑ έσπασε τη σιωπή του και μίλησε για όλα εκείνα που τον οδήγησαν στην προφυλάκιση.
Ο Λάκης Γαβαλάς, που βρέθηκε τρεις φορές ενώπιον των δικαστικών αρχών για βεβαιωμένα χρέη προς το Δημόσιο, τελικά μετά τη σύμφωνη γνώμη εισαγγελέα και ανακριτή θα περάσει το κατώφλι των φυλακών, καθώς κρίθηκε προφυλακιστέος για μη καταβολή ΦΠΑ, ύψους 146.000€ για το 2011.
Λίγο πριν επιβιβαστεί στο όχημα της ΕΛ.ΑΣ. που θα τον μετέφερε στις φυλακές της Αμφισσας αποφάσισε να μιλήσει για όλους και για όλα. Με γραπτή του δήλωση κάνει λόγο για τις αιτίες που τον οδήγησαν στη σημερινή κατάσταση: «Εξαιτίας διάφορων συνθηκών, μεταξύ των οποίων και η πρόσφατη οικονομική κρίση, κινδυνεύει να καταρρεύσει, αν δεν κατέρρευσε ήδη, ένα οικοδόμημα που επί πολλά χρόνια προσπάθησα να κτίσω και έκτισα. Στο οικοδόμημα αυτό έδωσα όλη μου τη ζωή. Ακόμα και η πολυτελής διαβίωση που μου αποδίδεται ήταν ενταγμένη μέσα ακριβώς στην προσπάθεια αυτή, δηλαδή της προβολής των επιχειρηματικών μου δραστηριοτήτων».
Στη συνέχεια ο επιχειρηματίας αναφέρεται στη σύλληψη της Παρασκευής, η οποία τον οδήγησε πίσω από τα κάγκελα της φυλακής: «Η τελευταία μου σύλληψη έγινε την ώρα που έβγαινα από το αυτόφωρο, μετά από προηγηθείσα σύλληψή μου και αφού είχα πάρει αναβολή για νόμιμο λόγο. Η αρχή που διέταξε τη σύλληψή μου γνώριζε το γεγονός ότι είχα δικαστήριο και δεν κίνησε μαζί τις δύο δικογραφίες, ώστε να δώσω λόγο ενιαία ή τουλάχιστον διαδοχικά».
Και ο «γκουρού της μόδας» συνεχίζει: «Αμέσως μετά την, σύμφωνα με τα παραπάνω, αιφνιδιαστική σύλληψή μου κατά την έξοδό μου από το δικαστήριο προσπάθησα να ρυθμίσω την οφειλή μου των 146.000 ευρώ... Ετσι εμφανίστηκα στην κ. ανακριτή για την απολογία μου αργά το μεσημέρι της Δευτέρας 30/01 έχοντας ρυθμίσει την οφειλή μου και έχοντας προκαταβάλει το πληρωτέο κατά τον νόμο ποσό. Παρά ταύτα, επειδή, λέει, η υπόθεσή μου βρισκόταν στην ανάκριση, δεν αρκούσε, λέει, η ρύθμιση, ούτε η πληρωμή της προκαταβολής, αλλά έπρεπε να εξοφληθεί ολόκληρο το ποσό. Αλήθεια: Ακολουθήθηκε αυτή η γραμμή σε κάποιον άλλον συλληφθέντα; Γιατί, λοιπόν, αυτή η διάκριση σε βάρος μου;»
Και ο Λάκης Γαβαλάς λέει εν κατακλείδι στη δήλωσή του: «Η προσωρινή κράτηση αποτελεί μέτρο βίαιο, άδικο και υπερβολικό. Ηταν κάτι μη αναμενόμενο, με βάση όσα προεκτέθηκαν. Επιβλήθηκε δε χωρίς να συντρέχουν οι προϋποθέσεις του νόμου, τη στιγμή κατά την οποία εμπράκτως προσπαθώ αφενός να πληρώσω σιγά-σιγά τις οφειλές μου και αφετέρου να επαναδραστηριοποιηθώ. Δηλώνω ότι θα προσπαθήσω με όλες μου τις δυνάμεις να αγωνιστώ για την προσωπική μου ελευθερία, για την αποκατάσταση της τιμής και της υπολήψεώς μου και, φυσικά, για την πλήρη επαναδραστηριοποίηση των επιχειρήσεών μου».


Ενα ποτό και μετά σεξ με την Keira Knightley
Πριν ένα ποτό, μετά ένα τσιγάρο... Κάπως έτσι λειτουργεί η Κίρα Νάιτλι, όχι όμως στην προσωπική της ζωή, αλλά όταν έχει να γυρίσει σκηνές με σεξ. Η διάσημη σταρ ωστόσο αποφεύγει την κακή συνήθεια του καπνίσματος, οπότε πριν πίνει βότκα, ενώ μετά αντικαθιστά τον καπνό με σαμπάνια.
Ετσι η Βρετανίδα ηθοποιός καταφέρνει, όπως αποκάλυψε, να νικάει τις αναστολές της προκειμένου να γυρίσει όσο πιο πειστικά μπορεί τις ερωτικές σκηνές των ταινιών στις οποίες πρωταγωνιστεί. Και αυτό είναι μάλλον αναμενόμενο για μια ηθοποιό την οποία γνωρίσαμε σε ρόλους ρομαντικούς, όπως στην ταινία «Περηφάνια και προκατάληψη», αλλά και σε περιπετειώδεις, όπως στον ρόλο της Ελίζαμπεθ Σουάν στην επιτυχημένη σειρά ταινιών «Πειρατές της Καραϊβικής».
Στην ταινία του Ντέιβιντ Κρόνενμπεργκ «Most Dangerous Method», η Κίρα Νάιτλι ανέλαβε έναν ρόλο δύσκολο και αινιγματικό. Υποδύεται μια ψυχικά διαταραγμένη Ρωσίδα, στις αρχές του 20ού αιώνα, που γίνεται πελάτισσα του ψυχιάτρου Καρλ Γιουνγκ, ο οποίος εκείνο το διάστημα είχε αναπτύξει μεγάλη φιλία με τον συνάδελφό του Σίγκμουντ Φρόιντ. Η νεαρή Σαμπίνα Σπιελράιν, εκτός από ασθενής, γίνεται και ερωμένη του Γιουνγκ.
Η Κίρα Νάιτλι, αν και δεν υπήρξε ποτέ λάτρης του αλκοόλ, το χρειάστηκε προκειμένου να συνηθίσει να είναι γυμνή μπροστά στον φακό. Σε αυτό μάλιστα τη βοήθησε ο ερωτικός παρτενέρ της στην ταινία, ο Μάικλ Φασμπέντερ, προτείνοντάς της τον συνδυασμό βότκας και σαμπάνιας. Εξάλλου, απ’ ό,τι φαίνεται, θα συνεχίσει να τα... τσούζει καθώς και ο επόμενος ρόλος της περιλαμβάνει ερωτικές σκηνές. Θα αναλάβει τον ρόλο της Αννα Καρένινα, στην κινηματογραφική μεταφορά του ομώνυμου μυθιστορήματος του Λέοντα Τολστόι. Τον ρόλο του απατημένου συζύγου θα έχει ο Τζουντ Λο, ενώ του εραστή της ο Ααρόν Τζόνσον.

Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-03-12, 08:13   #709 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Από τον γιο στον μπαμπά (και πάει λέγοντας!)
Είναι sexy... κι όποιος αντέξει! Η ελληνoϊρλανδικής καταγωγής Georgia Salpa (Γεωργία Σάλπα), που η δημοτικότητά της εκτοξεύτηκε στα ύψη με τη συμμετοχή της στο βρετανικό «Big Brother Celebrity», φαίνεται να αλλάζει τους άντρες -και δη πλούσιους και διάσημους- σαν τα πουκάμισα...
Η μελαχρινή και φλογερή Γεωργία άναψε τα αίματα των τηλεθεατών του βρετανικού ριάλιτι με τις καυτές εμφανίσεις της μέσα στο σπίτι του «Μεγάλου Αδελφού». Παράλληλα αναστάτωσε και τη... λίμπιντο των περισσότερων συμπαικτών-celebrities, όπως είναι ο Κάλουμ Μπεστ, γιος του διάσημου ποδοσφαιριστή Τζορτζ Μπεστ, αλλά και ο Kερκ Νόρκρος, ιδιοκτήτης κέντρων διασκέδασης στην Αγγλία.
Και με τους δύο η εντυπωσιακή καλλονή είχε μια... περιπέτεια και τίποτε περισσότερο. Ως εδώ τα πράγματα είναι μια χαρά, αφού νέο κι ωραίο κορίτσι είναι και βράζει το αίμα του. Ελα όμως που τελευταία δημοσιεύματα τη θέλουν τώρα να διατηρεί σχέση με τον πατέρα του Κερκ, τον Νικ Νόρκρος.
Για του λόγου το αληθές, σε διάφορα έντυπα κυκλοφόρησαν και φωτογραφίες με τον ώριμο άντρα σε τρυφερές περιπτύξεις μαζί της. Πάντως, για να δώσουμε και μία άλλη διάσταση των πραγμάτων, ο γιος Νόρκρος, σύμφωνα με πολλές αναφορές στα βρετανικά media, είναι κατά βάθος... gay, οπότε υπάρχει εξήγηση που ο μπαμπάς ανέλαβε δράση!
Και μέσα σε όλο αυτό το «τουρλουμπούκι» της Γεωργίας, υπάρχει και ο διάσημος τραγουδιστής Πίτερ Αντρέ, ο οποίος βρίσκεται σε... λίστα αναμονής μετά την πρόσκληση που του έκανε η Γεωργία για να τον γνωρίσει, μια και ήταν είδωλό της από μικρή (για την ακρίβεια λέγεται ότι ήδη τον γνώρισε και του έδωσε το... νουμεράκι του).


Κατά... κόρη, κατά μάνα!
Τις περισσότερες φορές, τα παιδιά ακολουθούν το επάγγελμα των γονιών και όχι το αντίθετο. Στην περίπτωση της πορνοστάρ Κίκι Βίντις όμως, τα πράγματα είναι διαφορετικά.
Η νεαρή Αυστραλή σόκαρε την κοινή γνώμη της χώρας, όταν παρουσίασε ένα ξεχωριστό strip show μαζί με τη μητέρα της!
Οι δύο γυναίκες παρουσίασαν το μοναδικό αυτό σόου τους για πρώτη φορά δημοσίως στην έκθεση Erotica Expo που γίνεται αυτές τις ημέρες στο Βόρειο Πάλμεστρον της Νέας Ζηλανδίας, προκαλώντας πολλά σχόλια στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.
Η Κίκι Βίντις είναι από τα γνωστά ονόματα στον χώρο του πορνό, με διεθνή μάλιστα φήμη. Οταν στα 18 της παρακολούθησε την πορνό εκδοχή των «Πειρατών της Καραϊβικής» συνειδητοποίησε πως εκείνη μπορεί να παίξει καλύτερα και έτσι ξεκίνησε τη… λαμπρή καριέρα της.
Μέχρι σήμερα έχει γυρίσει 50 ταινίες, ενώ άνοιξε και τη δική της εταιρεία παραγωγής. Η μητέρα της, η Μία Ρόμπινσον, δεν είχε ποτέ πρόβλημα με τη δουλειά της κόρης της και πρόσφατα μπήκε κι αυτή στον… χορό.
«Με είχαν ρωτήσει από πού πήρα το σώμα μου, κι εγώ τους είπα από τη μητέρα μου. Τότε θέλησαν να τη γνωρίσουν» εξηγεί η Βίντις. Το νερό είχε μπει στο αυλάκι, με τις μάνα και κόρη να εμφανίζονται μαζί σε strip clubs.
Η μητέρα της πάντως βλέπει αυτήν τη δουλειά σαν όλες τις άλλες. «Είμαι ένας συνηθισμένος άνθρωπος, εργάζομαι 9 με 5 από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή και μετά, περιστασιακά, κάνω ένα σόου μαζί με την κόρη μου». Τόσο απλά!


Κατερίνα Στικούδη: «Είμαι ζηλιάρα και συχνά κάνω σκηνή χωρίς λόγο»
Καλεσμένη στο «Βράδυ» της Πέμπτης, η Κατερίνα Στικούδη απάντησε στις κριτικές έχει δεχθεί για τη μετάβασή της από το μόντελινγκ και την παρουσίαση στον χώρο του τραγουδιού.
Στα κολακευτικά σχόλια του οικοδεσπότη της εκπομπής για την εξωτερική της εμφάνιση, η ίδια απάντησε: «Εγώ πιστεύω ότι οι πιο ζουμερές γυναίκες είναι και πιο σέξι, αρέσουν στους άντρες πιο πολύ».
Για το νέο της ξεκίνημα στον χώρο του τραγουδιού, είπε: «Έγινε χρυσός και ο δίσκος, ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει. Μου αρέσει πολύ αυτό που κάνω, είμαι στην Universal τα τελευταία δύο χρόνια, ετοιμάζουμε πολύ ωραία πράγματα και χαίρομαι, είμαι ευγνώμων με το πώς έχουν έρθει», ενώ όταν ο Πέτρος Κωστόπουλος την ρώτησε αν πλέον δηλώνει μόνο τραγουδίστρια ή και παρουσιάστρια ή μοντέλο, η Κατερίνα Στικούδη απάντησε: «Δεν κατάλαβα, γιατί πρέπει να απολογούμαι; Συγνώμη, αν αύριο εγώ ξυπνήσω και θέλω να ασχοληθώ με ιατρικά εργαστήρια, θα πρέπει να βγω να απολογηθώ; Τώρα θέλω να κάνω αυτό, γιατί αυτό νιώθω;».
Αργότερα, μιλώντας για την προσωπική της ζωή, εξήγησε: «Αν είχα έναν άνθρωπο δίπλα μου, που δεν του αρέσει αυτό που κάνω και θυμώνει και με ζαλίζει δεν θα μπορούσαμε να συνυπάρξουμε», ενώ συμπλήρωσε: «Εμένα μου αρέσει η μοναξιά μου. Όταν είμαι μόνη μου στο σπίτι, είμαι καλά. (...) Δεν έχω συγκατοικήσει ποτέ στη ζωή μου. (Αν θέλει να μείνει μαζί μου) θα κάνει υπομονή».
Τέλος, η Κατερίνα Στικούδη παραδέχθηκε: «Ζηλιάρα είμαι και μερικές φορές μπορεί να κάνω σκηνή χωρίς να υπάρχει λόγος. Έτσι, γιατί μου αρέσει να τσακώνομαι».




Πηγή: Espresso, yupi.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-04-12, 11:24   #710 Αρχή
ΠΛΑΤΩΝ
Φέριστος παράφρων
 
Το avatar του χρήστη ΠΛΑΤΩΝ
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Εις το ανώλεθρον ατελεύτητον άυλον
Μηνύματα: 1.862
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΠΛΑΤΩΝ
Προεπιλογή


Νίκος Χατζηνικολάου: η συγκλονιστική εξομολόγηση στον Πέτρο Κωστόπουλο
Ο Νίκος Χατζηνικολάου μίλησε στον Πέτρο Κωστόπουλο, καλεσμένος στο «Βράδυ» της Παρασκευής για τη σχέση του με την τηλεόραση, για τη σύζυγό του και το παιδί που περιμένουν, αλλά και για τη μεγάλη περιπέτεια υγείας που πέρασε.
«Δεν μου λείπει καθόλου η τηλεόραση. Ο κόσμος δεν το πιστεύει, ούτε εσύ το πιστεύεις. Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. Στην πρώτη συνέντευξη που έδωσα -πάνε και πολλά χρόνια, 21-22 από τότε- είπα ότι θεωρώ την τηλεόραση παρένθεση στη δημοσιογραφική μου διαδρομή. Πρέπει να σου πω ότι την τηλεόραση δεν την ερωτεύτηκα ποτέ. Την υπηρέτησα με επαγγελματική ευσυνειδησία αλλά την τρέλα που έχω για την εφημερίδα και τον έρωτα που έχω για το ραδιόφωνο, δεν τα είχα ποτέ για την τηλεόραση. Αυτή είναι η αλήθεια!» δήλωσε ο διάσημος άνκορμαν, ενώ τόνισε: «Πρέπει να σου πω, αντίθετα, πως είναι πολλές οι στιγμές που νιώθω ότι ίσως ο Θεός με λυπήθηκε και με άφησε έξω από τα δελτία ειδήσεων αυτή την περίοδο. Σου το λέω με απόλυτη ειλικρίνεια γιατί πιστεύω ότι σε αυτή την περίοδο της βαθιάς κρίσης, η τηλεόραση μέχρι στιγμής δεν έχει ανταποκριθεί στις προσδοκίες των συμπολιτών μας, των τηλεθεατών και, υπό αυτήν την έννοια, δεν με χαλάει που απουσιάζω».
Παράλληλα αποκάλυψε πως τη βραδιά των εκλογών θα έχει τηλεοπτική στέγη: «Τη βραδιά των εκλογών θα είμαι σε ένα τηλεοπτικό σταθμό. Έχω πρόσκληση από την Έλλη Στάη να συμπαρουσιάσω μαζί της τη βραδιά των εκλογών στην κρατική τηλεόραση, αν δεν έχει ανοίξει το ALTER ή δεν έχει κλείσει το ALTER – γιατί αν κλείσει το ALTER θα βρω άλλο τηλεοπτικό σταθμό, αυτό έχω πει. Περιμένω να ολοκληρωθούν οι διαδικασίες και οι προσπάθειες για να ανοίξει το ALTER. Αν δεν ανοίξει, δεν θα κάτσω στα αυγά μου», ενώ για τους λόγους που περιμένει τις εξελίξεις του καναλιού πρόσθεσε: «Έχω τους λόγους μου. Ο βασικός λόγος είναι πως στο κανάλι αυτό ένιωσα τη μεγαλύτερη δημοσιογραφική ελευθερία των τελευταίων 28 – 29 ετών που είμαι στο επάγγελμα και νομίζω πως αυτός είναι πολύ σημαντικός λόγος. Δεν είχα ποτέ καμία παρέμβαση ή ανάμειξη».
Ακόμη, o Νίκος Χατζηνικολάου μίλησε για πρώτη φορά ανοιχτά για τη μεγάλη περιπέτεια της υγείας του: «Το πρώτο και το δεύτερο χειρουργείο, γιατί έκανα τέσσερα στη σειρά, ήταν πολύ σοβαρά χειρουργεία. Το πρώτο χειρουργείο ήταν ένα καρκινάκι στο θυροειδή που το πετάξαμε, έφυγε. Αυτό έγινε πριν από τέσσερα χρόνια. Και το δεύτερο χειρουργείο ήταν ένα μεγάλο ανεύρυσμα στον εγκέφαλο, ένα χειρουργείο επτά ωρών, πολύ δύσκολο, που έτυχε την ημέρα που έβγαινε η εφημερίδα. Το πρώτο φύλλο της εφημερίδας έβγαινε Κυριακή. Δευτέρα, πριν από εκείνη την Κυριακή, σε μια τυχαία εξέταση βρέθηκε το ανεύρυσμα. Παρασκευή βράδυ έκλεισα την εφημερίδα, Σάββατο πρωί μπήκα στο χειρουργείο. Επτά ώρες... ευτυχώς πέτυχε γιατί ήταν ένα πολύ δύσκολο χειρουργείο. Και τη Δευτέρα το βράδυ ήμουν στο δελτίο ειδήσεων και έλεγα “Κυρίες και κύριοι, καλησπέρα σας” χαμογελώντας, σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Κουρεμένος και από τις δυο πλευρές του κεφαλιού με κολλημένα ψεύτικα μαλλιά για να μη φαίνεται, με την Κρίστη να κλαίει στο σπίτι γιατί θεωρούσε πως ήμουν τρελός που σηκώθηκα και πήγα να κάνω δελτίο. Γιατί δεν ήθελα να μαθευτεί... Γιατί δεν είμαι μελό τύπος. Δεν γουστάρω τις μελούρες και δεν γουστάρω να νιώθω πως παρατείνονται καταστάσεις που νιώθω ότι δεν τις ελέγχω. Έτσι, Δευτέρα ήμουν στη δουλειά μου και πέρασε. Ακολούθησαν δυο μικρά χειρουργεία, ένα "ρεκτιφιέ": Άλλο ένα μικρό ανεύρυσμα κάτω από το μάτι και άλλο ένα, τελευταίο, που ήταν το αστείο της υπόθεσης, ένα χειρουργείο πριν από ενάμισι μήνα που έπαθα ένα πρόβλημα με τους κοιλιακούς».


Ρόμπι Γουίλιαμς- Άιντα Φιλντ: περιμένουν το πρώτο τους παιδί!
Με ένα μήνυμα από το οποίο δεν έλειπε η αίσθηση του χιούμορ ανακοίνωσε ο 38χρονος Ρόμπι Γουίλιαμς, μέσω της προσωπικής του ιστοσελίδας, πως η σύζυγός του, Άιντα Φιλντ, θα φέρει σε λίγους μήνες στον κόσμο το πρώτο τους παιδί.
«Γεια σας φίλοι μου! Σας κρατούσα ένα μυστικό. Εγώ και η Άιντα θα γίνουμε γονείς αυτή τη χρονιά! Κάναμε σεξ και… έπιασε! Είδαμε υπέρηχους και κλάψαμε… Είδαμε μωρά σε διαφημίσεις και βουρκώσαμε… Το παιδικό δωμάτιο είναι ήδη έτοιμο» έγραψε αρχικά, συμπληρώνοντας: «Βασικά, είμαι ερωτευμένος με ένα μικρό πλασματάκι που μεγαλώνει στην κοιλιά της μαμάς του…και απλά ανυπομονώ να γίνω μπαμπάς! Και αυτή τη στιγμή κλαίω».
Αυτό θα είναι το πρώτο παιδί για το ζευγάρι, που παντρεύτηκε τον Αύγουστο του 2010.


Η Βάνα Μπάρμπα επέστρεψε στο «Πρωινό Mou»
Έχοντας αφήσει πίσω της την παρεξήγηση που είχε δημιουργηθεί πριν μερικούς μήνες ανάμεσα στην ίδια και το δίδυμο Λιάγκα-Σκορδά, η Βάνα Μπάρμπα φιλοξενήθηκε στο στούντιο της εκπομπής «Πρωινό Mou» και μάλιστα έδωσε μια πολύ αποκαλυπτική συνέντευξη.
Οι οικοδεσπότες της εκπομπής, καλωσόρισαν τη γνωστή ηθοποιό στο πλατό δια χειραψίας, εξηγώντας βέβαια τον λόγο: «Δεν είμαστε τσακωμένοι. Απλά η Βάνα είναι κρυωμένη» είπε ο Γιώργος Λιάγκας με την ίδια να τον επιβεβαιώνει λέγοντας «Έχω την ίωση που έχει όλος ο κόσμος αυτές τις μέρες και δεν θέλω να κολλήσω το πιτσιρίκι σας».
Αμέσως μετά, ξεκίνησαν τη συζήτηση μιλώντας για τις δυσκολίες που έχει αντιμετωπίσει στο μεγάλωμα της δεκάχρονης σήμερα κόρης της, Φαίδρας-Θεοδώρας. Μάλιστα, η Βάνα Μπάρμπα δεν δίστασε να μιλήσει για την απουσία του πατέρα της μικρής από τη ζωή τους:
«Η σχέση της Φαίδρας με τον πατέρα της τον τελευταίο χρόνο δεν είναι η καλύτερη, δυστυχώς. Εκείνος της είπε ότι τώρα που έκανε ένα άλλο παιδάκι, θα πρέπει να ασχοληθεί με τη νέα του οικογένεια. Κι αυτό ψυχολογικά είναι εγκληματικό για το παιδί. Το είπε στο ίδιο το παιδί. Τον τελευταίο χρόνο δεν τον βλέπει καθόλου. Της είπε ότι έχει ένα άλλο παιδί πια και δεν τη χρειάζεται» δήλωσε, γεγονός που σόκαρε τους παρουσιαστές της εκπομπής: «Τι θέλετε να κάνω; Να βγω στα κανάλια να το πω; Τι θα γίνει αργότερα στο παιδί; Σαφώς κι έχει πληγωθεί. Δεν λέγεται αυτό σε ένα παιδί. (…) Έστω και τρεις ώρες να το δει...πρέπει να είναι εκεί. Η παρουσία του μετράει. Είναι τραγικό και μπορώ να πω ότι κι εμένα με έχει πονέσει. Εύχομαι να τα ξαναβρούν. Δεν επεμβαίνω, αλλά το τραγικότερο είναι ότι δεν αφήνει και τα αδέρφια να βρεθούν μαζί. (…) Εννέα χρόνια ήταν μαζί, αλλά μόλις έκανε οικογένεια ίσως αλλάξανε κάποια πράγματα και είναι σεβαστό. Αλλά να πληγώνεις έτσι ένα παιδί είναι τραγικό. Είναι τραγική η πληγή της απόρριψης επειδή έκανε άλλα παιδιά» συνέχισε η ίδια.
Λίγα λεπτά αργότερα, η Βάνα Μπάρμπα έσπευσε να διευκρινίσει γιατί εξομολογήθηκε κάτι τέτοιο δημόσια: «Αναγκάστηκα να το δημοσιοποιήσω, γιατί κι εσείς με τσιγκλίσατε. Και είπα "γιατί όχι;". Γιατί όλοι να νομίζουν ότι τα κάνουμε όλα από μόνοι μας με ένα μαγικό ραβδί; Ας δουν και τον δικό μας αγώνα!» με τον Γιώργο Λιάγκα να υποστηρίζει πως καλά έκανε και το είπε αφού οι περισσότεροι άνθρωποι πιστεύουν ότι ο κόσμος που δουλεύει στην τηλεόραση έχει όλα του τα προβλήματα λυμένα, ενώ στην πραγματικότητα κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
Όσο για το ενδεχόμενο ενός γάμου στο μέλλον, η Βάνα Μπάρμπα εξήγησε: «Μέχρι να μεγαλώσει το παιδί δεν γίνεται αυτό. Aκόμα και τις ερωτικές μου σχέσεις-με τις οποίες πήγαινα να παντρευτώ- τις διέλυσα γιατί δεν ήταν έτοιμο το παιδί. Όταν φέρνεις ένα παιδί στον κόσμο, το 80% είναι αυτό πρώτο και μετά εσύ. Δεν θέλησα να ξαναπαντρευτώ, γιατί μην ξεχνάς ότι ξεκίνησε με δυο γονείς που δεν ήταν μαζί. Έχει, δηλαδή, ήδη πληγεί. (…) Εγώ θα μπορέσω να κάνω τη ζωή μου, όταν εκείνη μεγαλώσει».



Πηγή: yupi.gr
Ο χρήστης ΠΛΑΤΩΝ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7 (0 μέλη και 7 επισκέπτες)
 
Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.