KakaPaidia.gr

Επιστροφή   KakaPaidia.gr > ΤΑ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ > Ο κακός ο μύλος όλα τα αλέθει

Ο κακός ο μύλος όλα τα αλέθει Τα περί ανέμων...

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 03-05-08, 18:21   #1 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή H παρθενική μου φορά...

...στη Θεσσαλονίκη! Τι σκεφτήκατε, βρώμικα μυαλά;

Αααααααααααχ, είναι νωπές οι μνήμες ακόμα δάκρυα κυλούν στο πρόσωπό μου καθώς γράφω αυτές τις γραμμές

Τι να πρωτοθυμηθώ;;; 2 μερούλες μείναμε, αλλα κάναμε τόσο πολλά που μας φάνηκαν πολύ περισσότερες...Και τι δεν κάναμε...μπλα μπλα μπλα μπλα φάγαμε μπλα μπλα μπλα μπλα φάγαμε μπλα μπλα μπλα φάγαμε μπλα μπλα μπλα μπλα σκάσαμε στο φαί. Όπως καταλαβαίνετε, βιάζομαι να ξαναπάω

Ας αρχίσω απ τους άντρες μας

Πρώτος και καλύτερος ο

Αετός: Ένα μεγάααααλο ευχαριστώ, και δεν είναι αρκετό φυσικά, που μας φιλοξένησε και μας έκανε να αισθανθούμε σαν στο σπίτι μας, μας έκανε περιήγηση στην πόλη, Αετέεε, πώς την είπαμε την οδό που κάνουν πιάτσα;; Άνετος, χαλαρός και δεν παρεξηγούσε με τπτ, ούτε καν με φράσεις του τύπου " Αετέ, θέλω αυτό που έχεις ανάμεσα στα πόδια σου!" , αντιθέτως, πάντα πρόθυμος να εξυπηρετήσει

Φρίμαν: τι να πω; τι να πω; τι να πω; ό,τι και να πω είναι λίγο! Μαζί με την Πίγκυ είναι οι αδυναμίες μου . Το μόνο που έχω να πω: Αυτά είναι! ΤΕΛΟΣ, τελος.com, έτσι για λολ To μόνο παράπονο που έχω είναι ότι δε μου δειξε τη Ναυαρίνου


Cj: Απο κοντά είναι αφόρητα πιο σέξυ τελικά Με έκανε άτα με τη μηχανή όπως του είχα ζητήσει Είδα λίγο το χάρο με τα μάτια μου, ξεπάγιασα αλλά το απόλαυσα

Και πάμε τώρα στα κορίτσια :

Πίγκυ: Κι εδώ ό,τι κ να πώ θα ναι λίγο (αναρωτιέμαι γιατί άνοιξα το τόπικ )! Tι μαλλιά μου υποσχέθηκε ότι θα μου φτιάξει, τι νύχια τι μακιγιάζ, και τελικά δεν έκανε τπτ απ αυτά Moυ πρόσφερε όμως τη ζεστασιά της όταν είχα ξεπαγιάσει,τελικά εκείνη η μωβ μπλουζίτσα μου πήγαινεεεεεε! Γλυκύτατη και πανέμορφη και κουμπάαααρα, ανυπομονώ να τα ξαναπούμε

Φωφώκα: Τελικά, ανακάλυψα ότι το πραγματικό είναι Φρόσω αλλά εγώ συνέχισα να τη φωνάζω Φωφώκα, πράγμα όχι παράξενο αφού κι ο Αετός τώρα που το θυμήθηκα με σύστησε στη μαμά του ως Ροζάννα Λοιπόν, με τη Φωφώκα είμαστε τάλε κουάλε (πώς γράφεται στα λατινικά; πτυχιούχος σου λέει μετά), θα ήταν η πιο ένθερμη ακροάτρια μου αν ήταν στα Χανιά και αν δεν έχετε ακούσει το νευρικό γέλιο της, δεν έχετε δει τπτ,τέλος!

Mαρίζα: Η ξαδέρφη της απο πάνω χάρηκα που τη γνώρισα, ήμασταν και στην ίδια ομάδα στο ταμπού, ακόμα όμως περιμένω τις μπουγάτσεεεεες

Φωτεινή: Αυτό που μ'άρεσε σ αυτή την κοπέλα (εκτός απ το μαλλί) είναι η δημοκρατικότητα της(θα παίξουμε uno!), η διαλλακτικότητα(Mαρίζα, θες να παίξεις ταμπού;;;; ) και ο μελιστάλαχτος τρόπος που απευθυνόταν στον Φρεεμαν (μ@λ@κ@!)


Aυτάααα. Ξέχασα κανένα;; Μπα. Για το καζίνο και τα μπουζούκια που με πήγαν, ας μιλήσουν οι άλλοι, εγώ θα συγκινηθώ πολύ αμα μιλήσω γι αυτά


YΓ. Άνθρωπος δεν μίλησε για την πίτσα μου, καλάααααααααααααα




Aνυπομονώ να σας ξαναδώ
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-08, 18:49   #2 Αρχή
Aetonail
E.M.A.A.
 
Το avatar του χρήστη Aetonail
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: WTC
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 2.365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Aetonail Send a message via Skype™ to Aetonail
Προεπιλογή



Να μας ξανάρθετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε και σύντομα

Οσο για την pizza made by rozzanna ... τα λόγια είναι περιττά. Αμα δεν την γευτείς, με τα λόγια δεν περιγράφετε (Πήρα αλεύρι και όλα τα σχετικά απο το super market σήμερα ... αλλά που είσαι για να κάνεις τα μαγικά σου; ε

και πάλι ...
__________________
Ο χρήστης Aetonail δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-08, 21:41   #3 Αρχή
Κοκκινονίκος
Capten Nick
 
Το avatar του χρήστη Κοκκινονίκος
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Περιοχή: Everywhere
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 4.681
Προεπιλογή

θα σου ανεβάσω στις επόμενες μέρες το βιντεάκι για να μαθεις/ετε πως να φτιάχνετε τέτοιες πίτσες
__________________
Ο χρήστης Κοκκινονίκος δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-08, 03:02   #4 Αρχή
fofoka
flamingo lol
 
Το avatar του χρήστη fofoka
 
Εγγραφή: 25-05-2007
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

rozanoulaaaaa me sugkinhses vraduatika!!! na mas ksanaerthete grhgora!!!o ioulios argei polu....

Y.Γ. opoios den exei faei pizza apo ta xerakia ths rozannas einai san na mhn exei faei katholou
Ο χρήστης fofoka δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-08, 10:26   #5 Αρχή
Freeman
I live my own script...
 
Το avatar του χρήστη Freeman
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: In a storyline..
Ηλικία: 44
Μηνύματα: 6.500
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Freeman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Freeman Send a message via Skype™ to Freeman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Aetonail Εμφάνιση μηνυμάτων


Να μας ξανάρθετεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε και σύντομα

Οσο για την pizza made by rozzanna ... τα λόγια είναι περιττά. Αμα δεν την γευτείς, με τα λόγια δεν περιγράφετε (Πήρα αλεύρι και όλα τα σχετικά απο το super market σήμερα ... αλλά που είσαι για να κάνεις τα μαγικά σου; ε;)

και πάλι ...

[...] Είναι νωρίς μεσημεράκι. Ο Αετός στέκεται όρθιος μπροστά στην μπαλκονοπορτα της κουζίνας και κοιτάει έξω. Οι ήχοι της πόλης γνώριμοι. Το σπίτι αδειανό. Έχει περάσει μιά βδομάδα απο τότε. Απο τότε που υπήρχαν δύο ακόμα χαμόγελα μέσα στο σπίτι. Τωρα βρίσκονται χιλιόμετρα μακρυά αλλα ο ήχος τους είναι ακόμα δυνατός στα αυτιά του. Αυτό όμως που κάνει την μεγαλύτερη αίσθηση είναι αυτή η γνώριμη μυρουδιά απο ΤΗΝ πίτσα. Τί περίεργα παιχνίδια να παίζει άραγε το μυαλό του!
"Είναι η πίτσα της Ροζάννας!"
Τρέχει γρήγορα προς τον φούρνο. Τον ανοίγει γεμάτος λαχτάρα... αλλα δυστυχώς... είναι άδειος!
"ΝΑ ΠΑΡΕΙ! Αρχίζω να τρελαίνομαι. Νιώθω πως η πίτσα είναι ακόμα εδώ! "
Θυμάται. Θυμάται εκείνο το βράδυ μετά την Ανάσταση. Ο ίδιος βοηθούσε την Ροζάννα να αλλάζουν τις θεσεις των ταψιών μέσα στον φούρνο, όπως οι κουμπάροι αλλάζουν τα στέφανα πάνω στα κεφάλια των νεοπαντρεμένων στην εκκλησία.
Δύο τα ταψιά οι πίτσες αλα Ροζάννα και ένα το ταψί ειδική παραγγελιά της Πίγκυ.

Μιά γρήγορη σκέψη περνάει απο το μυαλό του Αετού.
"ΘΑ ΨΗΣΩ ΜΙΑ ΙΔΙΑ! ΤΗΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ!"
Ο Αετός ανοίγει τα πελώρια φτερά του και πετάγεται μέχρι το σούπερ μάρκετ. Ψωνίζει όλα τα απαραίτητα και με το παραπάνω! Αυτό είναι! Σήμερα θα φάει για μία ακόμα φορά "πίτσα της Ροζάννας"!!

Το τραπέζι είναι γεμάτο με συσκευασίες απο το σούπερ μάρκετ. Με μερικές επιδέξιες σάν απο χειρουργό κινήσεις ξεγυμνώνει τα προιόντα απο τις συσκευασίες τους. Με αστραπιαίες και καλοζυγισμένες κινήσεις γεμάτες μαεστρία τοποθετεί τα υλικά μέσα σε μιά γαβάθα ωστε να ετοιμάσει την ζυμη.
Πλάθει κουλουράκια με τα δυό χεράκια, ο φούρνος θα τσικνίσει το σπίτι θα μυρίσει.
Η ζύμη είναι έτοιμη. Απλωμένη σε ένα πελώριο ταψί. Έρχεται η σειρά των "απο πάνω" υλικών.
Ξαφνικά σταματάει...
"ΜΑ ΤΙ ΚΑΝΩ! ΤΙ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ!! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ "ΠΙΤΣΑ ΤΗΣ ΡΟΖΑΝΝΑΣ!!" ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΩΤΕ ΠΙΤΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η "ΠΙΤΣΑ ΤΗΣ ΡΟΖΑΝΝΑΣ!!!"

Ένα ρίγος διαπέρασε το κορμί του. Τα μάτια του βούρκωσαν! Ένα δάκρυ κύλισε και έσταξε επάνω σε ένα κομμάτι μπέικον. Αυτό το δάκρυ ήταν σάν να του μιλούσε.
"Είδες; (του λέει το δάκρυ) Αυτό που πάς να κάνεις δέν είναι η πίτσα της Ροζάννας!"

Τότε ξαφνικά το μπέικον σηκώθηκε απο το πιάτο βρεγμένο όπως ήταν απο το δάκρυ του αετού και του λέει:
"Μπλιάχ! Με έβρεξες! Τί είναι αυτά που κάνεις! Φύγε! Δέν είσαι εσύ η Ροζάννα που μας αγκάλιαζε με τα χεράκια της και μας έβαζε να ξαπλώσουμε επάνω στην υπέροχη αφράτη ζύμη!"

Την ίδια στιγμή το κασέρι μάζεψε τα κομμάτια του και άρχισε να μιλάει και αυτό στον αετό:
"Μήν με πλησιάζεις! Με πονάς! Εγώ θέλω την Ροζάννα! Μόνο εκείνη με έτριβε με τέτοιο τρόπο που ήξερα οτι τα κομμάτια μου θα απλωθούν όλα επάνω στην ζύμη! Ήξερα πως θα με άπλωνε τόσο όμορφα που θα αγκάλιαζαν όλους τους φίλους μου που ήταν απλωμένοι επάνω στην ζύμη!"

"Αλήθεια λέει!" λέει η ζύμη. "Η Ροζάννα με άπλωνε με τέτοιο τρόπο που χωρούσα σε όλο το ταψί και ήμουν τόσο μαλακιά ωστε να μήν πονάνε οι φίλοι μου όταν είναι στην αγκαλιά μου!"

Ξαφνικά και ενώ όλα τα υλικά έλεγαν το κάθε ένα την ιστορία τους απο την δική τους ματιά, πετάγεται η βαριά και μπάσα φωνη του φούρνου και λέει:
"Αετέ! Απο τοτε που έψησα την πίτσα της Ροζάννας, δέν δέχομαι να ξαναψήσω καμιά άλλη πίτσα μέσα μου! Ακόμα μυρίζω εκείνο το υπέροχο άρωμα της πίτσας! Η πανεμορφη και μαλακή ζύμη, το καλο απλωμένο δροσερό τυράκι, όλα τα υλικά σάν στίχοι ενός ποιήματος όμορφα τοποθετημένα το κάθε ένα στην σειρά του. Όταν άναψα και άρχισα να καίω, το ψήσιμο ήταν σαν ένας χορός! Κάθε υλικό έβγαζε την όμορφη μυρωδιά του που άπλωνε στον χώρο, σάν νότες που βγαίνουν απο το μουσικό όργανο ενός προικισμένου βάρδου."

Μα την μεγαλύτερη στεναχώρια την είχε το ταψί. Που είχε την χαρά να κρατάει στην αγκαλιά του αυτή, την υπέροχη, την "πίτσα της Ροζάννας"...
__________________
Ο χρήστης Freeman δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-08, 10:45   #6 Αρχή
Aetonail
E.M.A.A.
 
Το avatar του χρήστη Aetonail
 
Εγγραφή: 05-06-2006
Περιοχή: WTC
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 2.365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Aetonail Send a message via Skype™ to Aetonail
Προεπιλογή






Άπαιχτος ! .-
__________________
Ο χρήστης Aetonail δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-08, 11:45   #7 Αρχή
msl
Anamella
 
Το avatar του χρήστη msl
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 2.184
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην msl
Προεπιλογή

Ροζάννα, πότε θα έρθεις να μείνεις Αθήνα είπαμε;

( γμτ μ αυτά και μ αυτά ζήλεψα και θέλω να έρθω πάνω .. άλλα δε μου κάθονται οι συγκυρίες .. )
__________________
 click to show
 click to show
Τίποτα σημαντικό .. Ζω μονάχα εν λευκώ



And sth usefull .. Οδοντίατρος, Αθλητικός Όμιλος Πήγασος Κυψέλης
Ο χρήστης msl δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-08, 14:19   #8 Αρχή
Piggy
Φυσική Ξανθιά
 
Το avatar του χρήστη Piggy
 
Εγγραφή: 03-07-2006
Περιοχή: στον κόσμο μου
Ηλικία: 40
Μηνύματα: 5.177
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Piggy Send a message via Skype™ to Piggy
Προεπιλογή

λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ ζουζούνα χαχαχαχαχαχαχαχα τόσα σούρτα φέρτα δεν είχε κάνει ποτέ το βαλιτσάκι των καλλυντικών μου πήρε αέρα κι αυτό.

αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ τι όμορφα που ήταν αλλά λίγο και πολύ φοβάμαι πως και 7 μέρες τον Ιούλιο δεν θα φτάσουν δεν θα σας χορτάσω με τίποτα κάτι πρέπει να γίνει ΤΕΛΟΣ θα πάω να ρωτήσω για το διαμέρισμα απέναντι από το σπίτι μου που πωλείτε θα σας το πάρω δώρο να είστε και κοντά

όσο για την πίτσα δεν πρέπει να την λέμε πίτσα αυτό το αριστούργημα πρέπει να έχει την δική του ονομασία
Ο χρήστης Piggy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-08, 15:01   #9 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Nικόλα, μετακομίζουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-05-08, 15:09   #10 Αρχή
Λατρεία
Κάνω υπομονή...
 
Το avatar του χρήστη Λατρεία
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 2.461
Προεπιλογή

Σας αγαπώωωωω
__________________


"Όλη μου η ζωή είναι στιγμές..."
Ο χρήστης Λατρεία δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Forum Jump


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.